Nem akar baloldali fordulatot Pukli István. A Tanítanék Mozgalom vezéralakja, aki március 15-én ultimátumot Orbán Viktornak nem kormánybuktatásban gondolkodik, csak azt szeretné, hogy a kormány észrevegye az oktatási rendszer hibáit, és javítsa ki. Mindezekről a Magyar Időknek adott interjúban beszélt a budapesti Teleki Blanka Gimnázium igazgatója, aki ősztől új lendületet és akciókat ígért.
Nem az Orbán-rezsim eltakarítása a cél, csupán az, hogy vegyék észre, és javítsák ki a hibákat – jelentette ki a Magyar Időknek Pukli István. A Tanítanék Mozgalom arca szerint a március 15-i ultimátumot a média fújta fel. Mint mondja, ő 2010-ben és 2014-ben Orbán Viktorra és a Fideszre szavazott, de szerinte a párt nem konzervatív értékrendet képvisel, csak a politikai és a gazdasági érdek vezérli, és elrontotta az oktatási rendszert. A lapnak kijelentette azt is, hogy a jelenlegi baloldal nem lehet alternatíva az ország irányítására, ahogy a szélsőjobb sem.
Ezek az emberek mind leszerepeltek! Egy dolgot nem szeretnék, hogy ebben az országban baloldali fordulat legyen.
Ismételte nyáron elhangzott véleményét, amelyet Gulyás Márton kormányleváltó ötletére reagálta egy a Farkasházy Tivadar szervezte balatonszárszói eseményén.
Pukli nem gondolta, hogy később baja lehet abból, hogy 18 évesen belépett az MSZP-be. Bár hozzáteszi, szülei figyelmeztették erre, de ahogy mint mondja “meglehetősen gyerek volt még.”
Már nincs közöm a MSZP-hez, és nagyon bízom abban, hogy soha nem is lesz. Amit Gyurcsány Ferenc művelt annak idején, azzal nem tudok azonosulni semmilyen szinten.
Szándékosan távol tartják magukat az ellenzéki pártoktól is, de szerinte, nem lehet megakadályozni, hogy kijöjjenek az általuk szervezett tüntetésre.
ha megjelenik Gyurcsány Ferenc a tüntetésen, mondjam be, hogy legyen kedves és távozzon? Ha kijön egy tanárnő, aki a Demokratikus Koalíció szimpatizánsa, és elzavarom Gyurcsányt, akkor ő is el fog menni.
Egykori iskolai igazgatói kinevezését nem tartja politikai döntésnek és ezért nem érzi ellentmondónak a tiltakozásukat az intézményvezető váltások tekintetében.
Akkor nincs gond, ha szakmailag alkalmas a jelölt. Viszont ha az előző igazgató jól végezte a dolgát, és csak annyi a bűne, hogy kockás inget vett fel, akkor nincs indoka a változásnak.
Korábbi terveivel ellentétben jövőre – akkor jár majd le a kinevezése – Pukli is újraindul a posztért.
Pukli elismerte, hogy történt előrelépés az oktatás ügyében, de ezek azonban csak toldozgatások-foldozgatások. A Mozgalom rendszerszintű változást szeretne, ami viszont nem valósult meg – teszi hozzá, utalva az igazgatók munkáltatói jogkörének bővülésére, amely szerinte csak részlegesen valósult meg, mivel csupán javaslattételi jogunk van, ami nem több mint az eddig működő gyakorlat legalizálása.
A Nemzeti alaptanterv kapcsán azt mondta, nem mellőzni akarják, mert abban megvannak azok a kompetenciaterületek, amelyek mentén haladni kell és lehet. Ugyanakkor úgy látja, teletűzdelték olyan ismeretanyagokkal, amelyek miatt nem felel meg a műfaji sajátosságainak sem. Véleménye szerint koncepciót kellene váltani. Azt kellene észrevenni, hogy a XXI. században nem az ismeret elsajátíttatása a cél. Az csak eszköz ahhoz, hogy a kulcskompetenciákat fejlesszük azért, hogy bármikor, bármilyen szakmát el tudjon sajátítani az ember az életben.
Pukliék továbbra is bojkottálni fogják a Köznevelési Kerekasztalt, szerinte ugyanis semmit nem értek vele. A béremelés véleménye szerint is pozitív lépés volt. Viszont ezzel egyidejűleg a munkaterhelést is megnövelték, tette hozzá.
Mint mondja nyáron aktivistákat gyűjtöttek, akik a jövőben ugyanolyan szerepet töltenek majd be a Mozgalmon belül mint ők. Több mint kétszázan csatlakoztak hozzájuk. De ez nem azt jelenti, hogy alább hagyott a lendület. Őszre újabb akciókat terveznek, de Pukli ennél többet nem árult el, mert nem szeretné lelőni a meglepetésszerű performanszok poénját.
Forrás: Magyar Idők
Fotó: PestiSrácok.hu; Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS