Bár a trafikügy miatt a héten feljelentést tett az MSZP és a Jobbik is, a Magyar Nemzet kutatása szerint , az ellenzéki politikusokhoz rokoni és üzleti szálon is kötődő vállalkozók is koncessziót nyertek.
Az MSZP a héten a legfőbb ügyésznél tett feljelentést. A párt szerint ugyanis fideszes politikusok döntöttek a dohánytermékek árusításáért benyújtott pályázatokról, amivel kapcsolatban Mesterházy Attila hétfőn kijelentette: ez felveti a hivatali visszaélés és befolyással való üzérkedés büntetőjogi tényállását.
Több MSZP-s politikus rokona, köztük a szocialisták februári éhségmenetét szervező sellyei polgármester, Nagy Attila felesége is koncessziót nyert a trafikpályázaton, aki Baksán nyert jogot dohánytermékek árusítására.
Szintén Baranya megyében nyert árusítási jogot egy baloldali – volt SZDSZ-es – polgármester felesége. Mali Zoltán, Drávapiski vezetője elismerte, felesége Alsószentmártonon bővítheti ki vendéglátó egységét dohánybolttal. A faluvezető szerint az ellenzék és a sajtó is „erősen túloz”, amikor kritikákat fogalmaz meg. Hozzátette, ironikus, hogy épp Szakács László, a Baranya megyei MSZP választókerületi felelős ostorozza a leghangosabban pártjából a trafikpályázat körülményeit, mivel több megyei településen is ellenzéki polgármesterek családtagjai nyertek. Szakács kedden tartott sajtótájékoztatót Pécsett a „dohánymutyiról”.
Az MSZP korábbi pénztárnoka, Puch László sógornője is sikeresen pályázott: a szintén baranyai Lánycsókon nyithat dohányboltot.
A Magyar Nemzet kutatásai során nemcsak a baloldali politikusok rokonai, hanem ismerősei, korábbi munkatársai között is talált nyerteseket. Ezzel kapcsolatban Karsai József, Battonya szocialista polgármestere, volt országgyűlési képviselő elmondta, a település egyik nyertesét, Drágán György vállalkozót harminc éve ismeri, és baráti kapcsolatot ápol vele.
A Pest megyei Dunakeszin is találni baloldali kötődésű trafiknyerteseket. A győztesek között van a dunakeszi MSZP-szervezet egykori alapítójának, Nagy Imrének a fia, aki a lapnak ezt elismerte. Ugyancsak a dunakeszi győztesek sorát erősíti az egykori MSZMP-s Domoszlai Gábor. Mindketten leszögezték a Magyar Nemzetnek, hogy már nem tagjai a szocialista pártnak.
A baloldalhoz köthető nyertesek mellett akad jobbikos is a leendő trafiküzemeltetők között. Bán Norbert, a radikális párt szigethalmi önkormányzati képviselője a Magyar Nemzetnek arról beszélt, habár nincs trafikosmúltja, két pályázatot is beadott, de csak az egyiken nyert. Sikeres pályázata szerinte azért tudott nyerni, mert a fideszes választókerületi vezető nem szólt bele az elbírálásba.
A teljes cikk a mai Magyar Nemzetben olvasható.
fotó: stop.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS