Abban nincs semmi rendkívüli, hogy az új, baloldali hatalom felmondja Mága Zoltán szerződését a XI. kerületi önkormányzattal. Az viszont már meredekebb, hogy a szüntelenül gyűlöletkeltéssel vádaskodó baloldal egyik arca leplezetlen rasszizmussal örömködik ezen. A Párbeszédről pedig kiderült, hogy csak akkor zavarja az ilyesmi, amikor politikai tőkét próbál kovácsolni belőle.
A fenti képpel örömködött Barabás Richárd a Párbeszéd szóvivője – és egyben alpolgármester – azon, hogy a XI. kerület felmondta a Mága Zoltánnal kötött, tízmillió forintos szerződést. Apró szépséghiba, hogy a koncertekre megkötött szerződést Barabás támogatásként értelmezi, ráadásul az összeg negyedét még vissza is követelné az új önkormányzat, miután ők mondták fel egyoldalúan a szerződést. Ennél azonban sokkal érdekesebb maga a kép.
Emlékezetes, milyen visszhangja volt a baloldalon, amikor a magyar kormány plakátkampánnyal válaszolt Soros György politikájára és az általa pénzelt szervezetek aknamunkájára. Ezeken az óriásplakátokon megmutatta a nyilvánosság előtt elvétve mutatkozó, nagyhatalmú spekuláns arcát is, mire a magyarországi baloldal (sok esetben szintén Soros által pénzelt) emberei kapásból antiszemitizmust kiáltottak, mondván, a kormány egy zsidó származású ember arcképével próbál gyűlöletet kelteni. Egy gondolatkísérlet erejéig mi is magunkévá tettük ezt az érvelést, és utánajártunk, hogy a baloldal önmagára is érvényesnek tekinti-e a saját értékrendjét.
A párt képviselői által szervezett, keddi tüntetésen megkérdeztük Kocsis-Cake Oliviót, hogy szerinte rasszizmusnak számít-e a Párbeszéd logójával ellátott kép, amelyen egy roma ember arcképét mutogatják negatív felhanggal, sőt, pirossal áthúzva. A Párbeszéd képviselője láthatóan zavarba jött a rendkívül kellemetlen kép láttán. Előbb a baloldal által bejáratott tagadás+vádaskodás recepttel próbálkozott, hiszen a kép sarkában virító Párbeszéd logó ellenére közölte, hogy nem tudja, ki tette ki a képet, majd sandán arra célozgatott, hogy a jobboldali sajtó (azaz ez esetben a PestiSrácok.hu) trükkje, csapdája az egész. Utána kibújt a válaszadás alól, de megígérte, hogy írásban reagálni fog, miután ellenőrizte a képet. Íme, a beszélgetés:
Erre hivatkozva tettük fel kérdéseinket a Párbeszéd sajtóosztályának. Arról érdeklődtünk, kiderült-e a Barabás Richárd Facebook-oldalán közzétett képről, hogy van-e köze a Párbeszédhez. Megkérdeztük továbbá, sikerült-e megállapítani a képről, hogy rasszista vagy sem, továbbá, hogy miért kell ismerni a közzétevőt a kép rasszizmusának megállapításához. Ígérete ellenére nem reagált a képviselő, sőt, nem is tudjuk, ki reagált, mert egy aláírás nélküli, formabontó választ kaptunk, amely sokkal inkább tűnik dühös chat-üzenetnek, semmint egy komolyan vehető párt sajtóosztályától kapott válaszlevélnek. Külön örülünk, hogy a névtelenségbe burkolózó szerző ragaszkodott a szó szerinti közléshez, mert ebből az amorf betűrakásból nekünk se lenne szívünk kihagyni semmit:
Legalább kiderült, hogy amit a kormány esetében rasszizmusnak bélyegeznek, azt saját maguknál nem tartják annak. Ezt a kettős mércét és terelést szedi elő a baloldal az összes botrányánál. Legalábbis azoknál, amelyeket nem ő maga talál ki. Hiszen amikor egy héttel az idei EP-választás előtt Kocsis-Cake Oliviót ábrázoló, „Több niggert Brüsszelbe!” feliratú plakátokat szórtak ki az utcára ismeretlenek, megindult a frontális moráltámadás, Szabó Tímea egyből Orbán Viktor gyűlöletpolitikáján sopánkodott. Mindez most vált érthetővé, hiszen a saját maga által elkövetett rasszizmus láthatóan cseppet sem zavarja a Párbeszédet. Sőt, olyan erős a balliberális csordaszellem, hogy még a párt azon tagját sem zavarja, akit elvileg ért már hasonló inzultus.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS