Pesti Srácok

Nézőpont Intézet: a többség támogatja, hogy csak magyar rendszámú autókba lehessen kedvezményesen tankolni

null

A magyar választók 73 százaléka egyetért azzal, hogy csak a magyar rendszámú autókba lehessen kedvezményes áron üzemanyagot vásárolni – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából, amelynek összefoglalóját pénteken juttatták el az MTI-hez.

Emlékeztettek: Magyarországon a magyar rendszámú autókba kedvezményes, 480 forintos áron vásárolható benzin, szemben a külföldi, literenkénti 800–1000 forintos üzemanyagárral. Hozzátették: Brüsszel szeretné az ezt garantáló intézkedés eltörlését az uniós szabályokra hivatkozva, a magyar kormány azonban meg kívánja tartani a magyarokat védő rendelkezést.

A Nézőpont Intézet felmérte a rendkívüli válságkezelő intézkedések társadalmi megítélését, azt, hogy mit gondolnak a választók a kettős benzinárról. Közölték: a kutatásból kiderül, hogy a magyar választók csaknem háromnegyede – 73 százaléka – támogatja, hogy csak a magyar rendszámú autókba lehessen kedvezményes árú üzemanyagot vásárolni, és mindössze egyötödük – 21 százalékuk – nem ért egyet vele. A kormánypárti szavazóknál döntő többségben vannak az intézkedés támogatói (87 százalék) az azt inkább elutasítókkal szemben (10 százalék). A baloldali szavazóknál szintén többségben (53 százalék) vannak a kormányzati intézkedéssel egyetértők, 39 százalékuk nem ért vele egyet – írták.

A felmérés szerint a kettős benzinár kedvező megítélésében nincs jelentős különbség a fővárosi és a vidéki szavazók véleménye között: míg a budapestiek 70 százaléka támogatja és 24 százaléka ellenzi, a Budapesten kívül élők 73 százaléka ért egyet és 21 százaléka nem ért egyet az intézkedéssel.

PestiSracok facebook image

– összegezte a kutatás eredményét az intézet.

A Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása június 7. és 9. között ezer ember telefonos megkérdezésével készült. A minta minden kutatás esetében reprezentatív a 18 évesnél idősebb lakosságra nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. Ezer résztvevős mintanagyság és 95 százalékos megbízhatósági szint esetén a mintavételi hiba 3,16 százalék – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI, Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.