Egy hét alatt sikerült négy techmogulnak felszámolni a szólásszabadságot Amerikában, Donald Trump, egyelőre még hivatalban lévő elnököt pedig ókori mintára kitörölték az emlékezetből. Mindezt azzal magyarázzák, hogy Trump arra biztatta fel a tüntetőket a Capitolium megtámadására. Ezt a témát boncolgatták a Politikai Hobbista hétfői műsorában. Az adás második felében pedig a híres repülődinasztia harmadik generációs képviselője, Szentgyörgyi Dezső ült a vendégfotelben, aki egy fordított utat járt be: nagypapájával ellentétben nem a nagy háború után ült át egy IL-18-asba, hanem hosszú kereskedelmi repülős pályafutása után lépett be a nagyapjáról elnevezett légibázis kapuján, hogy hazáját szolgálja. Szentgyörgyi azt is megosztotta a Hobbistában, hogy nem árt, ha az embert tisztelik az ellenségei, például nagyapját a legnagyobb háborús ellenfele, a Szovjetunió Hőse érdemrenddel kitüntetett orosz pilóta a barátjának fogadta a háború után.
Fontos a kontextus, idézte fel a Politikai Hobbista csapata a hétfői adás kezdetén. Felidézték:
amikor például Baranyi Krisztina zsidózott, azt mondták, hogy kiragadták a kontextusból, milyen dolog ez. A baloldal azonban szereti kiragadni a dolgokat a kontextusából. Ez olyan, mintha Maradona reklamálna, hogy valaki kezezett.
Ugyanis, ha valaki egy vitában előveszi érvként a tényleges, valójában elhangzott, Trump-féle, erőszakra semmiképpen nem buzdító beszédet, akkor azonnal törlik a hozzászólását, őt magát pedig letiltják.
A cél az, hogy ne tudjuk mit mondott Trump. A techcégek kiradírozták Trumpot. Ezután könnyen lehet olyan állítást tenni, hogy ő buzdított erőszakra. Nem egy embert, hanem egy álláspontot töröltek. A Béke Minisztérium meghatározta az egy és igaz állítást
– foglalta össze Jeszenszky.
Hozzátették: arra sem illik emlékezni, hogy két évvel ezelőtt a demokrata politikusok és demokrata celebek vezényletével valóban megszállták a Capitoliumot a felheccelt tüntetők, akik valóban bántalmazni szerették volna a Kavanaugh főbírót támogató republikánus képviselőket és szenátorokat, de akkor a kilencvenhat százalékban demokrata szavazókból álló főváros rendőrsége képes volt magas szakmaisággal kitessékelni őket az épületből, nem kezdtek el lövöldözni, mint a múlt héten.
A srácok beszélgettek arról is, hogy Trump teljes kiradírozásához legfeljebb negyvennyolc óra kellett. Egy több mint húszéves jogszabálynak köszönhetően a regnáló amerikai elnököt simán le lehet tiltani, arra hivatkozva, hogy a techóriások magáncégek. Amikor viszont egy másik magáncég, egy coloradói cukrászüzem vallási meggyőződésből nem szolgált ki melegeket, a liberális hisztihullám még Magyarországra is elért. Amikor pedig a cenzúra elől a Parlerre menekültek a száműzöttek, a Google, Apple és Amazon összehangoltan lépett fel a szólásszabadság ellen. Ezután már működött a dominóeffektus: a Youtube, de még a Spotify is tiltotta a Trumppal kapcsolatos tartalmakat.
Szentgyörgyi: nem árt, ha az embert tisztelik az ellenségei
Az adás második felében a legsikeresebb magyar vadászpilóta, Szentgyörgyi Dezső unokája volt a Politikai Hobbista hétfői vendége, aki a polgári repülős karrierjét követően szintén hazánk szolgálatába állt, a nagyapjáról elnevezett repülőszázad kötelékében. Szentgyörgyi saját élettörténetén kívül a háború utáni időszakról is mesélt, valamint arról a szinte elképzelhetetlen esetről, hogy a szovjet és amerikai gépek legnagyobb ellenségének számító nagyapja a hadifogságot követően hogyan térhetett vissza a repülős világba. Főleg úgy, hogy a Rákosi-korszakban még börtönre is ítélte a rezsim.
Mennyire jó pilótának kell lenni ahhoz, hogy egy nyilvánvalóan osztályidegen, “gulágra valót” mégis alkalmazta az állami légitársaság
– tette fel a kérdést Jeszenszky.
Szentgyörgyi emlékeztetett, a második legsikeresebb magyar pilótát fel is kötötték a szovjetek, mint fogalmazott, nagyapja megmenekülése mögött az állhatott, hogy a kimagasló ellenfelek ismerték egymást.
A világháború után Magyarországon járt a Mereszjev, és kereste nagyapámat, mert ismerték egymást a Szovjetunió hősével(…) Az, hogy kapcsolata volt a Szovjetunió hősével, elég volt az akkori magyarországi vezetésnek ennyi elég is volt
– idézte fel.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS