Ha lenne ilyen verseny, akkor Magyarországé lehetne az adócsökkentések Európa-bajnoki címe, ráadásul a közterhek mérséklésével párhuzamosan hazánk a kontinens gazdasági rangsorainak végéről az élre került – közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Bonyhádban.
Szijjártó Péter a Knipl Kft. beruházásának átadásán kijelentette, hogy a magyar gazdaság nagy utat járt be az elmúlt időszakban, és komoly sikereket ért el a rendkívüli nehézségek ellenére. Ezekhez pedig szerinte a kormány beruházásbarát, munkahelyteremtést segítő politikájára is szükség volt.
Tizenkét éve az európai uniós rangsorok végén kullogtunk, a szégyenpadra ültettek minket, míg ma éllovasok vagyunk
– fogalmazott. Majd hozzátette, hogy Magyarország ezen időszakban szinte végig a dupláját produkálta a közösség átlagos gazdasági növekedésének, sorra dőltek az export- és beruházási rekordok, s egymillióval többen dolgoznak ma az országban, mint 2010-ben.
Mindeközben ha lenne ilyen verseny, akkor szerintem az Eb-bajnoki címet kioszthatnák nekünk az adócsökkentések tekintetében
– mondta. A festéstechnológiai berendezések gyártásával foglalkozó, hazai tulajdonú Knipl Kft. 566 millió forintos beruházásához az állam 283 millió forint támogatást nyújtott, így hozzájárulva 345 munkahely megőrzéséhez. Szijjártó Péter a beszédében hangsúlyozta, hogy szükség is van az erős gazdaságra, ugyanis amikor már éppen azt lehetett hinni, hogy lesz egy kis nyugalom, akkor kitört a háború a szomszédban, ennek pedig kezelni kell a következményeit. Mint aláhúzta, a jó gazdasági teljesítményben nagy szerepe van annak az 1434 bátor vállalatnak, amelyek a kormány robosztus beruházásösztönzési programjának keretében 1700 milliárd forintnyi beruházás megindításáról döntöttek az utóbbi két év során, így megmentve 270 ezer munkahelyet. Kiemelte: a magyar tulajdonú cégek mára megerősödtek annyira, hogy az említett, fejlesztéseket meghirdető társaságok mintegy nyolcvan százaléka közülük került ki. A miniszter végül arra is kitért, hogy a lehetőséggel Tolna megyében tizenhat cég élt, amelyek összesen 8,5 milliárd forint értékben hajtottak és hajtanak végre beruházásokat a kormány négymilliárd forintos támogatásával, így hozzájárulva 2200 munkahely megőrzéséhez. Valamint hozzátette: a megyében 2010-ben 10 százalék körüli volt a munkanélküliség, ez mára az országos átlag alá csökkent, 2,2 százalékra.
Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS