Klasszikus körbetartozós lenyúlás részese volt a három éve nyomtalanul eltűnt Sápi Attila MSZP-s zuglói képviselő őrző-védő cége, amelyet a politikus eltűnése után az adóhatóság felszámolt és törölt a cégjegyzékből – írja a Magyar Nemzet. A Toro Security System Vagyonvédelmi Kft. legalább 176 millió forint kárt okozott a költségvetésnek, így valamennyiünknek. A baloldali politikust továbbra is keresi a rendőrség.
Sápi az eltűnésekor egyszemélyi tulajdonosa volt a már felszámolás alatt álló Toro Security System (Toro) Vagyonvédelmi Kft.-nek. A speciális területen szolgáltatók szerint főleg őrzés-védéssel – személybiztonsági tevékenységgel – foglalkoztak, bár időnként magánynyomozást is végezhettek. A Toro alvállalkozóként dolgozott, gyakran alvállalkozók alvállalkozójaként, és a munkadíjat eleve a közterhek nélkül kapták meg. A Magyar Nemzet azt írja: Sápi cége ez utóbbi területen tüntetett el igazolhatóan több, mint 150 millió forintot, ám a képviselőt ennek ellenére nem vetette fel a pénz. Nem hordott luxusöltönyöket, még csak elfogadható állapotú autója sem volt, s albérletben lakott. Azt nem sikerült kideríteni, hogy kinek a kasszáját gazdagította a több, mint 150 millió forint.
A Torót 2010. augusztus 4-én hozták létre a baloldalhoz közel álló vállalkozók, Sápi 2011. május 27-én lett az egyik tulajdonos és egyben ügyvezető, ám utóbbi tisztsége még az év augusztus 8-án megszűnt, majd a vállalkozás száz százaléka a birtokába került. Még abban az évben, 2011-ben minimális adózott eredményt értek el, 3,7 millió forintos bevétel mellett. A Toro 2015. január 1-jétől került fel az adóhatóság 180 napon túli, 100 millió forintot meghaladó adótartozással rendelkező vállalkozásokat nyilvántartó listájára. A pontos összeg a társaság felszámolása és kényszertörlése után is adótitok, ám az éves beszámolókból kiderül, hogy a Toro 2013-ban roppant meg, amikor több, mint hárommillió forint veszteséggel zárták az évet, 2014-ben pedig mínusz 176,533 millió forint adózott eredményt szerepeltettek a mérlegükben. Csak a NAV-nak tartoztak, így a 176,533 millió forint az elmaradt közteher összege, azaz éppen ennyi kárt okoztak a költségvetésnek. A felszámolás során nem sikerült olyan vagyonelemet találni, amely akár csak részben ellentételezte volna a tartozást.
Sápi tulajdonosi jogviszonya már eltűnése után, 2016. október 29-én szűnt meg, amikor kényszertörlési, majd felszámolási eljárás után a céget is törölték a nyilvántartásból. A baloldali politikus ugyanakkor 40 százalékban tulajdonosa volt a Wayland Kft.-nek is, amit szintén kényszerből töröltek 2018. május 29-én – írja a Magyar Nemzet.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS