Hihetetlen a balliberális mentalitás: akkor látjuk igazán, hogy valójában milyenek, amikor nincsenek hatalmon. Így van ez az egész világon; most éppen Amerikában mutatják meg, hogy milyen mocskos módszerekkel dolgoznak. A Donald Trump által főbírónak kinevezni kívánt Brett Kavanaugh hirtelen támadások kereszttüzébe került; több nő állítja, hogy korábban megerőszakolta őket. Tanúk ezt egyelőre nem támasztják alá, de egy 36 évvel ezelőtti ügy vajon miért most lát napvilágot és miért nem a sajtót keresik meg, miért a demokrata politikusoknál jelentkeznek a sértettek és nem a rendőrségnél? A #metoo kampányon felpezsdülve többen rájöttek, hogy karriereket lehet tönkretenni, nem kell hozzá más, csak néhány (ál-)áldozat, és ha nem igazak a vádak, az sem baj, az üzenet akkor is elment, egy pályafutás pedig lehet, hogy véget ért.
A konzervatív nézeteket valló Brett Kavanaugh-t, a washingtoni fellebbviteli bíróság bíráját júliusban jelölte Donald Trump az Egyesült Államokban az alkotmánybíróság szerepét betöltő legfelsőbb bíróságba. Megbízható és komoly ember hírében áll, Trump pedig teljesen megbízik benne. Lehet, hogy ez a baj.
Milyen érdekes, hogy pont egy demokrata párti szenátor, Dianne Feinstein jelentette be a múlt hét elején, hogy birtokában van egy kaliforniai pszichiáternő, Christine Blasey Ford levelének, aki azt állítja, hogy 1982-ben egy bulin, alkoholos állapotban meg akarta erőszakolni őt Kavanaugh és a barátja. Kavanaugh határozottan visszautasította a vádat. Cseppet sem gyanús, hogy eközben nyilvánosságra került egy hangfelvétel, melyben egy volt demokrata párti tisztségviselő beszél arról a stratégiáról még júliusban, hogy Kavanaugh-t hogyan lehet kiiktatni. Teljesen véletlenül ez az ember Christine Blasey Ford tanácsadója. A politikai szál itt már teljesen egyértelmű, gyorsan ki is derült a kis trükk, de mindez nem zavarta a liberális offenzívát. Az állítólagos eset helyszínén tartózkodó öt szemtanú közül egyik sem erősítette meg Ford vádjait, az egyikük egyáltalán nem is ismeri Kavanaugh-t. Közben 65 nő írt alá egy levelet, akik a középiskolából ismerték a főbírójelöltet, melyben megvédik Kavanaugh-t és kiállnak mellette. Végül semmiképpen se felejtsük el, hogy a jelöltet szipogva és könnyeivel küszködve megvádló Ford egy szélsőségesen Trump-ellenes baloldali aktivista, aki pénzadományokkal támogatja a Demokrata Pártot. Ennyi véletlen egybeesést. Hiába cáfolta Kavanaugh barátja is az esetet, ez nem volt elég, a demokraták új áldozatot állítottak csatasorba.
Az 53 éves Deborah Ramirez az állította, hogy egy kollégiumi bulin Kavanaugh a nő tiltakozása ellenére elővette és az arcába tolta a nemi szervét. A Fehér Ház által kiadott közleményben Kavanaugh tagadta a vádakat, mint mondta: amit Ramirez állít, az nem történt meg, és mindez egyszerű rágalom. Ramirez állításai röviddel azután láttak napvilágot, hogy a főbírójelöltet meghallgató szenátusi bizottság megállapodott annak időpontjáról, hogy Ford a bizottság elé járuljon és beszámoljon a történtekről. Ezt a meghallgatást csütörtökre tűzték ki. Feinstein szenátor Ramirez történetének hallatára arra szólított fel, hogy napolják el a Kavanaugh jelölésével kapcsolatos mindennemű tevékenységet, és sürgette, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) indítson nyomozást az ügyben. Apró érdekesség az ügyben, hogy Ramirez bevallotta, az ominózus kollégiumi bulin nagyon részeg volt, emiatt sok mindenre nem emlékszik a filmszakadások miatt, rengeteg a sötét folt, de attól még jó ötletnek tartotta Kavanaugh-ra húzni a vizes lepedőt. Ramirez megnevezett hat személyt a buliról, akik szemtanúk voltak, azonban mind a hatan azt nyilatkozták, hogy semmilyen erőszak nem történt. A New York Times pedig megpróbált utánamenni az esetnek, azonban ők is csak ugyanezt a hírt hozták le, hogy egyik megnevezett szemtanú szerint sem történt semmilyen incidens. A hölgy pedig ezt követően már nem nyilatkozik.
Három az amerikai igazság is, mert egy harmadik nő is megvádolta Kavanaugh-t, de itt még súlyosabb a történet. Elmondása szerint egy egész banda erőszakolta meg, akik több házibuliban is ezt csinálták. Ezek között volt Kavanaugh, ám sajnos az elmondott több erőszakolás közül egy áldozatot sem sikerült felkutatni, szemtanúk pedig itt sem voltak. Ami még fontosabb, semmilyen nyomozásról sem tudunk az erőszakoló bandákkal kapcsolatban.
Kavanaugh jelölése azért is kelt politikai feszültséget, mert a jelenleg a törvényhozásban kisebbségben lévő demokraták szerint kifogásolható, hogy a republikánus többség a félidős választás előtt új főbírót akar kinevezni, akinek a megbízatása egész életre szól. Azt hányják Donald Trump elnök és a republikánusok szemére, hogy a republikánus többség a legutóbbi választási évben, két évvel ezelőtt meghallgatni sem volt hajlandó Barack Obama demokrata párti elnök jelöltjét a legfelsőbb bíróság megüresedett posztjára. A cél érdekében pedig minden eszközt bevetnek, a legpiszkosabbakat is, hiszen a liberálisok igazságáért mások sárba tiprása nem nagy ár.
A tét pedig egyre nő, hiszen idén ősszel úgynevezett félidős választásokat tartanak az Egyesült Államokban, amikor is a képviselőház egészét és a szenátus tagjainak harmadát választják meg, és több államban kormányzóválasztás is lesz.
Friss hír, hogy Trump pénteki közleményében arról tájékoztatott, hogy a szenátus igazságügyi bizottságának kérésére utasította újabb vizsgálatra az FBI-t, hogy ezáltal naprakészebbé váljanak a főbírójelölt aktái. Trump hangsúlyozta, hogy a pótvizsgálatnak korlátozott mértékűnek kell lennie, és kevesebb, mint egy hét alatt le kell bonyolítani. A Fehér Ház eddig azon az állásponton volt, hogy új FBI-vizsgálatra nincs szükség, mert a főbírójelöltet már átvilágították. A liberális akarat azonban még mindig igen erős. Amennyiben Kavanaugh mégis bűnös lenne, az egész Trump-adminisztrációnak komoly problémát okozna. A probléma az, hogy méltánytalanul sokat ártanak akkor is, ha a főbírójelölt ártatlan, és ezért nekik ez így is megéri.
Forrás: youtube, vox.com, dailywire.com, cbnnews.com, Fox News, MTI; Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS