Borkai Zsolt, Szabó Bence és Kulcsár Krisztián indul a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) jövő keddi közgyűlésén, ahol eldől, ki lesz a MOB következő elnöke. Orbán Viktor pénteken Borkait dicsérte, de azt is leszögezte, nem fog beleszólni a belső ügybe.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökjelöltjei – Borkai Zsolt, Szabó Bence és Kulcsár Krisztián – csütörtökön az M4Sport Sportreggeli című adásában élőben vitázott. Nem meglepő, hogy amíg a jelenlegi elnök Borkai és a főtitkár Szabó alapvetően pozitívan értékelte a MOB elmúlt négy évét, addig a „kívülről” jelentkező Kulcsár Krisztián szerint a szervezet általános deficitekkel küzd. Utóbbi úgy fogalmazott: megvannak az okai annak, miszerint csak tiszavirág-életűnek bizonyult, hogy a MOB az egész magyar sport irányításáért volt felelős, s hogy a szervezet 2017-től elveszítette jogkörei jelentős részét.
Borkai úgy válaszolt, hogy az elmúlt évek vitáinak nyolcvan százaléka arról szólt: a MOB tagozatai egymástól szerették volna elvenni a különböző forrásokat, ő azonban ezt nem hagyta, Ragaszkodott ahhoz, hogy minden pénzt arra használjanak fel, amire eredetileg szánták.
Pénteken Orbán Viktor kormányfő és Borkai Zsolt polgármester együtt tartottak sajtótájékoztatót Győrben, ahol természetesen a sport is szóba került. A Kisalföld kérdésére a miniszterelnök elmondta: Borkai minden általa viselt pozíciójában élvezi a bizalmát. „Szeretnék vele együtt dolgozni a jövőben is, és ez érvényes az olimpiai mozgalomra is” – mondta Orbán Viktor.
A miniszterelnök a MOB visszavont jogkörére is kitért, megjegyezte, hogy 2010-ben az ő javaslata volt, hogy ne legyen egy állami sportigazgatási rendszer, hanem a MOB legyen a „sportfennhatóság”. Ez azonban tévedés, lehetetlen feladat volt, ezért visszatértek ahhoz, hogy lesz „sport-államigazgatás”, és ettől függetlenül működik az olimpiai mozgalom – mondta.
Azért azt is leszögezte, hogy nem kíván beleszólni a MOB belső ügyébe. Természetesen a tagok döntenek. A közgyűlést jövő kedden tartják. Az a jelölt lesz az elnök, aki a jelenlévő küldöttek szavazatainak legalább 50 százalékát plusz egy voksot megszerez. Ha az első körben senkire sem szavaznak ennyien, akkor a voksolást megismétlik, a legkevesebb szavazatot gyűjtött jelöltre már nem lehet szavazni. Az elnököt titkos szavazással választják meg.
Forrás és fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS