Bejelentői vonalat hoz létre a Transzparens Újságírásért Alapítvány, miután Polyák Gábor vélhetően hatalmi pozíciójából visszaélve, politikai indíttatásból támadta Orbán Balázs disszertációvédését. Bárki, aki párpolitikai visszaéléseket tapasztal az egyetemeken, megkeresheti a szakembereket.
Transzparens Oktatásért projektet indít a Transzparens Újságírásért Alapítvány, hogy a pártpolitikai megnyilvánulásokat, visszaéléseket bárki anonim módon jelenthesse egy bejelentői vonalon. A szervezet hétfői eseményének leírásában közölte, az új projekt indikátora Polyák Gábor, az ELTE tanszékvezetőjének azon kirohanása volt, amelyben Orbán Balázs disszertációvédését támadta.
A cél, hogy átláthatóbb legyen a magyar média. Az alapítvány egyúttal idén novemberében megjelentetett egy portrét, amelyben bemutatták Polyák Gábort, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének tanszékvezetőjét és oktatói munkásságát. A portré elkészítésének fő motivációja az volt, hogy Polyák Gábor tanszékvezetőként fontos aktora a magyar médiaéletnek, felelőssége van abban, hogy milyen kép alakul ki a médiáról.
Ám nyilvánosan olyan állításokat fogalmazott meg, amelyek politikai alapon szembemennek az oktatás- és véleményszabadság alapértékeivel.
A portré készítését követően számos megkeresés érkezett az alapítvány felé, amelyek egyetemeken belüli, pártpolitikai jellegű visszaélésekről tanúskodnak. A Transzparens szakmai közössége úgy döntött, hogy érdemes komolyan venni ezeket a visszajelzéseket, és átfogóan, körültekintően megvizsgálni a kérdéskört, ezért kerekasztal-beszélgetést szerveztek a téma kitárgyalására
„Ezért a Transzparens Újságírásért Alapítvány elindítja a Transzparens Oktatásért projektet, amely egy bejelentői vonalat hoz létre, amelyen minden diák anonim módon számolhat be olyan esetekről, ahol oktatók részéről pártpolitikai megnyilvánulásokat, visszaéléseket tapasztalt az iskola falai között”
– írták.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS