A Financial Times üzleti szaklap utánanézett, mennyivel nagyobb lehet a nyugat- és észak-európai országokban a koronavírusban az általuk bevallott számnál és megállapították, hogy a vizsgált országok rendkívül alábecsülik a halottak számát. Úgy számoltak, több 50 százalékkal is magasabb lehet a valós szám a hivatalos statisztikánál. A portál összesen 14 ország adatait vizsgálta meg és arra jutottak, hogy miközben a SARS-Cov-2 vírus hivatalosan 77 ezer embernél szerepel a halál okaként a vizsgált országok statisztikáiban, addig már 122 ezer emberrel többen haltak meg idáig, mint egy átlagos évben.
A Financial Times arra jutott, hogy ha a világon mindenhol alulmérik a számokat, akkor már nem is 201 ezren haltak meg világszerte, hanem 318 ezren. Megállapították, hogy Franciaországban 34 százalékos, Belgiumban 60 százalékos a növekedés, azaz változó, hogy egyes országok mekkora különbséggel adják meg az adataikat. A cikk megjegyzi, hogy vannak olyan elhunytak, akiknél nem nézik meg, hogy volt-e a szervezetükben koronavírus, emiatt más ok van a halotti bizonyítványon.
Megszólaltatták David Spiegelhaltert, a Cambridge-i Egyetem professzorát is, aki úgy fogalmazott, Nagy-Britanniában borítékolhatóan többen haltak meg a koronavírus-fertőzés következtében a valós számnál, ugyanis a statisztikákban csak kórházban elhunytak szerepelnek. Véleménye szerint a teljes halálozás vizsgálata az egyetlen módszer az országok összehasonlítására. Úgy fogalmazott, hogy a halálozási többlet elsősorban a nagyvárosokban jelenik meg, az egészségügyi rendszerek túlterheltek és sok sok koronavírusos beteg nem jut megfelelő ellátáshoz.
A lap adatai szerint az észak-olaszországi Lombardiában 155 százalékos a differencia. Az átlaghoz képest 13 ezerrel többen haltak meg idén áprilisában.
Forrás: Financial Times
Facebook
Twitter
YouTube
RSS