Teljes sikerrel zárult Szabó Zoltán, az Index.hu tartalomfejlesztési igazgatójának KFC-s kalandja. Ez volt az az eset, amelynek kirobbantásakor Szabó közölte a saját Facebook-oldalán, hogy „nincs is annál rosszabb, mint amikor az újságíró a lapot és a nyilvánosságot kalapácsként lengetve intézi el az ügyeit”, aztán kollégái mégis pontosan ezt tették, jókora botránnyá fújva fel a balul elsült éjszakai „óberkodás” esetét. A balliberális portál újságírója az ügy lezárásáról is a Facebookon számolt be (lásd: ITT), engesztelésül pedig kormányellenes „civil” szervezeteket pénzeltet meg a KFC-vel.
Szabó Zoltán, miután mellesleg ismét kihangsúlyozta, hogy nem csak úgy simán megverték, hanem véresre verték, elégedetten közölte, hogy a KFC-ket működtető AmRest Kft. szerződést bontott az amúgy rögtön kirúgott biztonsági őrt alkalmazó céggel. Alaposan becsicskította a céget az újságíró, aki nem akarta kalapácsként használni a lapot és a nyilvánosságot, hiszen a KFC arról is beszámol majd a nyilvánosság előtt, hogy
milyen továbbképzésekkel és fejlesztésekkel biztosítják a jobb vendégkiszolgálást.
Jó kis érzékenyítő tréningekre van tehát kilátás. A hír fontosabb része azonban, hogy a KFC azzal is bocsánatot kér Szabó Zoltántól, hogy támogat egy általa kiválasztott ügyet. Ebből az egy ügyből aztán kettő lett, hiszen ezt is megteheti az újságíró, aki nem akarta kalapácsként használni a lapot és a nyilvánosságot, ezért a kollégái megtették helyette, így ő ott maradhatott a maga morális magaslatán. Mindkét választása olyan szervezetre esett, amely
nehéz sorsú gyermekeken próbál segíteni évek óta, és nehéz anyagi helyzetben vannak.
Szabó Zoltán és az Index önzetlenségét az is árnyalja, hogy mihelyst megindult az esettel kapcsolatos cikkdömping a balliberális sajtóban, azonnal KFC hirdetések jelentek meg a portálon (lásd a PestiSrácok cikkét ITT). Azt is sikerült tehát kiharcolnia Szabó megverésére hivatkozva a portálnak, hogy a lejáratástól tartó KFC egy halom fájdalompénzt beleöntsön az Indexbe hirdetés formájában. Mi lett volna, ha még lóbálják is azt a bizonyos kalapácsot?
Haladók toleranciája: rászorulók felhasználása a kormány ellen
Az Oltalomnál az egyesület egyik iskoláját látogató gyerekek kapnak téli cipőket, a Menedéknél pedig a vámosszabadi menekülttáborban lakó gyerekeknek tartott kreatív foglalkozások költségét állja fél évig az AmRest Kft. Természetesen kötelezően visszaköszön a szövegből a vallási, származási alapon való egyenlőséget hirdető pátosz is, amely sosem maradhat ki a migránssimogató megnyilvánulásokból:
[…] szeretném azt hinni, hogy a segítségnek nincs pártállása, és az emberi szenvedést nem teszi zárójelbe a szenvedő fél vallása, származása, vagy politikai nézete. Azt gondolom, hogy európai és magyar állampolgárként nem kell választanom a magyar és a menekült gyerekek megsegítése között […]
Felesleges kerülgetni a forró kását, nyilvánvalóan a kormánnyal szembeni fricskáról van szó, hiszen az Oltalom esetében ki is hangsúlyozza Szabó, hogy keresztény szervezet, noha a metodisták nincsenek a bevett egyházak sorában, a Menedék pedig a Soros-hálózat által fenntartott, migrációpárti szervezet.
Ennyire vannak nehéz anyagi helyzetben
Az Index balliberális propaganda iránti elkötelezettsége miatt érdemes megvizsgálni ezeknek a „nehéz sorsú gyerekeken segítő, és nehéz anyagi helyzetben levő” szervezeteknek az anyagi hátterét. A Menedék Migránsokat Segítő Egyesület csaknem 18 millió forintot tehetett zsebre 2016-ban a Soros-féle OSF alapítványhálózat magyarországi támogatásaiból, emellett pedig nem tudni, hogy milyen forrásokhoz jutott az OSF fizetési listáján lévő, más hazai és külföldi alapítványoktól és szervezetektől.
Az Oltalom Karitatív Egyesület a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség nevű metodista közösség lelkészének, a tisztes szegénységét előszeretettel hangoztató Iványi Gábornak az érdekeltségébe tartozik. A hajléktalanok gondozásával, ellátásával foglalkozó egyesület 2011–2016 között minden évben több, mint 250 millió forint állami támogatást kapott, és emellett közel 40 millió forint EU-s támogatást is elnyert. Tehát még azután is, hogy kivették a metodistákat az államilag elismert egyházak sorából. Ezenfelül 2012–2014 között további több, mint 200 millió forintot bezsebeltek titokzatos adományokból, amelyekről csak annyit tudni, hogy nem állami, önkormányzati, illetve uniós forrásból érkeztek. A szervezet honlapja sem visz közelebb a megoldáshoz, ugyanis csak 2010-ig tünteti fel a támogatóit, 2011-re, 2012-re és 2013-ra vonatkozóan egyelőre feltöltés alatt állnak az adatok, a későbbi években pedig már azzal sem bíbelődtek, hogy üresen hagyott menüpontokat csináljanak.
Iványiék és a Soros-janicsárok régi komasága
Természetesen nem Szabó Zoltán végtelenül őszinte és önzetlen intézkedése hozta először egy fedél alá a Menedék és az Oltalom szervezeteket. Tavaly júliusban együtt próbáltak – sikertelenül – ételt osztani a déli határzárnál, hogy ezzel tegyék elviselhetőbbé a tranzitzónát, és több migránst sarkalljanak arra, hogy Magyarország felé vegyék az irányt. Két hónappal később mindkét szervezet csatlakozott az ugyancsak Soros alapítványhálózata által kitartott szervezetek kampányához, amellyel a kvótanépszavazás érvénytelenségét akarták elérni. Azzal érveltek, hogy
az EU-ban nem született olyan döntés és nem is tárgyalnak arról, hogy kötelező »betelepítési« kvótát írjanak elő.
Ezt a kormánynak nem is kellett cáfolnia, megtette az élet. És egyúttal újra ízelítőt adott a kampányban részt vett TASZ, Magyar Helsinki Bizottság, Eötvös Károly Közpolitikai Intézet, MigSzol, Migration Aid, Humán Platform, Hálózat a Tanszabadságért, Oktatói Hálózat, Oltalom Karitatív Egyesület, Krétakör Alapítvány és a többiek hitelességéről. Slusszpoénként Iványi Gábor még egy Nobel-békedíjjal is megkínálná a tőzsdespekulánst.
Ha a népnek nem kellenek, majd megpénzeltetik őket magáncégekkel
Így működik hát Magyarországon a civil szféra idézőjeles része. Az érintett szervezetek nyíltan beleavatkoznak a Magyarország és az Európai Unió számára is több, mint két éve legfontosabb politikai ügynek számító migránsválságba, miközben civilnek és politikamentesnek mondják magukat. Civil szervezetként persze gyűjtik az 1%-os adófelajánlásokat is, változó sikerrel. Az Oltalom Karitatív Egyesület tavaly csaknem 6,8 millió forinthoz jutott így, ami nem rossz az átlagot nézve, egy egyházi elismertségre ácsingózó szervezettől viszont nem valami acélos az az 1176 támogató, akik összehozták ezt az összeget. A Menedék Migránsokat Segítő Egyesület ennél jóval gyengébben teljesít, mindössze 160 ember gondolta úgy tavaly, hogy nekik adja az adója egy százalékát, amiből 1,07 millió forintra tettek szert. Ám ha a társadalom elsöprő többsége nem kíváncsi rájuk, akkor jön a szövetségesük, a haladó újságíró, és szemérmetlenül kizsarolja nekik a támogatást egy magáncégtől. Jelen esetben a KFC-ket működtető AmRest Kft.-től.
Mondhatnánk persze, hogy ebből a pénzből gyerekfoglalkozásokat meg gyerekcipőket fizet ki a két szervezet, azonban azt a pénzt, amit ezekre költöttek volna, így másra fordíthatják. Például migrációpárti propagandára és tüntetésekre. Az Index újságírójának hozzájárulásával. Ő maga így fogalmazott:
[…] remélem, hogy ezek az adományok […] megmutatják, hogy pár frusztrált ökölcsapást is át lehet változtatni végül valami jó, társadalmilag hasznos dologgá. Például meleg gyerekcipőkké, vagy egy konténerré, ahol az otthonukból elüldözött gyerekek is boldogok lehetnek pár órára.
Vagy egy kormányellenes tüntetéssé.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS