Úgy tűnik, hogy ha a valódi kormányt nem is, az árnyékkormányt sikerült nemcsak megbuktatnia, de tökéletesen megsemmisítenie Magyar Péternek. A DK ezzel akkora kudarcot könyvelhet el, hogy kénytelen volt a másik katasztrofális kimenetelű projektjéhez nyúlni, és reaktiválni az eddig mindenki nagyobb megelégedésére írói-filozófiai, avagy puzséri fogalommal metafizikai elvonulását töltő Gyurcsány Ferencet. Azonban minden rosszban van valami jó, Dobrev Klára férje kétségkívül szórakoztatóbb jelenség, mint a háztartásban a nadrágot hordó fél, így olyan újabb gyurcsányizmusokkal örvendeztet meg minket, mint hogy a migrációs paktumot el kell utasítani, mert az emberek elutasítják, de egyébként meg az illegális bevándorlással az a legnagyobb probléma, hogy a kormány szerinte lop. Világos, nem? Mielőtt azonban mindezt elmondta volna, végső soron elismerte, hogy járnának Magyarországnak a Brüsszel által visszatartott uniós források. Persze mindezt egy csipetnyi öntömjénezéssel tette megjegyezve, Gyurcsány alatt ez is jobb volt.
Úgy tűnik, Dobrev Klára végképp Egyesült az Európai Államokkal, a sikeres válságkezelési ígéretekkel teli üres szobába bekerülvén ennek a projektnek a nagyobb dicsőségére áttette a székhelyét Brüsszelbe. Ezzel azonban hatalmas űr támadt a Demokratikus Koalíció testében, amely folyamatot aggódó szavazók tömegei (mind a 8 százaléknyi) követtek kiemelt figyelemmel várva, hogy ki az a politikus a DK sorában, aki egy ekkora formátumot helyettesíteni képes. Nos, a válasz megérkezett, Gyurcsány visszatért! Lábjegyzetként pedig Dobrev Klára magyarországi munkásságához fűzött nekrológunkban érdemes megjegyezni, hogy arról a politikusról beszélünk, akinek sikerült még Gyurcsánynál is alacsonyabb népszerűséget összeharácsolni, miután átvette a vezető szerepet. Ez mindenképp olyan politikai teljesítmény, amire kevesen lehetnek képesek kis hazánkban, Brüsszelben, az Európai Egyesült Államok építésénél éppen ilyen kaliberekre van szükség – így biztosíthatjuk a nemzetek Európájának túlélését.
Gyurcsány tehát a hazai ügyvitelt látszólag visszavette, és első sajtótájékoztatóján egyből körbeudvarolta Magyar Pétert, amit az nem késlekedett alaposan meghálálni. Most azonban más, potenciális szövetségesek helyett inkább saját imidzsét próbálta meg építeni a DK elnöke, aki legutóbbi sajtótájékoztatóján egy élő “Gyurcsány alatt jobb volt” videót hozott össze kifejtve, hogy még az uniós pénzek hazahozatalát is ügyesebben csinálta, mint a mostani kormány. Mondjuk a költségvetésből való kilapátolását is, amit ugyebár szintén ő mondott, csak nem most, hanem kicsit korábban, 2006-ban.
Ilyen kiváló teljesítmények hallatán a jelenlévő újságírók joggal gondolhatták, hogy nyugodt körülmények között kérdezhetnek. Tévedtek.
A felvetést, miszerint Magyar Péterrel szövetkeznének ugyan még higgadt, kissé beismerő gunyorossággal söpörte le Gyurcsány, azonban mikor a közmédia riportere kérdezni mert, már csak személyeskedésre futotta, amelyből egy marékkal kapott a teljes nem DK-s sajtó is. A pártelnök indulatos válaszában elmondta, szerinte “rosszindulatú” kérdéseket tesznek fel neki a vele kritikus újságírók, ahelyett, hogy a terveiről, vízióiról érdeklődnének, ezért nem is fogadja el az ilyen lapok, televíziók meghívásait. Egyébként pedig állítása szerint nehéz helyzetben vannak, mert nem kapnak megkereséseseket – ha meg mégis, azt meg elutasítják, ugyebár.
Arra vonatkozó kérdésünket, hogy mégis mi értelme van elutasítani a megkereséseket, ha egyszer arra panaszkodnak, hogy nem kapnak elég megjelenést, már Kálmán Olga söpörte le mondván, azok a termékek, amelyeket visszautasítanak, azokat politikai megrendelésre dolgozó propagandának tartják. Érdekes álláspont ez egy újságíróból lett pártszóvivőtől.
Ugyanakkor talán ennél is furcsább volt Gyurcsány Ferenc válasza, aki azt az egyszerű eldöntendő kérdést nem tudta egyenesen megválaszolni, hogy kormányzati pozícióból támogatnák-e a migrációs paktumot. Hosszas válaszából ugyanis annyi derült ki, hogy a magyar emberek elutasítják az illegális bevándorlást, ezért olyat nem szabad csinálni, de az illegális bevándorlással kapcsolatban a valódi probléma, hogy állítása szerint a kormány lop. És akkor most kedves Olvasóink fantáziájára bízom, hogy Dobrev Klára mindezt hogyan prezentálja a brüsszeli tanácsteremben – vagy a szavazógépen.
Fotó: Hatlaczki Balázs/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS