Újabb érdekes fejleménnyel gazdagodott Gyurcsány Ferenc balatonőszödi beszédének kiszivárogtatási krónikája. Szabó Bálint, az MSZP és a Demokratikus Koalíció korábbi politikusa, a kiszivárogtatás koronatanúja az őszödi beszéd kikerülésével összefüggésben indított személyiségi jogi perben, a Szegedi Törvényszéken tett említést arról, hogy egyesek több százezer eurót kértek a szocialista párttól azért, hogy Gyurcsány beszéde ne kerüljön nyilvánosságra.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Szabó Bálint a per hét eleji tárgyalásán az MSZP-s Baja Ferencet szembesítette ezen követeléssel, de Baja először tagadta, majd később elismerte, hogy hallhatta ezt az információt. Szabó Bálint a PestiSrácok.hu-nak úgy nyilatkozott, 2006. október 7-én, az MSZP országos választmányi ülésén Simon Gábor, a párt választmányának elnöke jelentette ki, hogy 600 ezer euróért kínálták az MSZP-nek a balatonőszödi hangfelvételt.
A PestiSrácok.hu fellapozta az archívumot, és megtalálta a Simon-beszéd ominózus mondatait. Simon Gábor 2006. október 7-én úgy fogalmazott, olyan országban szeretne élni, ahol nem kell attól félni, hogy lehallgatják, és ha véletlenül trágár szót ejt ki, akkor nem kell attól tartania, hogy hatszázezer eurót kínálnak a hangfelvételért. „Ha véletlenül vagy feszültségünk levezetéséül egy durva szót ejtünk ki, akkor tarthatunk tőle, hogy 600 ezer euróért kínálják nekünk vissza a hangfelvételt” – mondta Simon Gábor.
Az MSZP a választmányi ülés után cáfolta, hogy 600 ezer euróért kínálták az MSZP-nek a balatonőszödi hangfelvételt. Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök szerint egy sajtóértesülésre reagált Simon Gábor, ami egyébként korábban már elhangzott, hogy valakik kereskedni próbáltak ezzel a kazettával. „Szerintem sem többet, sem kevesebbet nem mondott Simon Gábor” – vélekedett Gyurcsány Ferenc. Simon Gábor a választmányi ülés után félreértésnek nevezte, hogy a balatonőszödi hangfelvételt felkínálták volna az MSZP-nek 600 ezer euróért, de leszögezte, nem maga az összeg, hanem maga a cselekedet az érdekes.
Szabó Bálint állítja, a gyurcsányi hazugságokat leleplező hangfelvételt a szocialista párt akkori vezetői juttatták el Rózsa-Flores Eduardo közvetítésével a Fideszhez. Rózsa-Florest, akivel 2009-ben gyanús körülmények között végeztek Bolíviában, még a KISZ-es időkből ismerték az MSZP-ben. Szabó Bálint először a Heti Válasznak beszélt arról, hogy az őszödi beszédet 2006 nyarán Katalin, Ferenc és Imre játszotta le Rózsa-Floresnek. Vezetékneveket nem említett, de a megnevezetteket a sajtó Szili Katalinnal, Baja Ferenccel és Szekeres Imrével azonosította.
A Simon-ügy
Simon Gáborral kapcsolatos, hogy a héten módosították a szocialista politikussal közölt gyanúsításokat. Megírtuk, Simon Gábort folytatólagosan gyanúsítottként hallgatta ki a Központi Nyomozó Főügyészség szerdán. Keresztes Imre főügyész közleménye szerint a módosított gyanúsítás a korábban közölt, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettének minősítését nem változtatta meg, azonban a most közölt tényállás lényege szerint a vagyoni hátrány mértéke magasabb. Emellett Simon Gábort az ügyészség öt rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségével, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás bűntettével gyanúsítja.
A Központi Nyomozó Főügyészség Simon Gábor terhére rótta, hogy a korábbi gyanúsításban foglalt, osztrák bankszámlán elhelyezett összegeken túl egy másik osztrák bankszámlán elhelyezett euró összeg, valamint az általa vásárolt üdülőingatlan és lakóingatlan ellenértékeként kifizetett forint összeg is olyan ismeretlen forrásból keletkezett jövedelméből származott, amelyeket a tárgyévekben benyújtott adóbevallásaiban nem tüntetett fel, és amelyek után az adót nem fizette meg. Erre figyelemmel a korábbi gyanúsításhoz képest a költségvetési csalással okozott vagyoni hátrány magasabb összegű, közel 100 millió forint – tartalmazza a közlemény.
A módosítás szerint bővült a vagyonnyilatkozatokkal kapcsolatos megalapozott gyanú tényállása annyiban, hogy Simon Gábor a korábban ismertté vált bankszámlája mellett nem tett eleget a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségének további, szintén osztrák bankszámlákon tulajdonaként szereplő, százezer eurós nagyságrendű összegek vonatkozásában – írta Keresztes Imre. Az újonnan közölt gyanúsítás szerint Simon Gábor a hamis útlevéllel történő bankszámla-nyitáshoz szükséges iratokat saját kezűleg látta el “Gabriel D” névaláírással. Erre figyelemmel a korábbi három rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatti gyanúsítás öt rendbelire emelkedett. Simon Gábor a módosított gyanúsítás közlésével szemben panasszal élt, és a vallomástételt megtagadta.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS