A vitatható tudományos megalapozottság miatt másodfokon akár fel is menthetik az őssejt-ügy vádlottjait, ezért az ügyészség az elsőfokú ítélet hatályonkívül helyezését és az eljárás megismétlését kérte a Fővárosi Ítélőtáblától – értesült a Nol.hu. Emlékezetes, abortált csecsemőkből vonták ki azokat az őssejteket, amelyektől a gyógyulást remélték az utolsó stádiumban lévő betegek.
Pénzbüntetésre és felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte elsőfokon a Fővárosi Törvényszék a őssejt-ügy gyanúsítottjait, Pákh Imrét, Julij Baltajtiszt, dr. Seffer Istvánt és társaikat, köztük Fásy Ádámot. A bíróság emberen végezhető kutatás szabályainak megszegése és emberi test tiltott felhasználása bűntettében mondta ki bűnösnek az elítélteket. Az ügyészség eredetileg csalásért emelt vádat, az új ítélet viszont másodfokon vitatható tudományos megalapozottság miatt egyes vélekedések szerint könnyen megtámadható.
Az ítéletben problémás lehet, hogy az ötmillió forintért elvégzett beavatkozásért cserébe az orvosok nem ígértek gyógyulást, és azt is közölték a betegekkel, hogy tudományosan nem bizonyított az eljárás sikere. Ennek ellenére az utolsó lehetőségbe is belekapaszkodó betegek többsége vállalta a beavatkozást, bár közülük csak egynél volt tapasztalható látványos javulás, igaz ő Kínában is átesett hasonló kezelésen. Voltak, akik a kezdeti javulás után visszaesés volt tapasztalható, mások meg sem érték az ítélethirdetést.
A Nol.hu információi szerint az ügyészség azért erőlteti a csalás vádját, mert el akarják kerülni, hogy az első fokú ítélet esetleg vitatható tudományos megalapozottsága miatt mentsék fel másodfokon a vádlottakat.
Teljes cikk itt olvasható.
Forrás: nol.hu
Fotó: blikk.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS