Bár egyelőre még csak a partvonalról figyeli az eseményeket a tavalyi pedagógus megmozdulások vezéralakja, Pukli István véleménye továbbra is radikális, csak azt a Kossuth tér helyett most még az általa vezetett csoport, a Polgári Világ blogján fejti ki. Finomabb köntösbe bújtatott nézetei továbbra is kimerülnek a kritikus helyzet szemléletben. Rajta kívül vannak páran – ilyen volt a Tanítanék is – akiktől meghallgathattuk mi nem jó, vagyis, hogy minden “szar”. De konkrétumokkal eddig sem az elődök, sem Pukli nem rukkolt elő. Ezért, nehéz elképzelni, hogy mi lehet az az ütős pártprogram, amellyel jövőre választást fog nyerni, mert a cél ez lenne.
A Tanítanék szélsőséges akcióiról elhíresült iskolaigazgató – aki ellen saját diákjai, szülők és tanárok is föllázadtak 2012-es megválasztásakor – 2016-ban még azt kommunikálta, nem szabad az oktatást pártpolitikai színtérre vinni – mondjuk ez sosem sikerült nekik, kiváltképp, ha a migránssimogatásra gondolunk – de Pukli a kenyértörés okát is azzal magyarázta, hogy a Tanítanék
egy olyan ügy mögé állt, amely amellett, hogy irtózatosan megosztó, átpolitizált.
Lám a Mozgalomból kiszállva egy őszi estén tartott előadáson azonban elárulta, hamarosan politikusi pályára lép és konzervatív pártot alapít. Egy Magyar Narancsos interjúban arról (is) beszélt, hogy 2017 július 31-el beadja felmondását. Más utat keres magának, ahol hatékonyabban tudja képviselni az oktatás ügyét, és szeretne egy “konzervatív szemléletű pártot“, amelyet “nem a pénz és a hatalom hajt”. Mert ami most van az még véletlenül sem konzervatív rendszer, és
amúgy sem az Orbán-kormányban kell gondolkodni, nem ők a jövő
– közölte múlt ősszel.
Kormánybuktatás helyett kormányváltás
Egyelőre Pukli pártjának se híre, se hamva, de ha hihetünk március 15-i bejelentésének – és miért ne hinnénk – hamarosan lehullik a lepel. A Tanítanék Mozgalom egykori vezéralakja a Hír TV-nek beszélt terveiről. Akkor azt mondta, a csapata már dolgozik, olyan szakértők lesznek a pártban, akik az elmúlt 27 évben semmilyen politikai szerepet nem vállaltak. Konkrét személyeket azonban nem nevezett meg, ahogy azt is titkolta, mikor alakulnak meg pontosan. A 2018-as választásokon viszont már indulni akarnak.
Egy olyan pártot képzelünk el, ami beteljesíti azt az álmot, amit a Fidesz tűzött ki. Egy polgári világot szeretnénk felépíteni, ahol a tudás és a teljesítmény jelenti a boldogulás alapját, ehhez viszont elsődleges az oktatási rendszer megváltoztatása
– fogalmazott. Mindennek előszele a már említett Polgári Világ blog. Vélhetően Pukli pártja is majd ezen a néven fut. Az itt található bejegyzések szerzői között Pukli mellett a Független Diákparlamentes Kálovics Enikő neve is feltűnik. Többet közülük maga a Polgári Világ ír, de hogy pontosan ki rejtőzhet mögötte, csak sejteni lehet. Egy Facebook komment azonban igazán árulkodó a személyt illetően. A Polgári Világ – mint a Tanítanék egykori arca – azt magyarázza, hogy a szervezet érdekében nem politizálhatott.
Pukli István, a Polgári Világ vezetője elsőként az egészségügy válságáról ír, amellyel még a Fidesz szavazók is egyetértenek, teszi hozzá. Szerinte ötlete senkinek sincs arra, hogyan lehetne a rendszert fájdalommentesen működőképessé és finanszírozhatóvá tenni…
A kormány év végi konszolidáció címén rendre kiszór pár tízmilliárdot annak örömére, hogy megint nem tört ki lázadás amiatt, hogy 3 évvel kevesebbet élünk, mint a szomszédaink. Az ellenzék hasonlóképpen ötlettelen. Illetve, ha a baloldali politikusokat megkérdezik, mit tennének az egészségüggyel, a válasz mindig az, hogy több pénzt költenének rá, de hogy erre honnan lenne pénz, arról nem beszélnek, hiszen nem is tudják.
A Polgári Világ szerint a megoldás a következő:
Mi azt mondjuk, hogy az Orbán család és baráti köre jogtalanul szerzett vagyonát teljes egészében az oktatásra kell költeni. Az oktatás a jövőnk, oda kell minden visszaszerzett erőforrásunkat koncentrálni. Az egészségügyre ebből nem jutna. De az az igazság, hogy valójában ott lenne is elég pénz, ha mindenki fizetne a gyógyulásért, és nemcsak néhány ezer orvosbáró fölözné le a hasznot. Mi tehát azt mondjuk, hogy a jelenlegi TB-járulékot, meg a hálapénzt, meg a magánrendelőkben számlával vagy anélkül ott hagyott rengeteg pénzt másként kell beszedni és másként is kell elkölteni.
Hogyan?
Az állami egészségügyi ellátásért a TB-járulék helyett fizessen minden felnőtt alapbiztosítási díjat. Aki pedig orvost akar választani vagy magánrendelőbe akar járni, az a hálapénz helyett fizessen kiegészítő biztosításként többet. Ebből pedig kapjon az őt ellátó orvos és a kórház vagy rendelő is. Így törvényesen és gyorsan nőhet a jó orvosok bére. Meg persze a jó kórház is jól jár, mert lesz pénz műszerre és WC-papírra meg gyógyszerre is. Csak azok fognak reklamálni, akik eddig hálapénzt adtak és kaptak, mert vége lesz a mutyinak. De mi, adó- és járulékfizetők, betegek és orvosok közösen, biztosan jobban járunk.
Az oktatás akkor sem pártpolitikai ügy!, fejtegeti a Teleki Blanka igazgatója, aki szerint az oktatás újjászervezésére van szükség ahhoz, hogy Magyarország az összeszerelő üzemi státuszából kilépjen, a hazai kis- és középvállalkozások megerősödjenek, hogy gyermekeink élhető polgári világot örököljenek tőlünk. Ehhez pedig nemzeti konszenzust kell teremteni, és az Alaptörvényt módosítani kell.
Az oktatás ugyanis nem lehet pártpolitikai ügy, nem engedhetjük többé, hogy minden kormány a saját elmeháborodottságának megfelelően állatkísérleteket hajtson végre a gyermekeinken!
Az új Nemzeti alaptanterv pedagógiai koncepciójáról bár azt írja,
hogy a mai magyar oktatás súlyos sarokköveit felismeri, de teszi ezt a teljesség igénye nélkül. Elképzelései azonban elnagyoltak, önmagában a problémát nem megoldó víziók. A kiemelt területek önmagukban nem tudják lényegesen megváltoztatni az oktatás színvonalát. A valódi változáshoz struktúraváltás szükséges: az egész közoktatás rendszerét egységes egészként kellene kezelni.
Pukli a CEU kapcsán kialakult helyzetről azt írja,
elborzadva tapasztaljuk, hogyan csúfolja meg napról-napra, sőt percről percre a magyar kormány a demokráciát. Orbán Viktor eladja hazánkat az Új Szovjetuniónak, ennek következményeként pedig kiebrudalja Magyarországról a nyugati kultúrát. Ez a folyamat a múlt héten új szintre lépett a Lex CEU bejelentésével, amelynek célja az ország egyik legjobb egyetemének ellehetetlenítése. A FIDESZ egy idős embert démonizál, és széles tömegeket befolyásol saját nemzete ellen folytatott szabadságharcához. Miközben már 20 éve polgári Magyarországot ígér híveinek.
Hangsúlyozza,
Ahhoz, hogy komoly nyomást tudjunk gyakorolni Orbán Viktor gépezetére, az oktatás szabadságáért vívott küzdelmünknek „össznemzeti” üggyé kell válnia! Egyértelművé kell tenni, hogy a polgári Magyarország támogatói is becsapva érzik magukat, és kiállnak az akadémiai szabadságért! Itt az ideje tehát, hogy a valódi polgári oldal is felemelje a hangját a Fidesszel és politikájával szemben! Azzal, hogy – a XXI. században különösen – hazánk túlélését jelentő oktatás ellen Orbán Viktor és kormánya ilyen merényletre képes, elárulja országunk alapvető érdekeit. Kiárusítja a magyar fiatalok jövőjét és egzisztenciáját! Mi nyugati Magyarországot akarunk, ahol a tudás és a teljesítmény adja meg a polgárok boldogulásának az alapját. Ehhez van szükség az oktatás soha nem látott mértékű fejlesztésére, és ehhez nélkülözhetetlen a Közép-Európai Egyetem (CEU) is. Nem engedhetjük elvágni Magyarországot a Nyugattól, ahová történelme során mindig is szeretett volna tartozni. Mert a szabadság mindig Nyugatról jön.
A Közép-Európai Egyetem (CEU) vegzálásával Orbán Viktor végleg átlépte az – “össznemzeti” – Rubicont – olvasható a blog egy másik írásában. “Magyarország jelenlegi kormánya ugyanis a CEU ellehetetlenítésének kísérletével természetesen nem Soros György jövőjét veszélyezteti, hanem a magyar minőségi oktatást, áttételesen a magyar emberek nyugati felzárkózásba vetetett örökös hitét, és egyben azt a rendszerváltó közösségi döntésünket árulja el, hogy egyszer s mindenkorra végleg megszabadulunk a szovjet rabigától…”
mert,
Soros György ide, Soros György oda, a Közép-Európai Egyetem (CEU) mint az egyik legjobb magyar egyetem a hazai tudásbázis zászlóshajója. Tehát a helyzetéből adódóan nem kis mértékben járul(na) hozzá a XXI. századi felzárkózásunkhoz, azaz a magyar polgárosodáshoz. Ezt (is) árulja el – figyelem (!): a FIDESZ MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG. Mert ez HAZAÁRULÁS, mégpedig polgári-konzervatív értelemben is az.
Címlapfotó: PestiSrácok.hu/Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS