Kedden járt Magyarországon Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés (a korábbi Nemzeti Front) párt elnöke, aki Orbán Viktorral tárgyalt, majd interjút adott többek között a Magyar Hírlapnak. A politikus a beszélgetés során kifejtette: elutasítja a szupranacionális uniót és támogatja a szuverenista erők összefogását.
Marine Le Pen, az egyik legnagyobb francia jobboldali párt, a Nemzeti Tömörülés elnöke és államfőjelöltje azzal kezdte az interjút, hogy a magyar miniszterelnök “hihetetlenül kedvesen, szívélyesen, nagy tisztelettel” fogadta. Állítása szerint ez annak is köszönhető, hogy ők voltak az egyedüliek, akik mindig támogatták Magyarországot, amikor az Európai Bizottság támadást indított ellene.
Meggyőződésem, hogy Orbán Viktor nagy formátumú európai vezető, akiben megvan a megfelelő bátorság is ahhoz, hogy ellássa ezt a feladatot. Nagyon fontos éppen ezért megfelelő szövetséget kialakítani
– közölte. Úgy fogalmazott, hogy arra a chartára, amit júniusban tizenhat európai párt – köztük a Nemzeti Tömörülés és a Fidesz is – aláírt, később egy új európai parlamenti frakció épülhet. A közös nyilatkozatuk alapja a nemzeti szuverenitás, a szabadság védelme.
Visszautasítjuk, hogy az Európai Unió szupranacionális hatalommá váljon, amely veszélybe sodorja az országokat, például a migráció vagy a szabályozatlan globalizáció támogatásával
– mondta Marine Le Pen, aki élesen bírálta Emmanuel Macron francia elnököt, akit szélkakasnak tart; úgy érvelt, most a szelek éppen a migráció ellenében fújnak, ő is ehhez alkalmazkodik. Kijelentette: egészen más dolog beszélni valamiről, és meg is tenni. Macron négy és fél évig nem tett semmit a migráció kordában tartására, sőt, súlyosbította is a helyzetet a családegyesítés kiterjesztéséről szóló törvénnyel például.
Sem én, sem a franciák nem bízunk abban, hogy tényleg kezelni akarja a helyzetet. Ő valójában bevándorláspárti
– közölte. Úgy érvelt: le kell állítani a szabályozatlan migrációt és véget kell vetni a túlzott lazaságnak az igazságszolgáltatásban, amely jelenleg nem védi meg a társadalmat. Arra a kérdésre, ha megválasztják Franciaország elnökének, melyek lennének a legfontosabb szempontjai az európai politikai kérdésekben, úgy válaszolt, hogy két téma van, amit azonnal előtérbe helyezne.
Az egyik a szuverenitás kérdése. Minden népnek joga van a szuverenitásához, az alkotmányához, amely elsőbbséget élvez az uniós joggal szemben. Ne felejtsük el, hogy a legitimitást kizárólag a nép jelenti. A másik kérdés a migráció, hiszen minden nemzetnek joga van meghatározni a saját bevándorláspolitikáját. Nem szabad hagyni, hogy az unió a saját terveit ráerőszakolja a tagállamokra, a bevándorlás ugyanis visszafordíthatatlan folyamat
– mondta a Nemzeti Tömörülés első embere.
Forrás: Magyar Hírlap; Kiemelt kép: Reuters
Facebook
Twitter
YouTube
RSS