Németországnak egyszerűen nem megy Oroszországban, Moszkva után Kazánban is vereséget szenvedett a címvédő, és kiesett. Megsemmisültek az egész vébén szenvedő németek, Dél-Korea úgy is hőssé vált, hogy kiesett. Amennyire lehengerlően erős volt négy évvel ezelőtt Németország, most annyira erőtlen, annyira meddő fenyegetést jelentett. Az utóbbi öt világbajnokságon negyedszer történt meg, hogy a csoportban kiesett a címvédő, most Löw csapata is beállt ebbe a dicstelen sorba a 2002-es francia, 2010-es olasz és a 2014-es spanyol válogatott mellé.
Legalább akkora a döbbenet, mint a felsorolt eseteknél, és Korea hiába nem lesz ott a folytatásban, egész biztos, hogy sokáig fognak még szerepelni az összeállításokban, és sokat fognak róluk beszélni. Joachim Löw senkit sem fog már kézfogással nyomasztani ezen a világbajnokságon (feltételezhetően ezek után a következőn sem), a németeknek másodjára nem jött össze az utolsó pillanatos villanás, és a csoport utolsó helyéről kullognak haza megszégyenülten.
Lassan indult be a lépéskényszerben lévő címvédő, de az első félidőben végül olyan mezőnyfölényt eszkábált össze magának, hogy azt a fénykorában lévő spanyol válogatott is megirigyelte volna. Az idő háromnegyedében náluk volt a labda, és háromszor annyit passzoltak, mint a koreaiak – igaz, utóbbiaknak labdabirtoklás nélkül nem is nagyon volt lehetőségük passzolgatni.
A nyomasztó német fölény annyiban nyilvánult meg, hogy kézilabdásan adogattak körbe, ívelgettek, kutatták a rést az ázsiaiak védelmén, az viszont csak nem bírt megnyílni.
Korea értelemszerűen a kontrákra rendezkedett be, amiből néha tudott is kisebb zavart kelteni. Egyszer a hosszú sérülés után nemrég visszatért, és még nem a régi önmagát idéző Neuer is ráijesztett a társaira, amikor kiejtette a labdát Jung lövése után, de még korrigálni tudta a hibáját.
Jobban odatették magukat Joachim Löw védencei a második félidő elején, de aztán ahogy telt az idő, egyre erőlködőbb lett az egész mutatvány. Körüllövöldözték a kaput, esetleg a koreai blokk vagy felszabadítás ért oda mindig időben, sőt volt, amikor a németek egymást találták el. pedig ahogy a svédek egyre jobban elrendezték Mexikót, egyetlen aprócska gól is német továbbjutást ért volna. Alapvetően semmi nem változott az első félidőhöz képest, sem a német igyekezet, sem a német fásultság, sem az eredmény, a koreaiak pedig elképesztően állták a sarat annak ellenére, hogy a labda folyamatos nyomozása miatt többet loholtak a németeknél, és nyilván fáradtabbak voltak. A németek egyre inkább kockáztatni voltak kénytelenek, kinyíltak hátul, amivel megadták a veszélyes kontrák lehetőségét az ellenfélnek.
Az ápolások miatt hat perc ráadást jelzett a spori, és ekkor Korea nemcsak simán csodát tett a németek kiejtésével, hanem a jutalmát is megkapta a másfél órányi odaadó harcért: megszerezték a vezetést. A partjelző lest intett, de a videózás után kiderült, hogy Kroos lábáról pattant az egyedül ácsorgó Kim elé, aki az ötös sarkáról a kapu tetejébe lőtt, esélyt sem adva Neuernek. Teljes döbbenet szállt alá a németekre, Müller azt kérdezgette a bírótól, hány percük van még. A söprögető szerepköréről is elhíresült Neuer is felhúzódott befejező csatárnak, ezért a következő koreai kontra végképp megpecsételte a sorsukat, Szonnak már csak az üres kapuba kellett bepaskolnia a labdát. Bevégeztetett a németek sorsa.
Óriási válságban a német foci, drámai volt Hummels meccs utáni nyilatkozata, amelyben elismerte, hogy a felkészülési meccseken is látszottak a gondok, és változtatni kell majd bizonyos dolgokon. Miután a négy évvel ezelőtti vébén elképesztő vérfürdőt rendeztek a hazai brazilok körében, most őket érte utol a sorsuk, és először fordult elő a futballtörténelemben, hogy nem jutottak tovább a csoportjukból.
DÉL-KOREA–NÉMETORSZÁG 2:0 (0:0)
Kazán Aréna, 41835 néző; vezette: Mark Geiger (amerikai)
gólszerzők: Kim (90+2.), Szon (90+6.)
sárga lap: Dzsung (9.), Li (23.), Mun (48.), Szon (65.)
A program elkészültét a Tippmix forgalmazója, a Szerencsejáték Zrt. támogatja.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS