Soros György szerint a 20. századi szörnyűségekért a nemzetállamok a felelősek, ezért üdvözlendő minden, ami rombolja őket. Orbán Balázs, a Migrációkutató Intézet szerint a nyílt társadalom eszméje nem valósult meg, ehelyett párhuzamos társadalmak, a szegregáció, valamint a társadalmi, kulturális, gazdasági konfliktusok a jellemzőek.
A nyílt társadalom elmélete azt jelenti, hogy egy ideális társadalomban, egy ideális világban minden véleménynek meg kell jelennie, és akkor lehet működőképes, ha a kisebbségek és gondolatok egy vitatkozó, ám egymással együttműködő térben tudnak kiteljesedni – magyarázta Orbán Balázs, a Migrációkutató Intézet főigazgatója a Kossuth rádió 180 perc című műsorában. Hozzátette azonban, hogy a valóság és a gyakorlat nagyon mást mutat. Soros György kijelentésével kapcsolatban azt mondta:
hálózata felismerte, hogy a bevándorlási nyomás valójában szolgálhatja a nyílt társadalom eszméjének megvalósítását. Ám a valóságban nem ezt látjuk, hanem épp ellenkezőleg: párhuzamos társadalmak, szegregáció, társadalmi, kulturális, gazdasági konfliktusok a jellemzőek”
– húzta alá a szakértő, kiemelve, hogy a kultúrák találkozásánál is ezt látjuk: nem működnek együtt, inkább a kultúrák harcának korát éljük. Soros György elképzelése mögött ideológiai és gazdasági megközelítések is vannak; pénzügyi tevékenysége nem nemzetállamokhoz kötődik, sőt, azok inkább akadályozzák elképzeléseit. Soros sosem az egyedüli probléma, ő csupán az, aki megtestesíti a jelenséget, de emögött egy széles körben terjedő megközelítésről van szó – magyarázta Orbán Balázs.
Forrás: hirado.hu, fotó :Illusztráció
Facebook
Twitter
YouTube
RSS