A koronavírus-járvány időszakában 806 vállalkozás kötelezte el magát beruházások mellett, 377 milliárd forint értékben, amivel több mint 143 ezer munkahelyet védtek meg. A kormány mindehhez 169 milliárd forint támogatást biztosított. A támogatott 806 vállalatból 620 magyar vállalkozás – közölte a külgazdasági és külügyminiszter kedden Nyíradonyban, a Paulik Kft. telephelyén, ahol beruházástámogatási okiratot adott át.
Szijjártó Péter szerint a magyar gazdaság sikere a magyar embereken múlik, minél több vállalkozás sikeres, annál sikeresebb Magyarország. A kormány segélyek helyett a munkahelyeket megtartani kész, beruházó, fejlesztő vállalkozásokat támogatja – fűzte hozzá.
110 dolgozó munkahelyét védték meg
A tárcavezető elmondta, hogy a nyíradonyi Paulik Kft. a versenyképesség-növelő programban a 227,6 millió forintos beruházásához 114 millió forint támogatást kapott, ezzel 110 dolgozó munkahelyét sikerült megvédeni, és a fejlesztés eredményeként a jövőben bővíthetik is a dolgozói létszámot. Hozzátette: a Paulik Kft.-hez hasonló hazai fafeldolgozó vállalkozások országosan 13 ezer embert foglalkoztatnak, és tavaly 320 milliárd forint értékű terméket állítottak elő.
Munkahelyvédelem Hajdú-Bihar megyében
Szijjártó Péter végül kitért arra, hogy Hajdú-Bihar megyében 35 vállalkozás beruházását támogatja a kormány a gazdaságvédelmi intézkedéseivel, amivel négyezer munkahelyet védenek meg. A 17 milliárdos megyei fejlesztésekhez a kormány 8 milliárd forint támogatást biztosít – fűzte hozzá a külgazdasági és külügyminiszter Nyíradonyban.
A vállalkozások megragadták a támogatásokat
Magyarországnak erős vállalatokra, jó szakemberekre van szüksége, és a nyíradonyi Paulik Kft. ilyen vállalkozás – mondta köszöntőjében a térség fideszes országgyűlési képviselője. Tasó László fontosnak nevezte a technológiai fejlesztéseket, azt, hogy a vállalkozások “meg tudják ragadni a támogatásokat”, fejlesztenek, beruháznak és megtartják a jól képzett munkaerőt.
114 millió forintos kormányzati támogatás
Paulik Zsolt ügyvezető kiemelte: faipari vállalkozásuk évi 500 ezer raklapot, más fűrészárut is gyárt és faipari mellékterméket dolgoz fel, tavalyi belföldi árbevételük 2,2 milliárd, exportbevételük 150 millió forint volt. Ahhoz, hogy 110 dolgozójukat meg tudják tartani, esetleg bővítsék a létszámot, versenyképes technológiára van szükségük. A mostani beruházással két új szegecselő robot beszerzésére nyílik lehetőség, amit az ipari lapok előállításánál fognak használni – magyarázta az ügyvezető, aki a 114 millió forintos kormányzati támogatásról szóló okiratot Szijjártó Pétertől vette át.
Forrás: MTI; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS