A vádlottak meghallgatásával megkezdődött a Portik Tamást és bűntársait érintő alvilági leszámolások koronatanúja, Radnai László és hét társa ügyében indult büntetőper a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A kecskeméti maffiaper fővádlottja és társai terhére azt rója a hatóság, hogy harmincmillió forint értékű lopott parfümökkel akartak kereskedni. Radnai visszautasítja a vádakat, és már a letartóztatása előtt a rendőröknek azt üzente, hogy „valakik” provokálják, és nevét mindenképpen bele akarják keverni valamilyen bűncselekménybe. Úgy tudjuk, a vádlottak között van Portik Tamás volt testőre, Sarkadi József is, akit egy darabig a Szabó Gábor „Tuareg” nevű politikai kalandor alkalmazott a józsefvárosi biztonsági szolgálatnál.
A vádirat ismertetésével és a vádlottak meghallgatásával kedden megkezdődött a Portik-ügyek koronatanúja, Radnai László és társai pere a Pesti Központi Kerületi Bíróságon – értesült a PestiSrácok.hu. Radnaiék ellen még tavaly szeptemberben emelt vádat orgazdaság miatt az ügyészség. A Conti-Car autókereskedés volt tulajdonosa és több társa terhére azt rója a vádhatóság, hogy harmincmillió forint értékű, lopott parfümöket akartak értékesíteni. A történet lényege, hogy 2013 májusában kétes körülmények között “eltűnt” egy Franciaországból Görögországba , a tervek szerint Magyarországon keresztül haladó, parfümöket szállító kamion Zalaegerszeg környékén. A rakomány még az év novemberében Radnai és hét társa birtokába került, amit később megpróbáltak eladni. Az ügyben először a Zalaegerszegi Rendőrkapitányság kezdett nyomozni, majd, miután kiderült, hogy kihez vezetnek a szálak, a Nemzeti Nyomozó Iroda magához vonta az eljárást, később pedig egy budapesti raktárban megtalálták az ellopott árut.
Radnai cáfolja a vádakat
Információink szerint lehallgatási anyagok, gyanúsítotti és tanúvallomások szólnak Radnai ellen, ugyanakkor a férfi az elfogásakor tett vallomásában azt állította, abszurdnak tartja a terhére rótt bűncselekményt, és hozzáfűzte:„azt sem tudja, miről van szó”. Meglepő az is, hogy Radnait az őrizetbe vétele után egészen az iratismertetésig nem szembesítették senkivel és egyetlen egyszer sem hallgatták ki. Radnai a bíróság előtt kedden tett vallomásában fenntartotta, hogy semmi köze a bűncselekményhez és az ő nevét ebbe úgy keverték bele, hogy H. Barna, az ügy elsőrendű vádlottja a Radnai felé fennálló tartozását úgy akarta letudni, hogy egy legális parfümüzletet vázolt fel a volt Conti-Car-főnöknek. Ő ebbe belement, a lebonyolítást azonban másokra bízta, de arról nem tudott, hogy társai bűncselekményt követnek el.
“Tuareg” és Portik embere is a vádlottak között
Úgy tudjuk, ennek az ügynek a vádlottja az a Sarkadi József is, akit az éjszakában a Prisztás József 1996-os meggyilkolásával összefüggésben jogerősen tizenöt évre, az Aranykéz utcai robbantás miatt tizenhárom évre ítélt Portik Tamás testőreként ismertek. Sarkadi részt vett a megalakulása után még Józsefváros vezetésének a támogatását is bíró józsefvárosi “Jófiúk” nevű csoport rendfenntartó-rendteremtő munkájában. Talán az ő és hasonszőrű társai miatt a kerületi rendőrség sosem nézte jó szemmel a fekete egyenruhás személyeket. Miután számos törvénysértést is felfedezni véltek a tevékenységükben, „bepanaszolták őket” az önkormányzatnál. Sarkadit az a Szabó Gábor “Tuareg” alkalmazta előbb havi 280, majd 350 ezer forintért, aki korábban abban reménykedett, hogy a baloldal közös jelöltjeként 2014-ben országgyűlési képviselőjelölt, októberben pedig a fideszes Kocsis Máté polgármester kihívója lesz a Józsefvárosban. Miután a PestiSrácok.hu Szabó alvilági kapcsolatáról írt, az Együtt-PM, az MSZP és a DK sorra eltávolodott tőle, így az országos és helyi politikában szőtt tervei szertefoszlottak.
Nem jött össze a kormánybuktatás
A hűtlen kezelés miatt is elítélt Szabó Gábor “Tuareg” múltjával a PestiSrácok.hu már többször foglalkozott. Megírtuk, Tuareg kacskaringós utat járt be a közéletben: 1998-ban az SZDSZ jelöltjeként lett önkormányzati képviselő és frakcióvezető a főváros VIII. kerületében, majd a Józsefvárosi Városüzemeltetési Szolgálat igazgatójává nevezte ki a városrész akkori SZDSZ-es polgármestere. Ám kapcsolatuk hamar megromlott, miután az önkormányzati cégnél állítólag lába kélt több tízmillió forintnak. Aztán egy rövid ideig a jelenlegi polgármesternek is dolgozott, de miután Szabó tevékenységét lépten-nyomon botrányok kísérték, Kocsis Máté is megvált tőle. Szabó nem maradt hálátlan, és internetes blogjain évek óta gyalázza a polgármestert. Aztán feltűnt még a saját maga alapította Ország Gyűlése Mozgalom élén és kitelepedett a Kossuth térre kormányt buktatni, de ez nem jött össze neki, vélhetőleg nem azért, mert a tér felújítása miatt el kellett hagynia azt.
Radnai fél év múlva szabadulhat
Visszatérve Radnaihoz, a kecskeméti maffiaper tizenkét évre ítélt fővádlottja még 2012 nyarán szabadult a börtönből, miután több leszámolásos ügyben is terhelő vallomást tett Portik Tamásra. A férfit már szabadulása másnapjától megfigyelték a rendőrök, telefonját lehallgatták, mivel büntetés-félbeszakítással szabadult. Később pedig, miután a hatóságok szerint felmerült a gyanúja, hogy Radnai bűncselekményeket követhet el, a bíróság is elrendelte vele szemben a titkos információgyűjtést. Radnai állítólag már 2014 decemberében, ismételt őrizetbe vételekor elmondta az őt elfogó NNI-s nyomozóknak, hogy hónapokkal korábban jelezte kollégáiknak, illetve a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársainak, hogy valakik provokálják, mindenképp bele akarják rángatni valamilyen bűncselekménybe, hogy ezzel “lőjék ki”, mint koronatanút. A Népszabadság Radnai letartóztatása után arról is írt, hogy a pentitó úgy érezte, elárulták. Rejtély volt számára ugyanis, hogy miért hátrált ki mögüle szinte egyik napról a másikra a rendőrség egy olyan ügy miatt, amelybe szerinte nyilvánvalóan ellenlábasai keverték bele a nevét. Miután a Portik-ügyek koronatanúját két bűncselekménnyel (az orgazdaság mellett csalással is vádolják) meggyanúsították, az igazságügyi miniszter megvonta a büntetés-félbeszakítás lehetőségét, ezután pedig Radnai megkezdte a még hátra lévő büntetésének letöltését. Információink szerint a férfi 2018. januárjában hagyhatja el a rácsos intézményt.
A vezető képen (jobbra) Sarkadi József látható. Fotó: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS