Pesti Srácok

Oroszországban tavaly 17,9 százalékkal nőtt a halálozás

null

Oroszországban tavaly 17,9 százalékkal nőtt a halálozási ráta tavalyelőtthöz képest, ennek egyik oka a koronavírus-világjárvány – közölte hétfőn Tatyjana Golikova orosz miniszterelnök-helyettes moszkvai sajtótájékoztatóján.

– mondta Golikova.

A miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta: előzetes, még pontosításra szoruló adatokról van szó. A koronavírus elleni küzdelemre létrehozott orosz műveleti stáb szerint a járvány kitörése óta 3 983 197 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, akik közül 77 068-an hunytak el a kórban. A gyógyultak száma 3 472 091.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó:MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.