Fantasztikusnak nevezte Gyurcsány Ferenc kampányzáró videójában, hogy “olyan pártok működnek együtt, akik egy éve szóba sem álltak egymással”. A bukott miniszterelnök jelenleg azzal zsarolja az ellenzéki pártokat, hogy azt hirdeti: az ellenzéknek nincs más választása, mint az elvtelen összefogás, amelyből eddig csak és kizárólag a Demokratikus Koalíció, Gyurcsány szektapártja profitált. Arról, hogy valójában mit is hozhat az önkormányzatok fejére egy összefogás által állított vezető, arra jó példa a szocialisták által megfélemlített Karácsony Gergely, aki még 2017-ben is egészen mást gondolt az ellenzéki összefogásról. Alábbi posztunkban azt is összeszedtük, valójában mennyire gyűlölik egymást az ellenzéki jelöltek, és amelyből kiderül: aki Karácsonyra szavaz, az valójában a magyar köztársaságot korábban rendőrállammá züllesztő Gyurcsány Ferencre szavaz.
Gyurcsány Ferenc beszédében azt állította: 2022-re ez a választás fogja kinyitni a kaput; két lehetőség között választhatnak a magyar szavazók: vagy a Fidesz-KDNP, vagy a Gyurcsány és Gyurcsányné vezette csalamádé-ellenzék.
Szavazzanak ma az ellenzéki jelöltekre, hogy városaink és falvaink újra nyugodt, egymásra vigyázó, élhető helyek lehessenek!
Közzétette: Gyurcsány Ferenc – 2019. október 12., szombat
A megfélemlített Karácsonyt már megtanította az MSZP Zuglóban, mit is jelent az összefogás
Az ellenzéki összefogásról, és arról, miféle zavart kelt nemcsak a választók, de a képviselők körében is az elvtelen összefogás, arra jó példa, hogyan vélekednek az ellenzéki pártok vezető politikusai egymásról. Talán érdemes például felidézni, hogy Karácsony Gergely 2012-ben egy zártkörű, a Debreceni Egyetemen megtartott beszélgetésen még arról beszélt:
jobban utálom a szocialistákat, mint a Fideszt.
Portálunk online beszélgetős műsorában, a Polbeatben még 2017-ben is azt állította: a szavazók körében a legelutasítottabb párt az MSZP és a DK, a két párt karanténba zárta önmagát, ahonnan nem tudnak feljebb emelkedni. Hozzátette: mind a Vona Gábor-vezette Jobbik, mind az MSZP más világ, akikkel nem lehet összefogni, ezért szerinte nemcsak a Fideszt, de az ellenzéket is le kell váltani. Karácsony tehát akkor elzárkózott az összefogástól, amelyet később Gyurcsány megvalósított, kész helyzet elé állítva a zuglói polgármestert; emellett feladta az ellenzékváltás szándékát is, amelyet később szlogenként riválisa, Puzsér Róbert tűzött a zászlajára.
Karácsony Gergely – feladva mindent, amit korábban hangoztatott – elvállalta az elvtelen összefogás miniszterelnök-jelölti posztját, amelybe bele is bukott. Zuglói polgármestereként aztán megtapasztalhatta azt is: egyszerű, kihasználható bábnak tartják őt úgy a szocialisták, mint az egész ellenzék. Ezt a felismerését ecsetelte a Soros-portálon megszellőztetett hangfelvételen is, ahol elárulta: a szocialisták szétlopnak mindent, és őt és a családját is többször megfenyegette a maffiabaloldal. Hogyan is képzeli Karácsony, hogy főpolgármesterként elbírna ezzel, ha már kerületi szinten sem ment neki, és gyakorlatilag félelemben tengette napjait a szép lassan eladósodó Zuglóban?
Gyurcsány is gyengének tartja Karácsonyt
Ne feledkezzünk meg arról a tényről sem, hogy valójában Gyurcsány is elégedetlen az ellenzék egyes tagjaival, például nem is titkoltan magával legfőbb közös jelöltjükkel, Karácsony Gergellyel is. A DK-számára “sikeres” EP-választás után – ahol valójában elbukott az összellenzéki összefogás, de a Gyurcsány-párt mégis profitált belőle az MSZP és a Jobbik kárára – bátran indították is a kamudemokraták Kálmán Olgát Karácsonnyal szemben. Gyurcsány mindezt azzal indokolta:
Gergő mögül elment a támogatás az utóbbi hónapokban… Ez nem jó, nem hiszünk abban, hogy győzni fog!
Gurcsány látványosan nem is állt be a Karácsonnyal közös kampányba, csak az utolsó pillanatban, és nemcsak azért, mert neve, jelleme és személyisége még mindig taszító az ellenzéki szavazók körében is.
Pár éve még hazaáruló volt Gyurcsány a Momentum szerint
És ne feledkezzünk el az olimpiai álmokat tönkretevő Momentumról sem, illetve arról a Soproni Tamásról, aki jelenleg összellenzéki támogatottsággal – hogy értsük, valójában már Gyurcsány embereként – indult Terézvárosban a polgármesteri székért. Egy évvel korábban Soproni még hazaárulónak nevezte Gyurcsányt a Hatos Csatorna műsorában, ahol úgy fogalmazott az őszödi beszéd kapcsán, amelynek kiszivárogtatása után Gyurcsány rendőrállammá züllesztette a magyar köztársaságot:
itt kétféle narratíva volt. Ugye, egyrészről volt az igazságbeszéd, hogy Gyurcsány Ferenc jól megmondta, a másik pedig az volt, hogy egy nemzetárulóról van szó, aki hazudott, és valahol én azt gondolom, hogy az utóbbi mindenképpen igaz.
Nem vélekedett különben pozitívabban az MSZP-ről sem, hiszen szintén a választásokat megelőző évben még arról beszélt: a szocialista pártot nem lehet megjavítani. Feloldhatatlan ellentétek feszülnek tehát Soproniban is, amelyet kénytelen elfojtani magában a Gyurcsány által erőltetett és levezényelt összefogásban.
A valamikori Jobbik – vagy legalábbis annak szavazótábora – és a Gyurcsány-párt közötti viszonyról beszélni felesleges. Napnál is világosabb, hogy akiket a Fidesz-szavazókkal egyetemben Gyurcsány szétveretett a rendőrökkel, azok sosem fognak megbékélni a DK-val való összefogással. Mindezek tudatában látható: az egymásra erőltetett, önmagukat és elveiket feladó ellenzéki pártok jelöltjei képtelenek lesznek együttműködésre, szakmai munkára, érdemi politizálásra. Emellett azonban ismét az összefogást meglovagoló Gyurcsány és Gyurcsányné jöhet ki jól, és emelheti fel egyszer már elbukott pártját. Aki Karácsonyra és az összefogásra szavaz, az a zűrzavarra, és a háttérben kavaró Gyurcsányra szavaz.
Forrás: facebook.com/origo.hu/figyelo.hu/PestiSrácok.hu; Vezetőkép: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS