A Momentum Mozgalom az „új SZDSZ”, amely úgy döntött, hogy „álomgyilkossá” válik – jelentette ki a Kossuth Rádió 180 perc című pénteki műsorában Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint az olimpiai népszavazást meg lehetett volna nyerni, de egy vitából érkező Magyarországot „ronggyá vertek” volna Limában, ami nagy szégyen.
Szerda este több testület is ülésezett, ezután vonták le a következtetéseket Tarlós Istvánnal és Borkai Zsolttal – nyilatkozta Orbán Viktor a Kossuth Rádióban.
Annak érdekében, hogy Magyarországot megmentsük a szégyentől és egy komoly lejáratódástól, a visszalépés mellett döntöttünk. A népszavazás egy magyar ügy, de az olimpiát nem Magyarországon kell megnyernünk. Itthon még a népszavazást akár meg is lehet nyerni, de ehhez nem többség, hanem nemzeti egység kell.
A miniszterelnök szerint az is kérdés, hogy egy vitából érkező Magyarország kapott-e volna legalább egy szavazatot Los Angeles és Párizs ellen. Úgy fogalmazott, „ronggyá vertek volna minket”, ami nagy szégyen.
Vérzik az ember szíve, mert sokan vagyunk Magyarországon, akik azt gondolják, hogy ez egy régi álom. Talán nem mindenkinek a nagy álma az olimpia, nem vagyunk egyformák. De történt egy álomgyilkosság. Szabadság van Magyarországon, a szervezet pedig úgy döntött, hogy álomgyilkossá válik. Ez egy új SZDSZ. Ha valaki meghallgatja őket, látja őket a tévében.
Megjegyezte, a modern orvostudomány állása szerint jó esélyei vannak arra, hogy még politikai pályafutása során legyen hazánkban olimpia.
Orbán szerint minden okoskodás felesleges, a rezsicsökkentésről Magyarországon kell dönteni. Egy érvet sem lát, ami emallett szól, hogy Brüsszelbe vigyék a jogot. „Miért nincs ez itt jó helyen?” – tette fel a költői kérdést. Kiemelte, a brüsszeli bürokraták azon mesterkednek, hogy sunyin jogköröket vonjanak el a nemzetállamoktól. Helyesli, hogy Magyarország tagja az Európai Uniónak, de mint mondta, ez egy harci közeg. A Brexit kapcsán a miniszterelnök úgy véli, a briteknek van néhány jó szokásuk: konzervatív emberek, a józan ész talaján állnak. Megjegyezte, Magyarország sok sikert kíván nekik, mi „fair Brexitet” akarunk, nem pedig azt, hogy „kis hörcsögként” megsértődjünk .
Ötször meggondolják, mielőtt lépnének. Ráadásul erősek és gazdagok is. Nem gondoljuk, hogy az Uniónak rossz viszonyt kell kialakítani velük, miután kiléptek. Nem az ellenfelünk, hanem tőlünk függetlenül működő ország.
Arról is beszélt, Magyarországon nemsokára elérjük a teljes foglalkoztatást, de más közép-európai országban is jó a helyzet. Hozzátette, egyre több német, francia cég dönt úgy, hogy az adórendszer miatt is jobb Közép-Európában létrehozni gyárakat, mint otthon. A kormányfő kijelentette, hogy az adóverseny ügyében Magyarország kész vétózni, ha kell. Azt is nyomatékosította, hogy a munkaerő és a tőke áramlásának szabadsága össze van kötve az EU-ban. Így az nem megy, hogy például az osztrákok azt szeretnék, az ő tőkéjük szabadon áramolhasson Magyarországra, közben viszont a magyar munkavállalókból nem kérnek – hívta fel a figyelmet. Hozzáfűzte: ha Ausztria büntetni akarja a magyarokat, „mi büntetni fogjuk a osztrák tőkét”. Azt az osztrák elképzelést is bírálta, hogy egy ott dolgozó, adót fizető magyar csak akkor kapja meg az osztrákokat megillető családi ellátást, ha a gyermeke is ott van vele.
Kis részletszabályokban sunyi módon próbálnak változtatgatni, és amikor már tíz részletszabály megváltozik, akkor hirtelen az egész kérdés megváltozik
– fogalmazott a miniszterelnök. Ez a lopakodó hatáskörelvonás és európai alapszerződés-módosítás, amelyet Magyarország nem fogad el – mondta, azt szorgalmazva, hogy az alapszerződés módosításáról ne „sunyi módon”, hanem nyíltan tárgyaljanak.
Egyszerre nem lehet két nyelv a szánkban: vagy akarunk egységes Európai Uniót, vagy nem. Magyarország ezt vállalta, a kommunizmus utáni koszlott örökségből indultunk el.
Orbán szerint az Unió lassú és rossz irányba mozog, de ha már rossz irányba mozog, legalább lassan teszi. Szintén az uniós politika kapcsán azt mondta: a magyarok hajlandóak dolgozni, hajlandóak sokat dolgozni és hajlandóak külföldön dolgozni.
Mindig magunkra szoktunk elsőként gondolni, sokkal több német dolgozik az országukon kívül, mint ahány magyar. A magyarok rugalmasabbak, kevesebb bérért is munkát vállalnak, ami az adott országban feszültséget vált ki. De megint csak el kell dönteni, hogy kell az Unió vagy nem.
A civil szervezetek kapcsán úgy fogalmazott: „kalapot emelek” a Magyarországon működő 60 ezer civil szervezett előtt, ám vannak nemzetközi hálózatok, amelyek irodákat nyitnak az országokban, bebújnak a civilek háta mögé és a nemzetközi tőkét védik. Ezeket a magukat civilnek nevező nemzetközi szervezeteket ugyanúgy elszámoltathatóvá kell tenni, mint a politikai pártokat – hangsúlyozta a kormányfő. Hozzátette: idén ebben az ügyben is döntés születik.
Az elmúlt több mint húsz évben „elviseltük” ezeknek a szervezeteknek a létét, de a migráció ügyében tanúsított magatartásuk már sok. Magyarország nem engedheti meg magának, hogy olyan szervezetek, amelyek az ismeretlenség homályában maradnak (…), folyamatosan arra buzdítsák a migránsokat, sértsék meg a magyar jogszabályokat, és valahogy jussanak be Magyarországra
– fogalmazott a kormányfő, aki szerint a nemzetközi tőke „elsősorban Soros Györgyhöz tapadó szervezetei” ezzel átléptek egy határt.
A határzárról Orbán Viktor azt mondta, az Unió olyan szabály – az úgynevezett szisztematikus határellenőrzési rendszer – bevezetését tervezi, ami által az uniós polgárokat fogják vegzálni a határokon.
A román és a horvát határon mindenkitől el kell venni majd az útlevelet, ami 8-10 órás sorokat is eredményezhet, miközben az illegális migránsokat beengedik az Unióba. Ez egy agyrém. Közel a döntés, ami sok mizériát okozhat Magyarországnak és sokaknak
– zárta szavait.
Forrás: MTI, 24.hu. Vezető kép: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS