
Egy banki ügyintéző bevonásával több, mint 60 millió forintot loptak el egy nő bankszámlájáról. A nyomozás során kiderült, hogy K. Györgyné és szökésben lévő élettársa, Balogh Sándor rávette V. Gergő banki ügyintézőt, hogy a nő számlájához biztosítson nekik netbankon keresztül hozzáférést. A rendőrök elfogatóparancsot adtak ki K. Györgyné társa, a 37 éves budapesti Balogh Sándor ellen – közölte a rendőrség csütörtökön, a honlapján.
A közlemény szerint a budapesti nő április 9-én megdöbbenve látta, hogy a bankszámláján lévő, 62 millió forintot érő értékpapírjait a tudta és beleegyezése nélkül eladták, és a pénzt egy ismeretlen számlára utalták. A nyomozás során kiderült, hogy K. Györgyné és szökésben lévő élettársa, Balogh Sándor rávette V. Gergő banki ügyintézőt, hogy a nő számlájához biztosítson nekik netbankon keresztül hozzáférést. A páros munkáját a banki ügyintézőn kívül még két férfi – H. János és F. László – segítette; ők arról gondoskodtak, hogy legyen egy olyan bankszámla, amelyre a pénzt átutalhatják. A rendőrök július 7-én budapesti lakásán elfogták K. Györgynét; a nő és élettársa használatában lévő gépkocsikban majdnem 54 millió forintot és egymillió forint értékű ékszereket találtak. A pénzt, az ékszereket és a nagy értékű autókat a bűncselekménnyel okozott kár megtérítése érdekében lefoglalták – tették hozzá.
A 47 éves K. Györgynét különösen nagy kárt okozó csalás miatt hallgatták ki gyanúsítottként, és kezdeményezték letartóztatását, amelyet a bíróság elrendelt. A nyomozók a 25 éves V. Gergőt bűnsegédként, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntett és hamis magánokirat felhasználása vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként; a bíróság elrendelte az ő letartóztatását is. Az 58 éves F. Lászlót és a szintén 58 éves H. Jánost bűnsegédként, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként; ők szabadlábon védekeznek. A rendőrök elfogatóparancsot adtak ki K. Györgyné társa, a 37 éves budapesti Balogh Sándor ellen.
Forrás: MTI; Fotó: police.hu (illusztráció)
valachi
2020-07-16 at 14:03
Már a bankiakban sem lehet megbízni!
De,a tegnapi Paláveres találkozón élénk vita alakult ki köztünk arról,hogy a sokak személyes tapasztalata alapján
a posta által kinem?kézbesített,a kormány általi kérdőíveket
tartalmazó küldemények miatt.
Mert,igenis elbizonytalanodtunk!
khm
2020-07-16 at 13:26
A H,az Horvát,a K. az Kovács,a F. az Farkas,a Balogh az egyértelmű.
És melyik BANK ALKALMAZ ilyen embereket?
Csak azért kérdezem,mert egyre inkább azt akarják,hogy bankban tartsam a pénzem. Nem csak Én,hanem mindenki.
Annyi pozitív példát látunk,hogy tényleg érdemes ott tartani…. 🙂
ViAM
2020-07-16 at 11:41
Szép kilátások, különösen akkor, amikor rá vagyunk beszélve, hogy ne, vagy csak kismértékben használjunk készpénzt.
csakafidesz
2020-07-16 at 10:33
Azért ez durva. Sokkal komolyabb garanciák kellenek a bankokban arra, hogy ne lehessen csak úgy valaki pénzét tudta nélkül eltüntetni.
sanyi
2020-07-16 at 16:54
Kórházban haldokló begyógyszerezett rákbetegtől hozott “meghatalmazással”?
Megérne egy gyűjtő pert a magyar bankok ellen. Biztosan nem csak én voltam érintett, mert több ügyvéd is azt mondta, hogy “hát ezt így szoktáák, nincs mit tenni”.
Királytigris
2020-07-16 at 10:20
MELYIK BANKRÓL VAN SZÓ???
INDIREKT
2020-07-16 at 11:54
Így van! EZ A BANKTITOK??????????????
sanyi
2020-07-16 at 16:49
Ez pont így van. Banktitokra hivatkoztak, így még azt sem tudom pontosan, kinek a számlájára utalták ki apám pénzét, de a díját – 5000 Ft három milliót meghaladó utalásoknál – nekem kellett kifizetni.
sanyi
2020-07-16 at 16:47
Mindíg van. Haldokló apám Erste banki számláját is leürítették a rokonok és “élettársa” kiutalták róla a pénzt. Az átutalási díjat meg én fizettem a megörökölt számla bezárásakor. Az ügyvéd azt mondta, hogy nem lehet semmit tenni, ezt Magyarországon “így szokták”. A bíróságon azt fogják hazudni, hogy apám nekik adta a pénzt és nem lesz ott, hogy megkérdezzék (mert elhunyt).
A hazugság ott van, hogy egy begyógyszerezett kórházban haldokló embernek szabad akaratot feltételez a bíróság.
A komcsik előtti Magyarországon, de szerte a világban ma is a vagyon (estate vagy uradalom) önálló jogi személyként szerepelt ilyen ügyekben, a végrehajtó képviselte, ezért aki abból lopott, büntethető volt. A jogszolgáltatás még mindíg kommunista szinten van sokszor Magyarországon.
1984
2020-07-16 at 10:00
Ezt akarja az ellenzék is, ha hatalomra jut, csak nekik nem kell hozzá banki ügyintéző.
Máthéné Nyári Klára
2020-07-16 at 10:22
Meg az ellenzéknek nem lesz semmi bajuk.