Sápi Attila zuglói szocialista önkormányzati képviselő minden valószínűség szerint halott, hiszen semmilyen digitális nyomot nem hagyott maga után 2016. január 5-i eltűnése óta. Egy biztos, a politikust megfenyegethették és meg is verték, mielőtt nyoma veszett. Lapunk még júliusban közölt interjút a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Életvédelmi Osztályának vezetőjével, melyben Gál Sándor alezredes a Sápi-üggyel kapcsolatban elmondta, valószínűleg megölték a szocialisták piszkos ügyeiről sokat tudó politikust.
A Magyar Nemzet emlékeztetett cikkében arra, hogy ma öt éve tűnt el Sápi Attila, az MSZP zuglói önkormányzati képviselője, aki vélhetően már nincs az élők sorában. Ugyanúgy járhatott, mint Katzenbach Imre, aki tíz éve tűnt el, majd tavaly kiásták holttestét egy erdőben. Az eddigi adatok szerint Katzenbachot félmilliárd forintért, valamint azért ölték meg, hogy a szocialista–liberális kormány egyik botrányában, az Eclipse-ügyben ne tudjon terhelő vallomást tenni társaira. Sápi Attilát – aki a kerületi alapszervezetet vaskézzel irányító Tóth Csaba szocialista országgyűlési képviselő személyes felfedezettjeként lett zuglói önkormányzati képviselő – a BRFK továbbra is eltűntként keresi. A férfit a hatóságok a körözési törvény alapján 2016. január 5-ig biztosan keresni fogják, ha addig nem kerül elő élve vagy holtan. Az eltűnésekor negyvenhárom éves szocialista politikus őrző-védő cége klasszikus körbetartozós lenyúlás részese volt; a céget Sápi eltűnése után az adóhatóság felszámolta és törölte a cégjegyzékből. Kiderült, hogy a Toro Security System Vagyonvédelmi Kft. legalább százhetvenhat millió forint kárt okozott az államnak. Azt, hogy ez a pénz végül kinél, kiknél landolt, nem sikerült megállapítani. Az indíték így adott, ennyi pénzért vagy éppen azért, hogy ne tudja elárulni a körbetartozási lánc szervezőjét, haszonélvezőjét, megölhették. Sápi Attila, az eltűnt önkormányzati képviselő százhetvenhat millió forinttal rövidítette meg az államkasszát. Tény, hogy Sápit az eltűnése előtti napokban megverték, amiről a Privát Kopó című bűnügyi portál írt, és az információt a rendőrség sem cáfolta. A lap szerint Sápi aznap váratlanul megjelent az egyik hölgyismerőse budai lakásán, és az éjszakát is ott töltötte.
Attila nagyon zavartan viselkedett, kérdésemre, mitől keletkeztek a testét borító sérülések, csak annyit válaszolt, hogy verekedett. Azt, hogy milyen okból és kivel, kikkel került összetűzésbe, többszöri kérdésemre sem árulta el.
– magyarázta a portálnak a fiatal nő. A cikkben elhangzottak alapján egyáltalán nem zárható ki, hogy a verés figyelmeztetés volt, hogy a szocialista politikus tartsa a száját. Sápi Attila az eltűnése óta semmilyen nyomot nem hagyott az interneten, nem kereste hozzátartozóit, barátait, ismerőseit, elvtársait, nem is üzent nekik. Amennyiben még él, lehetséges, hogy egy olyan országba menekült, ahol személyazonosságot váltva el tudott tűnni ellenségei és a magyar hatóságok elől. Egy eltűntek felkutatására szakosodott magánnyomozó szerint a hosszabb ideig sikeresen bujkáló bűnözők évekig meg tudják állni, hogy ne keressenek senkit a régi életükből. Aztán akár évtizedekkel később már annyira biztonságban érzik magukat, hogy keresni kezdik a kapcsolatot a családjukkal vagy éppen volt szeretőjükkel. Ám napjaink digitális világában minden hírközlést, internetet használó hagy valamilyen nyomot maga után. Egyetlen sms, e-mail, üzenet, telefonhívás elég ahhoz, hogy a szakember – rendőr, titkosszolgálati elemző, magánnyomozó – megállapítsa, él az eltűnt, sőt azt is, hogy hol bujkál. A bűnözők fejével gondolkodó nyomozók pedig pontosan tudják, hogy például Sápi kivel keresné a kapcsolatot, ha még élne.
Arra semmilyen adat nincs, hogy a szocialista politikus él. De ha élne, hova is mehetne?
– tette fel a kérdést a Magyar Nemzet által megkérdezett magánnyomozó. Például a donyecki térségbe, ahol jelenleg is háború zajlik? Azt tudjuk, hogy Sápi két jó barátja is ott halt meg. Erről maga a politikus posztolt a legnagyobb közösségi oldalon 2015. április 6-án, azt írta a Facebook-bejegyezésében:
Most szóltak, két barátom halt meg Ukrajnában, amikor is nincs jelen pillanatban háború… Mit teszünk mi? Mit tehetünk mi?
– idézte Sápit a magánnyomozó, aki szerint azonban kicsi a valószínűsége, hogy a háborús térségbe menekült volna a baloldali politikus. Ugyanezt erősítette meg a már említett Pesti Srácok interjúban Gál Sándor is, aki akkor így fogalmazott:
Ha valaki például bujkál, annak nagyon nehéz kibírni, hogy a hozzátartozóival ne vegye fel a kapcsolatot. Sápi úrnak van édesanyja, testvére, gyereke, volt felesége. A másik, hogy rengeteg pénz kell ahhoz, hogy valaki külföldön új egzisztenciát teremtsen magának. Akár élhet is, de meg is ölhették. Előbbire kevesebb az esély.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: zuglo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS