Elutasítjuk, hogy Brüsszel az európai emberektől vegyen el forrásokat a migráció támogatásának érdekében, az uniós költségvetés ellentétes a magyar és az európai érdekkel – jelentette ki a Parlamentben Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője. Kiemelte, a brüsszeli büdzsétervezetben Soros György javaslata köszön vissza.
A magyar és az uniós költségvetés tervezetét hasonlította össze a Parlamentben Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője, aki úgy értékelt, “Brüsszel költségvetési javaslatának céljai ellentétesek a magyar és az európai érdekkel“. A magyar költségvetés középpontjában a biztonság megőrzése, a gazdasági növekedés fenntartása, a családok támogatása és a teljes foglalkoztatás elérése van – mutatott rá, hozzátéve: meg kell őrizni az ország pénzügyi stabilitását, emellett az emberek akaratát érvényesítve garantálni kell Magyarország biztonságát, a határvédelmet és az illegális migráció elleni küzdelmet.
Szerinte az EU következő költségvetésének tervezetével több probléma is van: kevesebb forrás jut számos területre, csak a migráció és a brüsszeli bürokrácia támogatása nem csökken. Hozzátette: visszaköszön a javaslatban Soros György javaslata egy 30 milliárd eurós Marshall-tervre, ugyanis a brüsszeli javaslatban migrációra és határmenedzsmentre 35 milliárd eurót terveznek.
Elutasítjuk, hogy a kisebb gazdaságoktól a nagyobbakhoz csoportosítsanak át forrásokat, nem támogatjuk azokat a javaslatokat sem, amelyek az európai polgároktól vesznek el forrásokat a migránsoknak juttatva azokat – nyomatékosította Kocsis Máté.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint ma Európában a biztonság lett a meghatározó politikai kérdés, amelynek szimbóluma a migránsokat szállító Aquarius hajó ügye. Arról van szó – folytatta -, hogy “zavaros hátterű szervezetek üzemszerűen szállítanak bevándorlókat Európába, megkerülve, kicselezve a hatóságokat”. Hozzátette: az ilyen, elvileg humanitárius feladatokat végző hajókat olyan zavaros hátterű aktivista csoportok üzemeltetik, mint amelyek a magyar kormány bevándorláspolitikáját támadják. Szerinte pontosan ezek miatt a bevándorlást támogató tevékenységek miatt van szükség a “Stop Sorosra”. Az államtitkár úgy látja, az EU következő büdzséje “bevándorláspárti költségvetés”, egyértelmű a szándék arra, hogy helyet csináljanak a bevándorlást támogató programoknak az uniós fejlesztési források rovására, jogköröket elvonva a tagállamoktól. Továbbra is napirenden van a betelepítési kvóta – hangoztatta. Közölte, Brüsszelnek nincs felhatalmazása arra, hogy ilyen stratégiai ügyekben az EU-s polgárok feje felett döntsön, a költségvetés elfogadásával meg kellene várni a 2019-es európai parlamenti választásokat.
A KDNP-s Vejkey Imre az Országgyűlés mai ülésén a keresztényüldözésre hívta fel a figyelmet és Ezékiel prófétát idézve azt mondta, “Isten őrállókká rendelt bennünket, s mi megfújtuk a kürtöt. Rávilágítottunk arra, hogy a szélsőséges iszlám irányzatok térnyerése a világon mindenütt veszélyt jelent a keresztényekre”. Hozzátette: jelenleg a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon, ugyanis a világ 108 országában 215 millió ember szenvedi el az üldözés valamilyen formáját. Szerinte a magukat jogvédőnek álcázó szervezetek és a balliberális média nem tartja fontosnak, hogy a keresztényüldözésről beszámoljanak. Soltész Miklós válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy az összetett probléma súlyosságát három éve lehet érezni, főként a migráció révén. Szólt arról, hogy Magyarország erejéhez mérten segítséget nyújtott az üldözötteknek a többi között Irakban, Szíriában, Libanonban. 2,5 milliárd forintból templomokat, kórházakat, lakóházakat építettek újjá – ismertette.
Az LMP szerint a kormánynak a migrációs krízis csak kommunikációs eszköz. A mai ülésen Gyurcsány Ferenc is felszülalt, aki arról beszélt, hogy a kormány egymással szembeállítja az embereket. A bukott miniszterelnök arról fejtette ki véleményét, hogy a kormány tervei szerint bekerülne az alaptörvénybe a keresztény kultúra védelme. A DK elnöke szerint a kereszténység kulturális tartalma nem válaszható el az istenhittől. Hozzátette: nem feladata az államnak, hogy a kereszténységet állami vallássá tegye, viszont alkotmányos kötelessége, hogy megvédje a vallásszabadságot, hogy az emberek szabadon választhassanak kultúrák, vallások, hitek közül, szabadon ápolhassák, építhessék a keresztény örökséget. Bírálta, hogy a keresztény kultúra védelme közben a kormány alaptörvénybe foglalja a utcán való élés tilalmát. Úgy vélte: a kormányoldal olyan megoldásokkal és eszmékkel “kokettál”, amelyek korábban egész Európát lángba borították, és így nem Magyarország szellemi, kulturális örökségét védik, hanem akarva-akaratlanul egymással szembeállítja az embereket.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára szerint Magyarország keresztény kultúrájú ország, ezen alapul ezer éves államisága, társadalmi berendezkedése, társadalmi morálja is. Felhívta a figyelmet arra, hogy ebben a kultúrkörben jött létre a vallási türelem is. Halott már muzulmán vallási türelemről? – tette fel a kérdést. Kiemelte: a vallásszabadságot biztosítja az alaptörvény. A hajléktalanság ügyében azt mondta: 1990 óta nem sikerült a hajléktalanág kérdését megoldani, a mostani kormány viszont őszintén szembenéz ezzel a problémával, és megpróbálja visszasegíteni az utcán élő embereket a normál életbe, és tőlük is együttműködést vár el. Visszautasította a 20. századi egyik gyilkos eszmével való párhuzamot.
Vezető fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS