Nem meglepő, hogy ahogyan számos országban, úgy Indiában is ott vannak Soros György szervezetei és azon dolgoznak, hogy beleszóljanak az ottani politikai helyzetbe. Teszik ezt főként a média irányításán keresztül, de a zavarkeltés is az egyik eszközük. Az OpIndia írása szerint Soros György eddigi élete során talán Indiát utálta a legjobban, a szintén befolyása alá tartozó nyugati sajtót pedig arra használta, hogy kritikákat fogalmazzanak meg az országról. A cikkel kapcsolatban Schmidt Mária a Látószög blogon úgy fogalmazott: Hiába, a recept mindenhol hasonló, a módszerek és a célok azonosak.
Hosszú élete során sok mindent és sok mindenkit utált Soros György, de talán a legjobban Indiát, a nacionalista kormányt és miniszterelnökét utálja – kezdi szerkesztőségi írását az OpIndia, a magát a fősodorral szemben meghatározó indiai portál, amit Schmidt Mária idézett a Látószög blogon. A történész továbbá felidézi, hogy ahogyan számos országban úgy Indiában is megtalálható Soros szervezete, az Open Society Foundation, amit még 1999-ben telepedett le az országban. A tanulmányi ösztöndíjak mellett pedig itt is főként a rend megzavarására fókuszált. Kiemelte:
Az elmúlt évtizedekben Soros mindent megtett annak érdekében, hogy gyengítse India nemzeti, nacionalista jellegét és ennek érdekében felhasználta az általa finanszírozott NGO-kat, a médiát, behálózta az értelmiséget.
Obama idején pedig ezirányú tevékenységük különösen megerősödött. Ekkor fő feladatuk az igazságszolgáltatást és a médiát szembe fordítsa volt a nemzeti érdekkel. többi networkkel együtt Soros jelentős összegű célzott ösztöndíjakkal is támogatja a médiát a politikai narratíva befolyásolása érdekében -jegyzi meg a cikkre hivatkozva Schmidt Mária. A Soros által patronált újságírók közül többen külföldi szerkesztőségeknek is dolgoznak és a Soros-féle narratívának megfelelő hírekkel látják el a külföldöt az indiai viszonyokról, eseményekről.
Fizetett balos értelmiségiek és az amerikai média kézben tartása
Soros OSF-e nemcsak a médiákat és a médiamunkásokat pénzeli, de olyan balos értelmiségieket is fizet, akik folyamatosan meghamisított sztorikkal, anyagokkal látják el a világot a Modi-kormányról. Sok „híresség” is van közöttük, ami nyilván senkit sem lep meg. Ilyen például Amartya Sen, aki Soros mellett ül az OSF által pénzelt Namati NGO tanácsadó testületében. Együtt dolgoznak a „környezeti igazság” érvényesüléséért Indiában. (Akármit is jelentsen ez.)
A médiába való beavatkozást Soros Amerikában is előszeretettel végzi, 2003 óta egyes adatok szerint Soros több mint 48 millió dollárral támogatta a fősodratú médiát, amibe beletartozik például Washington Post, a The New York Times, a CNN, az Associated Press, az NBC és az ABC. Soros pénzeli a National Public Radiót (NPR) és a Huffington Postot is.
Mindent összevetve – állapítják meg a szerzők – a nyugati média Indiáról szóló kritikái nem lepnek meg senkit. Egybecsengenek azzal az Indiával szemben hagyományosan elfogult amerikai médiaképpel, aminek nincs ínyére India önálló pólussá válása.
Hatalmas visszarendeződésnek látja Soros, hogy Indiában Modi arra törekszik, hogy egy hindu államot hozzon létre. Soros ezért egy, az indiai kormányt támadó nemzetközi médiakampányt indított el és ezzel párhuzamosan ő vált az Indián belüli anarchia és káosz fő mozgatórugójává.
Schmidt Mária a konzekvenciákat levonva azt írta:
Hiába, a recept mindenhol hasonló, a módszerek és a célok azonosak.
Forrás: Látószögblog, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS