A migrációs kérdésben mindannyian – bal- és jobboldaliak – ugyanúgy érintettek vagyunk, hiszen a kulturális gyökereink azonosak. Most ez került veszélybe – nyilatkozta a Figyelő csütörtöki számában megjelent interjúban Nacsa Olivér. A humorista arról is beszélt, véleménye szerint a német politikai helyzeten is látszik, hogy az embereknek elegük van a felelőtlen, elitista vezetéséből, de kevés esélyt lát arra, hogy ezt Brüsszelben is észrevegyék.
Nacsa Olivér a csütörtöki Figyelőben megjelent interjújában arról beszélt, szerencsétlennek tartja, hogy napjainkban ekkora a politikai feszültség az emberek között. Ettől függetlenül konzervatív emberként kötelességének érezte, hogy megszólaljon például a bevándorlási krízissel kapcsolatban. Véleménye szerint a súlyosbodó németországi belpolitikai helyzet is arra utal, hogy a német választóknak is kezd elege lenni a felelőtlen elitista vezetésből, és ezt a brüsszeli döntéshozóknak is érzékelniük kellene. Megjegyezte ugyanakkor, hogy erre jelenleg kevés esélyt lát. Mint fogalmazott,
a migrációs kérdésben mindannyian – bal- és jobboldaliak – ugyanúgy érintettek vagyunk, hiszen a kulturális gyökereink azonosak. Most ez került veszélybe, ezért kötelességemnek tartom, hogy elmondjam, mit is gondolok erről.
A politikusokat csak simogatják
Az interjúban a humorista arról is beszélt, szerencsésnek érzi magát, hogy a köztelevízióban műsorával nincs olyan helyzetbe kényszerítve, hogy olyan témákkal foglalkozzon, amik nem érdeklik. mint hozzátette, a közszolgálati csatornáknál bizonyos értelemben elvárás is, hogy a bulvártémákat háttérbe szorítsák. Mint hozzátette,
különösen büszke vagyok arra, hogy a nemzet színészei közül többen is szeretik a műsorunkat. Ilyen például Molnár Piroska színművésznő, aki egyenesen a rajongónknak tartja magát, minden adásunkat fölveszi.
Hozzátette, a politikusokat inkább csak „simogatják” a műsorban, a külföldi csatornák nem bánnak olyan kesztyűs kézzel a politikusokkal, ott emiatt magasabb is a honatyák ingerküszöbe. Hangsúlyozta, a politikai poénok aránya teljesen kiegyenlített, és meggyőződése, hogy a műsorának az is a feladata, hogy a mindenkori kormánynak is odaszúrjon.
Nacsa Olivér arról is beszélt, bár a közmédiánál a legnézettebbek között van a műsoruk, a televíziós csatornák nézettsége évről-évre csökken, a fiatalok már szinte egyáltalán nem néznek tévét. Az új technikai változások a rövid, gyors tartalmakat tűri meg, és eltűnőben az a generáció, amely kellőképpen le tud lassulni, hogy egy-két percnél tovább is kíváncsi maradjon egy műsorra.
Az egész szakma megszenvedi a zaklatási botrányokat
A zaklatási botránnyal kapcsolatban Nacsa Olivér elmondta, véleménye szerint nem szabad az operettszínházra ráhúzni a „vizes lepedőt”, a szakma ugyanis hihetetlen energiákat fordított arra, hogy a magyar operett újra elnyerje régi, megbecsült helyét a hazai kultúrában. Ettől függetlenül osztja azt az álláspontot, hogy semmilyen művészi vagy szakmai érdem nem írja felül az alapvető etikát és erkölcsöt, egymás kölcsönös tiszteletét. A humorista véleménye szerint komoly erőfeszítéseket kell tenni, hogy ne hulljon rá a zenés színházi világra a tény, hogy itt is előfordul szexuális erőszak. Hozzátette, a jelenség sajnos nem újkeletű, ráadásul nálunk még a közbeszéd sincs egészen tisztában a „határokkal”, például azzal, hogy mi számít abúzusnak. Nacsa Olivér úgy látja, értelmes párbeszédre lenne szükség.
A teljes interjú a Figyelő csütörtöki számában olvasható.
Forrás: Figyelő; fotó: mediaklikk.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS