Szabadlábon van a Simon-ügy másik két gyanúsítottja – értesült a PestiSrácok.hu. Korábban olyan információk láttak napvilágot, hogy az adócsalással, magánokirat-hamisítással, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsított volt szocialista politikus ügyének mindhárom gyanúsítottja előzetes letartóztatásban van. Portálunk telefonon utolérte Horthy Andreát, a Simon-ügy egyik fontos szereplőjének, Welsz Tamásnak a barátnőjét, aki ugyan nem kívánt nyilatkozni, de annyit leszögezett, nincs szüksége ügyvédre. Kiderült, Simon Gábort, Szilvásy Györgyöt, Laborc Sándort, Kiss Pétert és Molnár Csabát is meghallgatná következő ülésén a parlament nemzetbiztonsági bizottsága.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Továbbra is csak a főszereplő, az MSZP volt elnökhelyettese van előzetesben a Simon-ügyben, a másik két gyanúsított egyelőre szabadlábon van – értesült a PestiSrácok.hu. Korábban olyan információk láttak napvilágot, hogy az adócsalással, magánokirat-hamisítással, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsított volt szocialista politikus ügyének mindhárom gyanúsítottja előzetes letartóztatásban van, forrásaink azonban cáfolták ezen értesüléseket.
A PestiSrácok.hu Welsz Tamást, aki Simon Gábornak segített abban, hogy a rejtélyesen szerzett vagyonát elrejtse, valamint Horthy Andreát is felhívta. Welsz Tamást egyelőre nem értük utol, míg Horthy Andrea nem kívánt nyilatkozni. Annyit azonban leszögezett: „nincsen szükségem ügyvédre”. Megbeszélésre hivatkozva Horthy Andrea nem válaszolt további kérdéseinkre.
Németh Szilárd, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes alelnöke ma bejelentette, Simon Gábor volt MSZP-elnökhelyettest, valamint a korábbi C típusú nemzetbiztonsági ellenőrzéseiben érintett minisztereket és titkosszolgálati vezetőt is meghallgatná következő ülésén a testület. Németh Szilárd, a bizottság mai zárt ülése után úgy fogalmazott, Simon Gábornak a Gyurcsány-, valamint a Bajnai-kormány munkaügyi államtitkáraként kellett átesnie a C típusú ellenőrzésen. „Ezen vizsgálatok dokumentumait 2032. december 31-ig titkosították, azt lehet tudni, hogy az első vizsgálatot Kiss Péter akkori munkaügyi miniszter, a másodikat Molnár Csaba, a Miniszterelnöki Hivatalt (MeH) vezető miniszter kezdeményezte, mivel a munkaügyi minisztérium megszűnt és a munkaügyi államtitkár a MeH-hez tartozott. Rajtuk kívül érintett volt még Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő miniszter és Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal akkori főigazgatója” – jelentette ki Németh Szilárd.
A politikus a zárt ülésen történtekről szólva elmondta, hogy az Alkotmányvédelmi Hivataltól szóban tájékoztatást kaptak Simon Gábor nemzetbiztonsági ellenőrzéseiről, de ezen a tájékoztatáson, valamint a meghallgatásokon túl a bizottság szeretne betekinteni valamennyi, a C típusú ellenőrzésekhez kapcsolódó dokumentumba. Ennek lehetőségét még vizsgálja az Alkotmányvédelmi Hivatal. „Információim szerint Simon Gábor nemzetbiztonsági ellenőrzésének ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség is kért adatokat az Alkotmányvédelmi Hivataltól. A nyomozóhatóság feladata, hogy büntetőjogilag értékelje és meghozza a döntéseket” – hangsúlyozta Németh Szilárd. Azt is elmondta, ha bűncselekmény gyanúja felmerül, feljelentést tesznek. Arra a kérdésre, hogy az előzetes letartóztatásban lévő Simon Gábort hogyan kívánják meghallgatni, azt felelte: “ha Mohamed nem megy a hegyhez, akkor a hegy megy Mohamedhez”.
A zárt ülés után Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke is nyilatkozott. Elárulta, a dokumentumokba egyelőre nem tekinthetett be a bizottság, de a szóbeli tájékoztatás alapján úgy fogalmazott: “az itt megismert adatok egyelőre Simon Gábor korábbi vagyonnyilatkozatához állnak közelebb”. Elmondta továbbá, hogy az alelnök kezdeményezésére a bizottság többsége támogatta a meghallgatásokat. Ugyanakkor Molnár Zsolt úgy vélte, nincs szükség a meghallgatásokra, mert a nyomozás feladatait nem veheti át a bizottság, és nem kellene, hogy ez “a kampány része legyen” „Bízom benne, hogy a nyomozóhatóság és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ki fogja deríteni az igazságot, ehhez az MSZP minden segítséget megadott, és a továbbiakban is megad” – tette hozzá a bizottság elnöke.
A parlament nemzetbiztonsági bizottsága tehát a börtönbe is bemenne Simon Gáborhoz, hogy fényt derítsen arra, Simon miért vezette félre a C típusú ellenőrzések során a Nemzetbiztonsági Hivatalt. Portálunk megtudta azt is, hogy a Nemzeti Nyomozó Irodától már elkerült Welsz Tamás ügye, a Központi Nyomozó Főügyészséghez kerülhetett az akta. Információnkat Nagy Andrea, a nyomozó főügyészség szóvivője sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS