Lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el a bíróság Gyárfás Tamással szemben, akit a Fenyő-gyilkosság felbujtásával gyanúsít a rendőrség. A bíróság arról is rendelkezett, hogy a volt úszószövetség elnökének nyomkövetőt kell viselnie. A döntés nem jogerős.
Ugyan az ügyészség házi őrizet elrendelésére tett indítványt a Fenyő-gyilkosság megrendelésével gyanúsított Gyárfás Tamás ügyében, a bíróság csupán lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el vele szemben azzal, hogy nyomkövetőt kell viselnie. A döntés ellen a gyanúsított és a főügyészség is fellebbezést jelentett be, így az nem jogerős. A döntés indokolásáról később tudósítunk.
Az ügyészség indítványa szerint az ex-úszóelnöknél egyértelműen fennáll a megalapozott gyanú. A nyomozó hatóság az ügyben Gyárfás Tamást felbujtóként, előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki gyanúsítottként, majd az őrizetbe vételéről döntött. A terhelt a gyanúsítás, valamint a bűnügyi őrizet elrendelése ellen is panaszt jelentett be.
No gallery template found!A Fővárosi Főügyészség a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján megállapította, hogy a gyanúsított terhére rótt bűncselekmény megalapozott gyanúja egyértelműen fennáll, és kihallgatásakor a bűnügyi őrizetbe vétel törvényi feltételei is megállapíthatóak voltak, ezért a gyanúsítotti kihallgatás, valamint őrizetbe vétel törvényes és megalapozott volt. A főügyészség ezért a panaszokat elutasította. A Fővárosi Főügyészség a rendelkezésre álló adatokat megvizsgálva megállapította, hogy a terhelttel szemben személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés elrendelése szükséges és indokolt. A legsúlyosabb kényszerintézkedés, nevezetesen az előzetes letartóztatás helyett azonban a főügyészség a gyanúsított házi őrizetének elrendelésére tesz indítványt, nyomkövető technikai eszköz alkalmazása mellett. A főügyészség álláspontja szerint ugyanis különösen a gyanúsított személyi körülményeire, eddigi életvezetésére, valamint arra is, hogy a nyomozó hatósággal együttműködő magatartást tanúsított, az előzetes letartóztatással elérni kívánt célok ezzel az enyhébb kényszerintézkedéssel is biztosíthatók. A Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája a kényszerintézkedés elrendelésének kérdésében a holnapi napon hoz döntést – írta a főügyészség.
A büntetőeljárási szabályok alapján, amennyiben az ügyészség nem előzetes letartóztatásra, hanem a gyanúsított házi őrizetének elrendelésére tesz indítványt, úgy az őrizetbe vételt meg kell szüntetni. Ennek megfelelően a Fővárosi Főügyészség a gyanúsított őrizetbe vételét megszünteti, és a szabadítása iránt haladéktalanul intézkedik, egyúttal a terheltet a holnapi ülésen való kötelező megjelenésre idézi – írták.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS