A brit kormány és az Elon Musk közötti csörte most tetőfokára hágott, miután ugyanis London felszólította a milliárdost az általa üzemeltetett közösségi oldalon megjelenő tartalmak korlátozására, a techmogul új szintre kapcsolt és teljes gőzzel nekiment a Keir Starmer kormányának. Ismerve a történelmet, már azt azt várjuk, hogy a Musk által üzemeltetett minisztérium első intézkedése valamilyen angol termék vízbe dobálása lesz Bostonban. Bár ehhez angol termékekre is szükség lenne…
A milliárdos és az angol kormány közötti harc akkor kezdődött, mikor Musk a három diáklány halálát okozó southporti migránsbűncselekmény miatt kritizálta a brit rendőrség működését, és azzal vádolta meg Starmer kormányát, hogy „kétszintű” igazságügyi rendszert üzemeltet, amely a fehérekkel szemben szigorúbb, mint a többiekkel szemben.
Válaszul Starmer kormánya felszólította a techmogult, hogy korlátozza a hasonló tartalmak megosztását a közösségi portálján, az X-en, különben “jogi lépéseket tesznek ellene”. Ezen Musk annyira felháborodott, hogy felidézte, mi történt legutóbb, mikor britek amerikaiak szabadságát szerették volna korlátozni, most pedig odáig ment, hogy megosztott egy petíciót, amely előrehozott választásokat indítványozna Nagy-Britanniában, sőt ennél is tovább ment, és közzé tette az angol kormány által üldözött jobboldali aktivista, Tommy Robinson dokumentumfilmjét, feltéve a kérdést, hogy vajon egy szabad országban miért is börtönözték be a véleményvezért?
Nagy Testvér figyel rád
Hogy mi a szólásszabadság helyzete Nagy-Britanniában azt egyébként jól jellemzi, hogy nemrégiben kampányt indítottak a Gyűrűk ura és az 1984 című könyvek betiltásáért, azok olvasása ugyanis “radikális gondolkodás kialakulásához vezet” London fura urai szerint. Igen, jól olvasták a gondolatbűncselekmények elkerülése végett betiltanák az 1984-et. Ha az irónia málnaszörp lenne, akkor most nyakig úsznánk benne.
Fotó: MTI/AP/Alex Brandon
Facebook
Twitter
YouTube
RSS