Nem hozott meglepetést eddig az Országgyűlés keddi ülésnapja, a napirend előtti felszólalásokban az ellenzék igyekezett ismét büszkén bebizonyítani, hogy semmit nem akar megérteni a járványügyi intézkedésekből, és a pandémia okozta gazdasági hatásokból. A legnagyobb drámát ezúttal Vadai Ágnes adta elő, aki gyalázatos hangnemben beszélt a tisztifőorvosról, a DK képviselője szerint Müller Cecília vezénylőtábornok főtisztifőorvosként a fideszes gigamutyi részese, és valamilyen erdélyi villával vásárolta meg a velejéig korrupt kormány. Nehéz úgy szakmai, konstruktív vitát folytatni, hogy az ellenzék folyamatosan alázenél egy nemzetközi hazugságkampánynak – mondta kedden a külgazdasági és külügyminiszter. Szijjártó Péter felhívta a figyelmet: a nemzetközi liberális mainstream-nél nincs intoleránsabb mozgalom a történelemben, a magyar kormány ezzel tisztában van, ennek tudtával, figyelembe vételével végzi tovább a munkáját.
Az a baj a szocialistákkal, hogy előbb-utóbb mindig kifogynak mások pénzéből – idézhetnénk Margaret Thatcher néhai brit miniszterelnököt az Országgyűlés keddi ülésnapján, miután meghallgathattuk Burány Sándor napirend előtti felszólalását, amelyben a jelenleg épp nem a szocialistákat, hanem a hasonlóan erős Párbeszédet erősítő honatya azt ecsetelte, hogy a kormány a járvánnyal összefüggő gazdasági intézkedései nem elégségesek, sőt, szinte semmire nem alkalmasak. Burány szerint, úgy kéne kezelni az ügyet, hogy mindenki kapna lehetőleg nagyon-nagyon sok pénzt, és akkor mindenkinek jó lenne, és persze alapjövedelmet. Válaszában Orbán Balázs emlékeztetett, hogy a baloldal már adott egy ízelítőt a válságkezelésből 2008 után, azt pedig a mostani kormány nem szeretné követni. Az államtitkár elmondta: a kabinet a GDP tizennyolc-húsz százalékát fordítja a gazdaság talpra állítására, és kizárta, hogy olyan szélsőbaloldali, és amúgy teljesen haszontalan dolgokra költenének, mint az alapjövedelem. Orbán Balázs kijelentette: a kormány egyszerre segít a munkavállalókon, a rászorultakon és a gazdaságon.
Az LMP-s Csárdi Antal szerint, a Fidesz jelenleg bosszút áll a társadalmon valamiért, amit nem fejtett ki részletesen. Csárdi szerint semmi nem indokolja, hogy a járvány tetőzésének idejére kórházi ágyakat szabadítanak fel a fertőzöttek ellátására. A politikus is bedobott néhány garast abba a verklibe, amely szerint súlyos betegeket tesznek ki az utcára, holott ilyesmiről szó sincs. Válaszában Rétvári Bence emlékeztetett, hogy az ellenzékre nem lehet számítani a védekezésben, ez már akkor meglátszott, hogy politikai háborút kreáltak a kormánynak adott plusz jogkörökről. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára az önkormányzatok kapcsán azt is felidézte, hogy az önkormányzatokat a baloldali kormányzás véreztette ki, majd a polgári kabinet kifizette a felgyülemlett adósságaikat. Rétvári hangsúlyozta: orvosok, matematikusok szakvéleménye alapján döntöttek a kórházi ágyak elosztásáról, és egy súlyos beteget sem fognak hazaküldeni.
Gyalázatos hangnemben beszélt a tisztifőorvosról Vadai Ágnes
Orbán kitalált valami orbitális baromságot, a tízparancsolattal gyógyító Kásler pedig végrehajtja azt, ezzel kiirtják a magyarokat – ezzel indított Vadai Ágnes, majd orbitális hazudozásba kezdett, olyan gyöngyszemekkel, mint az, hogy az egészségügyben nulla forint volt a béremelés, mert a lóvét székely focisták kapták meg, vagy valami ilyesmi. Vezénylőtábornok főtisztifőorvosként említette Vadai Müller Cecíliát, aki szerinte éppúgy a gigamutyi haszonélvezője, mert kapott valamilyen villát Erdélyben – ha jól értettük az okfejtést. Válaszában Dömötör Csaba szomorúnak nevezte, hogy az ellenzék hazugságokkal kelti a hangulatot, állításaikat egyetlen adat sem támasztja alá, az ellenkezőjét viszont minden esetben. Az államtitkár hozzátette, Gyurcsányék tízezer számra szüntettek meg kórházi ágyakat, és hatezer egészségügyi dolgozót tettek utcára. Dömötör Csaba hangsúlyozta, hogy épp a polgári kormány adja vissza azt az embereknek, amit a baloldal elvett.
Gyógypedagógus módjára igyekszik megértetni az ellenzékkel a gazdasági összefüggéseket Szijjártó
A kórus baritonjaként Szakács László lépett színre, az MSZP képviselője elmondta: semmi sem jó, és semmi sem lesz jó, a kormány nem csinál semmit, és nem is fog csinálni semmit. A részletekről elmondta, hogy a gazdaságmentő csomag sem ér semmit, mert azt a kormány állította össze. Azt szeretnénk, hogy legyen egy igazi, németes munkahelymentő program (sic!) – kezdett bele áriájába Szakács, majd valami hitelekről, eladósodásról beszélt, de látszott rajta, hogy maga sem érti, mit írtak fel neki beszédként. Szakáccsal Szijjártó Péter igyekezett megértetni, hogy miképp működik a nemzetgazdaságok, a nemzeti valuták rendszere. A külgazdasági és külügyminiszter arra is felhívta az MSZP-s képviselő figyelmét, hogy világjárvány van, ami világszintű gazdasági következményekkel jár, ezért a kormány azt a döntést hozta, hogy a hazai vállalatokat életben kell tartani, mert így fognak tudni munkát adni a járvány után az embereknek. A miniszter hangsúlyozta: az újabb, a dolgozók munkabérének kiesését kompenzáló intézkedéseknek köszönhetően, az adókulcs a felére csökkent a három évvel ezelőttihez képest.
Vallási háború van a parlamentben, mindenki a saját véleménybuborékában él, csak Z. Kárpát Dániel nem – nyitotta fel a szemeket Z. Kárpát Dániel, a DK Jobbik képviselője meg is mondta ennek okát: kevés a teszt. Az utóbbi időben szociálisan rendkívül érzékennyé vált Jobbik szerint, a dolgozók kieső munkabéreinek kompenzálására tett intézkedések semmit nem érnek, sőt, szinte mindenkinek ártanak. Nehéz úgy szakmai, konstruktív vitát folytatni, hogy az ellenzék folyamatosan alázenél egy nemzetközi hazugságkampánynak – kezdte válaszát Szijjártó Péter, aki tételesen, adatokkal cáfolta Z. Kárpát állításait, és számokkal mutatta be, hogy a kormány intézkedései miképp pótolják a kieső béreket. A megszűnő munkahelyek helyére csak beruházásokkal lehetséges újabbakat létrehozni – emelte ki a miniszter, aki hozzátette: a kormány ennek elément, és költségvetési forrást csoportosított át erre.
A KDNP részéről Nacsa Lőrinc elevenítette fel a baloldali kormányok gazdaságpolitikáját, amelynek eredményeképpen még a világgazdasági válság előtt két évvel, 2006-ban a magyar költségvetési hiányt csak a libanoni előzte meg a világon. Megszüntetett 13. havi nyugdíj, adósságcsapda a devizahiteleknek köszönhetően, emelkedő adók, szárnyaló rezsidíjak – sorolta a képviselő. Nacsa Lőrinc kijelentette: erről az útról térítette le Magyarországot a polgári kormány tíz esztendeje, és ennek már mindenki számára látható eredményei vannak. Válaszában Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy unortodox gazdaságpolitika sikeres útnak bizonyult, és hangsúlyozta, hogy az államháztartási hiány szigorú kezelése prioritást élvez, mert így könnyebben kivédhetők a nemzetközi spekulánsok folyamatos támadásai.
A nemzetközi liberális mainstream-nél nincs intoleránsabb mozgalom a történelemben
A Fidesz részéről Halász János és Szijjártó Péter arra hívták fel a figyelmet, hogy a járvány okozta rendkívüli helyzetet a kormánynak úgy kell kezelnie, hogy közben folyamatos hazugságáradat zúdul a kabinetre. A német szociáldemokratákhoz köthető Die Welt-ben még ma is olyan írás jelent meg, hogy a Magyar Országgyűlés megszűnt, az Orbán-kormánynak pedig végleges a totális hatalma. A nemzetközi liberális mainstream-nél nincs intoleránsabb mozgalom a történelemben – jelentette ki a miniszter, aki hozzátette: a magyar kormány ezzel tisztában van, ennek tudtával, figyelembe vételével végzi tovább a munkáját.
Vezető kép: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS