Még a nemzetközi nőnapon, március 8-án elhelyeztek egy szobrot a Wall Street-en, amely egy kislányt ábrázol, amint a híres, Wall Street bikájaként elhíresült szoborral dacosan áll szemben. A feminista műalkotás a haladók kreatív értelmezésében a nők erejét és a bátorságot szimbolizálja, és sokan most azt szeretnék, ha nem csak egy hónapig, hanem örökre a helyén maradna.
Fearless Girl, vagyis rettenthetetlen lány. Ezen a néven fut New York üzleti negyedében Kristen Visbal szobra, amelyet március 8-án a nemzetközi nőnap alkalmából helyeztek ki az utcára annak reményében, hogy az emlékezteti az arra járókat (és persze az egész világot) a nők bátorságára, az egyenjogúságra és az elnyomó férfihatalommal való látszólag reménytelen női szembenállásra. A szobrot eredetileg egy hétre szerették volna közszemlére tenni, ebből hamar 30 nap lett, és most sokan szeretnék, ha a szobor maradna az idők végezetéig – erről a New York Post is beszámolt. De ez egyáltalán nem jó ötlet.
Ennek oka főleg, hogy a feminista üzenetet hordozó alkotás tulajdonképpen a State Street Global Advisors nevű cég bújtatott marketingfogása, a másik pedig, hogy a koncepció rendkívül primitív és több logikai kérdést is felvet, amelyek közül néhányat a napokban a kanadai Rebel Media egyik ismert arca, Gavin McInnes is remekül meg is fogalmazott. De íme a többi kérdés:
- Miért állna ki egy 7 éves kislány egy bika ellen, amikor esélye sincs győzni?
- Miért küldenének a bátor feminista nők egy kislányt egy bika ellen?
- Miért egy kislány öngyilkosságát ábrázoló szoborral akarják elismertetni a feminizmust?
- Miért nincs a kislánynak anyukája?
- Miért kellene egy feministának, vagy bárkinek úgy általában megállítani a Támadó Bikát, amely a kapitalizmus és a bikaerős gazdaság szimbóluma, ami pedig az amerikaiaknak jó?
Ez csupa olyan – bár felesleges kötekedésnek tűnő – felvetés, amit meg kellett volna gondolni, mielőtt kirakják a szobrot, amelynek alapgondolata a lehető legmesszebb helyezkedik el a bátorságtól és a sérthetetlenségtől, viszont sokkal közelebb egy szisztematikusan felépített társadalmi törésvonalhoz, amit a radikális, szélsőséges feminizmus hozott el Amerikának.
A szoborért rajongó feministák is titokban elismerik a kimondottan buta üzenetet, csak azzal tudnak érvelni a szobor megtartása mellett, hogy a napokban egy részeg Wall Street-i bróker közösülést imitált a szoborral, ami szerintük azt bizonyítja, hogy feminizmusra éppen az ilyen emberek miatt van szükség.
Vezető kép: Fortune.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS