• Home
  • Ps TV
    • Az Öreg
    • ‎‎ Dezse Vű
    • Mi kérdezünk
    • ‎ GEOrgPOLITIKA
    • Hardcore Hobbista
    • Grund
    • Különvélemény
    • Libz’z of TikTok
    • Karanténvlog
    • Kocsmai igazságok
    • ‎ Parkoló Hobbista
    • ‎ Polbeat
    • ‎ Politikai Pankráció
    • PS Videó
    • ‎ PS Riport
    • ‎ The Fair Right
    • ‎ The Right Brothers
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • Vezércikk
  • ‎ Orosz-ukrán háború
  • Világugar
  • Sport
  • Vesztegzár
PestiSrácok
  • Ps TV
    • Az Öreg
    • ‎‎ Dezse Vű
    • Mi kérdezünk
    • ‎GEOrgPOLITIKA
    • Grund
    • Hardcore Hobbista
    • Karanténvlog
    • Kocsmai igazságok
    • Libz’z of TikTok
    • ‎ Parkoló Hobbista
    • ‎ Polbeat
    • ‎ Politikai Pankráció
    • ‎ PS Riport
    • ‎ The Fair Right
    • ‎ The Right Brothers
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • ‎Orosz-ukrán háború
  • Vezércikk
  • A Hálózat
  • Sport
  • Világugar
  • Blogok
    • ‎ 061.hu
    • Tutiblog
    • Aristo
    • Az Öreg Blog
    • Erdélyi levelek
    • Ki ette meg a misszionáriust?
  • Ps VIDEO
  • Szerzők
    • Bálint Botond
    • Füssy Angéla
    • Huth Gergely
    • Jurák Kata
    • Susanszky Mátyás
    • Szalai Szilárd
  • Facebook

  • Twitter

  • YouTube

  • RSS

Az alvilág titkai

Portik: “Ennek a rendszernek nem teszek vallomást!”

Portik: “Ennek a rendszernek nem teszek vallomást!”
Szenvedi Zoltán
2014-11-18
  
  

A vádirat ismertetésével, valamint Portik Tamás és Jozef Rohác észrevételeivel megkezdődött a magyar maffiaháború legvéresebb leszámolásának, az Aranykéz utcai robbantásnak a tárgyalása kedden a Fővárosi Törvényszéken. Noha a vádirat egy szót sem ejtett arról, hogy Portik pontosan mikor és milyen körülmények között bízta meg Rohácot a merénylettel, a vádlottak mai nyilatkozataiból több érdekes körülmény is kiderült. Például az, hogy Portik egykori katonája, Zsóvár Imre vitte az energolos megbízásából Szlovákiába Rohácnak a robbantásért beígért ötvenmilliót. De a tárgyaláson az is elhangzott, hogy a Vizoviczki-ügyben eljárás alá vont egykori NNI-s főrendőr, Gulyás Imre a Fenyő-ügyben vádalkut ajánlott Rohácnak Gyárfás Tamás fejéért.

PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu

A Fenyő-gyilkosság és az Aranykéz utcai robbantás egyesített perének első tárgyalási napja azzal kezdődött, hogy Cserni János tanácsvezető bíró bejelentette, a tanács összetételében történt változás miatt a korábban már letárgyalt Fenyő-ügy iratait újból ismertetni kell. Ennek során több tanúvallomásból és szakértői véleményekből is részleteket olvastak fel. Idéztek a tizenkét évre ítélt egykori keresztapa, Radnai László, valamint az energolosokat és Rohácot jól ismerő Zsóvár Imre, Portik cégtársa Drobilich Gábor, de Tasnádi Péter vallomásából is. Az iratok ismertetése miatt Portiknak nem, de a Fenyő-gyilkosság másodrendű vádlottjának, Ladislav Trnkanak jelen kellett lennie. A bíró azt is közölte, hogy a vádirattal ellentétben az összevont ügyeknek Portik Tamás nem másodrendű, hanem harmadrendű vádlottja. Portik Tamás védelmét az ügyben egy kirendelt védő, Gál Zsolt látja el.

portik tamas 10

Együtt a vádlottak padján az Aranykéz utcai robbantás elkövetőjének tartott Jozef Rohác (b) és megbízója, Portik Tamás (j). Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

Nem tudni pontosan a megbízás körülményeit

A Csicsák Zoltán ügyész által elkészített és felolvasott vádirat szerint az elsőrendű vádlott Jozef Rohác, Drobilich Gábor megbízásából az Energol Rt. nagykőrösi telephelyén embereivel, köztük Jozef Hamalával őrző-védő tevékenységet látott el. Rohác ennek során került kapcsolatba a másodrendű vádlottal, Portik Tamással, akitől a Fogász becenevű szlovák megbízást kapott Boros József Károly megölésére, mert a sértett korábban terhelő vallomást tett Portikra, Drobilch Gáborra és Ferencsik Attilára is több – életellenes és gazdasági bűncselekménnyel kapcsolatban. ( A PestiSrácok.hu által egyedüliként közzétett videóvallomásokat itt itt itt itt itt itt és itt tekinthetik meg. ) A vád szerint Portik 1998 júliusát megelőző, de pontosan nem meghatározható időpontban azért adott utasítást Boros megölésére, hogy a sértettet elhallgattassa és az Energol-ügyben indított nyomozás bizonyítását megnehezítse. Rohác a megbízást anyagi előny fejében elfogadta, majd az általa megtervezett robbantásos merénylet előkészítésébe Jozef Hamalát is bevonta. Rohác ismeretlen körülmények között beszerezte a robbanóanyagot, és távirányításos robbantószerkezetet készített, valamint az áldozat mozgását, az általa rendszeresen használt útvonalakat is feltérképezte.

A vád szerint a Fogász becenevű szlovák Portik Tamástól megbízást kapott Boros József Károly megölésére, mert a sértett korábban terhelő vallomást tett Portikra, Drobilch Gáborra és Ferencsik Attilára. Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

A vád szerint Portik Tamástól a Fogász becenevű szlovák megbízást kapott Boros József Károly megölésére, mert a sértett korábban terhelő vallomást tett Portikra, Drobilch Gáborra és Ferencsik Attilára. Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

Megsérült a merénylő is

A vád szerint Jozef Rohác arra utasította Jozef Hamalát, hogy a mintegy 4500-5000 grammnyi, TNT-t tartalmazó robbanóanyagot egy Polski Fiatba rejtse el.  A kocsit 1997 szeptemberében Hamala hamis okiratokkal szerzte meg és 1998 tavaszán bocsátotta Rohác rendelkezésére. Az autót Jozef Hamala a bűncselekmény elkövetése előtti napokban leparkolta az Aranykéz utca 1-3. szám előtti útszakaszon, ahol az áldozat naponta közlekedett. Rohác és Hamala a helyszínen élesítette a robbanószerkezetet, és várták a bűncselekményre alkalmas időpontot. Boros József Károly 1998. július 2-án 11 óra 44 perckor gépkocsival érkezett a helyszínre, ahol Jozef Rohác az Aranykéz utcai parkolóháznál már lesben állva várta. Pár perc múlva, amikor a sértett gyalogosan elhaladt a Polski Fiat közelében, Jozef Rohác távirányítással működésbe hozta a robbantószerkezetet, majd az általa előidézett robbantás után 11 óra 50 perckor a Türr István utca fele távozott a helyszínről. A robbantás következtében a merénylet célpontja, Boros József Károly, Csesznok Tünde, Czakó István és Szabó Gábor is életét vesztette, húszan különböző súlyosságú sérüléseket szenvedtek. Rohác a vádirat szerint az arcán és a felsőtestén szintén megsérült, sérüléseit Szlovákiában látták el, mivel a vád szerint Rohác a robbantás napján elhagyta Magyarországot, a sikeres merényletért pedig 50 millió forintot kapott Portik Tamástól.

A sikeres merényletért Jozef Rohác a vád szerint 50 millió forintot kapott Portik Tamástól. Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

A sikeres merényletért Jozef Rohác a vád szerint 50 millió forintot kapott Portik Tamástól. Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

Zsóvár adta át a pénzt Rohácnak

Portik Tamás az ügyben nem tett vallomást, azonban észrevételében abszurdnak és mesének nevezte a vádiratot. Közölte azt is, „ennek a rendszernek” nem is tesz soha vallomást. Az Energol-vezér kijelentette, nem érti, hogy 2012 nyarán őt mi alapján vették őrizetbe, amikor álláspontja szerint akkor még nem volt semmilyen rá nézve terhelő vallomás a nyomozóhatóság kezében. Az olajmaffiózó szerint ugyanis az Aranykéz utcai ügyben kulcsfontosságú Zsóvár Imre csak 2014 májusában tett rá vallomást. Portik elmondta, Zsóvár meséje alapján állítja azt az ügyész, hogy ő  50 millió forintot adott a robbantásért Rohácnak. Elhangzott, a vallomás szerint Zsóvár maga vitte el a pénzt Portik megbízásából a lévai származású férfinak Szlovákiába. Az egykori olajos azt is nehezményezte, hogy ellene az Aranykéz utcai robbantás ügyében a Vizoviczki-ügyben nagyon súlyos bűncselekményekkel vádolt Gulyás Imre és Hopka Lajos is nyomozott. Portik kiemelte, jogilag és erkölcsileg is megkérdőjelezhető, hogy az ellene most eljáró rendőrök is együtt nyomoztak ebben az ügyben Gulyásékkal. De a fővádlott megemlítette azt is, hogy Tanyiék látták el Vizoviczki védelmét, utalva arra, hogy a letartóztatott főrendőrök még a Romkert felgyújtásával gyanúsított férfivel is jó kapcsolatot ápolhattak. De az energolos ennél is tovább ment, és Kátay Elektől Chilkó Ferencig több rendőrt is felsorolt, akik valamilyen bűnös kapcsolatban lehettek a rá Zsóváron kívül szintén vallomást tevő – állítása szerint –, több súlyos bűncselekményekre utasítást adó Radnaival és körével. Portik a Prisztás-ügyhöz hasonlóan azt hangoztatta, hogy politikai okokból került a vádlottak padjára, és a rendőrség – akár bizonyítékok kreálásával is – mindent elkövet, hogy folyamatosan pszichikai nyomás alatt tartsa.

Portikot a Prisztás-ügyben korábban, nem jogerősen 11 év fegyházra ítélték.  Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

Portikot a Prisztás-ügyben korábban, nem jogerősen 11 év fegyházra ítélték. Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

Gyárfás Tamás fejére vádalkuztak volna Roháccsal

Rohác hozzászólásában megerősítette a Portik által elmondottakat, s arról számolt be, hogy a Fenyő-gyilkosság nyomozása során Gulyásék őt is nyomás alá helyezték. A szlovák férfi azt mondta, hogy az NNI bűnszervezetek elleni főosztályának volt vezetője vádalkut ajánlott neki, amelyben Portikra és/vagy Gyárfás Tamásra kellett volna beszélnie. Ám Rohác, mivel neki elmondása szerint semmi köze ehhez a bűncselekményhez, nem állt kötélnek. Portik erre reagálva ismét szót kért, majd elmondta, hogy ő már össze sem tudja számolni azokat az eseteket, amikor a rendőrök különböző gyilkossági ügyek ejtésének felkínálásával arra akarták rábírni, hogy tegyen vallomást különböző emberekre. Állítólag még házi őrizetbe is kerülhetett volna, ha beszél.

Nem került szóba a Prisztás- és Cinóber-gyilkosság

A PestiSrácok.hu tegnap írt arról, hogy mivel a Fővárosi Ítélőtábla október 2-án hatályon kívül helyezte a Prisztás-ügy elsőfokú ítéletét, és arra utasította a törvényszéket, hogy az 1996-os emberölési ügyet is egyesítse az Aranykéz utca robbantás és a Fenyő-gyilkosság perével (a végzéssel egyébként a Legfőbb Ügyészség nem értett egyet, és jogorvoslatért fordult a Kúríához, amiről a legfőbb bírói fórum december 4-én tárgyal), elképzelhető, hogy a Cserni János vezette tanács a keddi tárgyalási napon végrehajtja a táblabíróság jogerős végzését. A tárgyaláson azonban szóba sem került a Prisztás-gyilkosság. Ahogy az sem, mi lesz a Portikot és Rohácot szintén érintő Cinóber-üggyel. Ifjabb Balsai István, a Prisztás-gyilkosság harmadrendű vádlottjának kirendelt védője ugyanis arra hívta fel korábban portálunk figyelmét, hogy a szeptemberben egyesített eljárást –  a Kúria 2013-as jogegységi döntése alapján – az elsőfokú bíróságnak azonnal fel kellene függesztenie a Cinóber-ügy nyomozásának befejezéséig.

A per csütörtökön iratok ismertetésével folytatódik.

Címlapfotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu

Facebook hozzászólás

  
  
Kapcsolódó témákAranykéz utcai robbantásBoros József KárolyBoros TamásDrobilich GáborJozef HamalaJozef RoháčLadislav TrnkaPortik TamásRadnai László
Lépjen tovább a hozzászólások megtekintéséhez!

Szóljon hozzá!

Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Az alvilág titkai
2014-11-18
Szenvedi Zoltán

szerkesztő-újságíró [email protected] Bűnügyi területen dolgozom, de otthon nem olvasok krimit, és a thrillereket sem szeretem túlságosan, legfeljebb a Hetediket. A klasszikus kérdésre a Stones-t szoktam válaszolni

Kapcsolódó témákAranykéz utcai robbantásBoros József KárolyBoros TamásDrobilich GáborJozef HamalaJozef RoháčLadislav TrnkaPortik TamásRadnai László

Több Az alvilág titkai

Gördítsen többért
Blogok
.
  • Ps TV

  • Hollywood összefogott ellenünk, de van egy ország, ami előtt fejet hajtanak | The Fair Right
    ‎ The Fair Right2023-06-03
  • Öt perc – Karácsony az oroszokkal, Brüsszel a kötelességeinek teljesítésével áll hadban
    ‎ PS Riport2023-06-03
  • Varga Judit a budapesti konzervatív csúcson: Brüsszelben a demokrácia kiszervezése, kiüresítése zajlik (Videó)
    ‎ PS Riport2023-06-03
  • Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás – Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)
    ‎ Polbeat2023-05-05
  • Böjte atya az őt támadó sajtónak: ne rombolják le harminc év munkáját, ezeknek a gyerekeknek az otthonát!
    ‎ PS Riport2023-05-31
  • Forró drót

  • A német szélsőbalosok balhéztak Lipécsében
    Forró drót2023-06-03
  • Az LMP is kiszorítaná az autósokat a Lánchídról
    Forró drót2023-06-03
  • Indul a DK-nál a strandszezon
    Forró drót2023-06-03
  • Holtan találták meg a pénteken eltűnt családapát
    Forró drót2023-04-18
  • Nagy volt a forgalom Botkánál: Pressman után Gyurcsány jött, aki le is csapott az egykori szocialista polgármesterre
    Forró drót2023-03-30
  • Exkluzív

  • Az Orbán-korszak lenyomata, hogy a trianoni nemzethaláltól eljutottunk a megmaradás és az összetartozás büszkeségéig
    Vezércikk2023-06-03
  • Baranyi Krisztináék még a saját szavazóikat is utcára raknák? (Videó)
    ‎ PS Riport2023-06-02
  • Magyar sors: mindig a hódítóval szemben
    Vezércikk2023-06-02
  • „Béla, Béla, Béluska, úgy lő, mint a géppuska!” – Hetvenéves lenne a Vasas legendája, Várady Béla
    Exkluzív2023-04-12
  • Kiszabadult Budaházy György és öt harcostársa a börtönből – Nézze meg a PestiSrácok.hu közvetítését! (videó)
    Exkluzív2023-04-28
  • Vesztegzár

  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: A diktatúra titkosszolgálatai ezért nyomoztak egymás ellen, hogy a másik ne akadályozza őket a lopásban
    A Hálózat2023-05-28
  • „Az ember elveszik, majd magára talál és újjászületik a hegyen!” – Suhajda Szilárd (1982-2023) emlékére
    Exkluzív2023-05-27
  • „Béla, Béla, Béluska, úgy lő, mint a géppuska!” – Hetvenéves lenne a Vasas legendája, Várady Béla
    Exkluzív2023-04-12
  • Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!
    Exkluzív2023-04-24

(x)

(x) PestiSrácok.hu Filmklub

  • A hálózat

  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: A diktatúra titkosszolgálatai ezért nyomoztak egymás ellen, hogy a másik ne akadályozza őket a lopásban
    A Hálózat2023-05-28
  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: Csak ebben az egy ügyben nagyságrendileg annyit loptak el, mint amennyi 1989-ben a költségvetési hiány volt
    A Hálózat2023-04-16
  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: A halott kommunista rabolt vagyona a többi kommunistáé, ezt kívánja a szocialista erkölcs
    A Hálózat2023-04-09
  • Sport

  • A történelem első magyarországi kupadöntője andalúz győzelmet hozott – Labdarúgó Európa Liga-döntő: Sevilla–AS Roma 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel: 4–1
    Exkluzív2023-06-01
  • „Az ember elveszik, majd magára talál és újjászületik a hegyen!” – Suhajda Szilárd (1982-2023) emlékére
    Exkluzív2023-05-27
  • Egy varázslatos hokipályafutás vége – Vas János szögre akasztotta a korcsolyát
    Exkluzív2023-05-10
  • Blogok

  • Az őrült háborúpártiság generációk pusztulásához vezet, ha nem fékezzük meg őket!
    Ki ette meg a misszionáriust?2023-05-29
  • A székely autonómiával, mondjátok, mi lesz?
    Erdélyi levelek2022-10-31
  • Kinek higgyünk?
    Erdélyi levelek2022-11-07
  • ECO

  • Gazdaságfejlesztési Minisztérium: soha ilyen alacsony még nem volt a regisztrált álláskeresők száma
    Eco2023-06-02
  • Elképesztően visszaesett a kiskereskedelmi forgalom
    Eco2023-05-05
  • Ötven repülőgépet rendelt meg egy kínai vállalat a magyar Magnus Aircraft Zrt.-től
    Eco2023-05-24
PestiSrácok
I M P R E S S Z U M
A PestiSrácok.hu kiadója a Media Vivantis Műsorszolgáltató Zrt.
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: CE/29743-2/2014
A kiadó székhelye: 1036 Budapest, Lajos u. 126-130.
A kiadásért felelős személy neve : Kovács Gergely Csaba
A szerkesztésért felelős személy neve : Huth Gergely főszerkesztő
Szenvedi Zoltán lapigazgató

Munkatársaink

Kapcsolat

PestiSrácok.hu

Ahol alacsonyan szállnak a sallerek. És ahol nincs íróasztalfiók. Mert ami odakerülne, az itt megjelenik.

Írásaink a közmegegyezéses hazai sajtóetika és a Médiaalkotmány szellemisége szerint készülnek. Forrásainkat minden körülmények között megóvjuk, szivárogtasson bátran! Szerzőink neve olykor "írói név".

Adatkezelési Tájékoztató

*Kell még valamit mondanom Ildikó? - Az őszödi beszéd utolsó mondata.

Médiaajánlat

A PestiSrácok.hu multiszájton és társoldalain, a 061.hu, AzÖreg.hu, az Aristo blogol, a Ki ette meg a misszionáriust? és az Erdélyi Levelek blogokon exkluzív hirdetési felületeket kínálunk.

Oldalunk ügynökségi értékesítését az Atmedia végzi

Copyright © 2015-2022 PestiSrácok.hu

Maffiaügyek a bíróságon: kezdődik az Aranykéz utcai robbantás és Vizó adócsalásos pere
A vád szerint több száz millió forint illegális pénzt vitt haza Vizoviczki