“Mi, fiatalok nem akarunk feltétlenül asztalt borogatni, egyszerűen csak azt kérjük, hogy adjanak még több széket az asztalnál” – nyilatkozta a Mandiner csütörtöki lapszámában megjelent interjúban Rácz Zsófia, a fiatalokért felelős helyettes államtitkár. Ugyanakkor kiemelte: a fiatalokhoz beszélni nem azt jelenti, hogy infantilizálni kell az üzeneteket, hanem dinamikusan, érthetően, korszerűen kell megfogalmazni azokat, “figyelembe véve, hogy senki sem a Magyar Közlönyt akarja olvasni hazafelé a buszon”.
Rácz Zsófia a Mandiner csütörtöki lapszámában megjelent interjúban elmondta: véleménye szerint, ha a fiatalok azt látják, hogy van tervezhető jövőkép versenyképes fizetéssel, segítséggel az életkezdéshez Magyarországon, akkor a többség a külföldi kaland után inkább haza fog jönni, hogy itthon folytassa tovább az életét. Mint fogalmazott:
én mindig úgy gondoltam, hogy a külföldön megszerzett tudást és tapasztalatot haza szeretném hozni, és itthon kamatoztatni. El sem tudom képzelni, milyen lehetett a szüleink, nagyszüleink korosztályának; ők nem is álmodhattak arról, hogy külföldön is szerencsét próbáljanak. Ha az ő korosztályukból valaki külföldre menekült, az életre szóló, kétségbeesett döntés volt.
Rácz Zsófia az interjúban elmondta: munkájában fontosnak tartja, hogy sokat legyen a fiatalok között, hogy ne megmondjon, hanem kérdezzen, hogy a válaszokat és a belőlük fakadó teendőket eljuttassa a kormányzathoz. Kiemelte:
a fiatalokhoz beszélni nem azt jelenti, hogy infantilizálni kell az üzeneteket, hanem dinamikusan, érthetően, korszerűen kell megfogalmaznunk őket, figyelembe véve, hogy senki sem a Magyar Közlönyt akarja olvasni hazafelé a buszon.
A helyettes államtitkár szerint Gyurcsány csetbotja szerinte azért lehet népszerű, “mert annyira trash, hogy a fiatalok már azért megnyitják, hogy röhögjenek rajta”.
Az ijesztő ebben az esetben viszont az, hogy egyébként ezeknek a fiataloknak sok esetben fogalmuk sincs arról, hogy mit tett e viccesnek tűnő ember 2006-ban
– jegyezte meg. Hozzátette:
a Momentum trendinek tűnő kommunikációja számomra akkor bukott meg, amikor az önkormányzati választás után hatalmi pozíciókba kerülve hamar öltöny-nyakkendőre cserélték a farmer-póló kombinációt, és az új alternatíva helyett a baloldal levitézlett alakjaival álltak össze. Ők a fiatalok lelkesedését és támogatását a saját hasznukra és generációnk hátrányára használják.
Forrás: Mandiner; Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS