Tegnap azt ünnepelte az ellenzéki sajtó, hogy a BBC riportere leiskolázta Szijjártó Pétert. Lehet, hogy a kollégák másik csatornát néztek? A Simicska-média egyenesen rosszul sikerült interjúról beszélt. Hát, sok ilyen rosszul sikerült interjút kívánunk Szijjártó Péternek.
Lássuk, mi is történt!
A BBC riportere agresszíven és egyre idegesebben próbálta bebizonyítani, hogy a magyar kormány idegengyűlölő, Magyarországon nincs demokrácia, és Magyarországon nincs bevándorlási probléma. Vele szemben ott volt a higgadt magyar külügyminiszter, aki a ténykere alapozva pontról pontra helyreigazította az „elfogulatlan” riportert.
A riporter szerint a Stop Soros törvénycsomag sérti az emberi jogokat és a nemzetközi megállapodásokat. Szijjártó Péter elmondta, hogy a törvény semmilyen jogot nem sért, a Stop Soros az illegális határátlépés szervezését bünteti, Magyarország ezt bűncselekménynek tekinti.
A riporter nem érti…
Világossá vált, hogy a BBC riportere nem ismeri az illegális határátlépés fogalmát, szerinte mindenkinek joga van bejönni Magyarországra, és menedéket kérni. A magyar külügyminiszter felvilágosította a kérdezőt arról, hogy az illegális bevándorlók Magyarországra biztonságos országokból érkeznek, például Szerbiából vagy Horvátországból, tehát ők nem menekültek, hanem illegális bevándorlók.
A riporter nem érti…
Emily Maitlis hirtelen vált, és kijelenti, hogy Magyarországnak nincs bevándorlási problémája. Hiába magyarázta neki Szijjártó Péter, hogy a brüsszeli bevándorláspolitika a migránsok meghívását jelenti, és több tízmillió migráns indulhat útnak bármelyik pillanatban Európa felé, a BBC riporterének ez kevés. Arról nem is beszélve, hogy a jól felkészült riporter biztosan nem tud arról, hogy 2015-ben 400 ezer migráns masírozott keresztül Magyarországon. És a riporter valószínűleg a betelepítési kvótáról sem hallott. Ennyit arról, hogy Magyarországnak van-e bevándorlási problémája vagy nincs.
Emily Maitlis tudja, hogy erősítenie kell, így egyszerűen xenofóbiával, idegengyűlölettel vádolja a magyar kormányt. A magyar külügyminiszter elegánsan, de határozottan visszautasítja az alaptalan vádaskodást, és elmondja, hogy csak a magyarok dönthetnek arról, hogy kivel akarnak együtt élni a hazájukban. Illetve Szijjártó Péter csak próbálja mindezt elmondani, hiszen az egyre idegesebb riporter folyamatosan a szavába vág. Ezt követően a vita arról folyik, hogy a tömeges illegális bevándorlás jelent-e terrorveszélyt. Szijjártó Péter szerint igen.
A riporter nem érti…
Szijjártó Péter a nyilatkozatai során számtalanszor elmondta, hogy az elmúlt években 29 terrortámadást követtek el migrációs hátterű terroristák, több mint 330 ártatlan európai embert megöltek, és több mint 1300-at megsebesítettek. Ez feltehetően elkerülte Emily Maitlis figyelmét a felkészülés során. A BBC riportere érzi, hogy nagy a baj, hirtelen vált, és lefelé görbülő szájjal – a magyar ellenzékre hivatkozva – közli, hogy a magyarországi választás tisztességtelen volt. Szijjártó Péter mosolyogva válaszolja, tudja, hogy a hölgy az ellenzéket képviseli, de ettől még az állításai komolytalanok, hiszen 70 százalékos részvétel mellett kétharmaddal nyert a kormány, ráadásul egymás után harmadszor. Ezen a ponton teljesen kicsúszik a talaj Emily Maitlis lába (széke) alól, és azzal támad, hogy Magyarországon nincs demokrácia. A magyar külügyminiszter nem tehet mást, közli, hogy a riporter hazugságokat ismétel. A magyar emberek döntöttek a választáson, jó lenne, ha ezt mindenki tiszteletben tartaná.
Ez tehát a liberális világban agyonünnepelt BBC, a közszolgálatiság példája…
Egyébként Szijjártó Péter nem először vitte jégre a BBC riporterét, korábban a BBC-s kérdező számon kérte a magyar minisztert, amikor Szijjártó Péter azt állította, hogy Londonban no-go zónák vannak. Szijjártó Péter ekkor válaszában kitért rá, hogy a BBC forgatott filmet a londoni no-go zónákról…
És az is előfordult, hogy a BBC honlapján azok, akik kommentelték a magyar miniszter interjúját felsorolták a londoni no-go zónákat.
Ezek után kicsit sem meglepő, hogy a most készített interjút úgy tették fel a honlapra, hogy nem lehet véleményt írni róla.
Az interjút itt hallgathatja meg. Fotó: BBC
Facebook
Twitter
YouTube
RSS