Se történet, se főhős nem szerepel a kisgyerekek számára kiadott mesekönyv-formátumú kiadványban, csak a színtiszta LMBTQ-propaganda. Meg sem próbálják titkolni vagy álcázni, hogy egyetlen célja a gyermekek érzékenyítése a szivárványcsaládok mellett, a klasszikus családmodellel szemben.
A „Love makes a family” című mesekönyv-formátumú propagandakiadvány szivárványcsaládokról készült rajzokkal mutatja be, hogy a szerzők szerint mit jelent a szeretet és egymás elfogadása. Már a könyv borítóján is szerepel egy meleg, illetve egy leszbikus pár is, akik a gyerekeikkel játszanak. És később, a könyv többi oldalán is különböző szivárványcsaládokat láthatnak az egészen kicsi gyerekek, akiknek a könyv szól. Ezenkívül azonban semmi másról nem szól a gyermekek számára készített, rajzolt propaganda-plakátok könyv formában kiadott gyűjteménye. Nem tanítja a gyerekeket számokra vagy színekre, nincs történet, még főszereplő sincs. A kiadvány színtisztán rajzolt LMBTQ-propagandagyűjtemény, melynek egyetlen célja, hogy már egészen kicsi, óvodáskorban elbizonytalanítsa a gyerekeket – írja a Magyar Nemzet.
Érdekesség, hogy a kemény lapos könyvben egyetlenegyszer tűnik fel olyan család, ahol apuka, anyuka és gyerek is van. Egy muszlim család esetében, akik az állatkertben sétálnak. Úgy tűnik a szerzők fontosnak tartották, hogy egy muszlim családdal is ráerősítsenek a könyv sokszínűségére, azt azonban már nem merték bevállalni, hogy ne hagyományos családként ábrázolják őket. A könyv legvégén egyébként egyértelmű, nyílt magyarázatot is találunk arra, hogy a szerzők szerint a családot az egymást szerető lények csoportja alkotja, ami teljesen független a hagyományoktól vagy a biológiai adottságoktól.Mint írják a gyermekeknek szóló üzenetükben:
Akár egy szülőd van, akár két anyukád, vagy két apukád, esetleg egy anyukád egy apukád, netán bármilyen csodálatos gondviselőd, csupán egy dolog van ami családdá tesz titeket, ez pedig a szeretet.
A könyv egy olyan korosztálynak szól, akik számára a mesekönyv az egyik elsődleges tanulási csatorna. A Psychology Today rámutat, hogy meseolvasás közben a hétköznapitól eltérő kifejezéseket, történeteket hallhatnak a gyerekek, ami segíti a fejlődésüket, és erősen megragad bennük az információ.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: szilajcsiko.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS