Hétfőn tartja M. Richárd vesztegetési ügyében az előkészítő ülést a bíróság. A kecskeméti maffiaper miatt ismertté vált férfi terhére többek között azt róják, hogy le akarta fizetni a Dózsa György úti halálos baleset miatt indult nyomozás vezetőjét. A csavar a történetben, hogy M. Richárdot átverték, mert aki azt ígérte, hogy lefizeti a rendőrt, a pénzt zsebre vágta. Az ügyészség három év hat hónapot kér M. Richárdra, ha elismeri a bűncselekmény elkövetését. Az ügyről bővebben itt olvashatnak.
Hétfőn tartja M. Richárd vesztegetési ügyében az előkészítő ülést a Fővárosi Törvényszék. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) kötelesség megszegésére és hivatali helyzettel visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés, közokirat-hamisítás és vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntette miatt emelt vádat a Dózsa György úti kabrióst és két társa ellen.
Az NVSZ buktatta le
Keresztes Imre főügyész korábbi közleménye szerint a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) feljelentésére indult ügy lényege, hogy a Dózsa György úti baleset okozásával vádolt (azóta elsőfokon elítélt) M. Richárd vezetői engedélyét 2016 áprilisában ideiglenesen visszavonták – mivel a közlekedési pontjai elérték a tizennyolc pontos értékhatárt –, és utánképzést írtak elő számára. A vezetői engedély visszaadásának feltétele hatórás előadáson való részvétel, feladatsor és a forgalmi vizsga sikeres teljesítése volt. A vádlott felkeresett egy általa addig nem ismert személyt, akiről tudta, hogy hamis vezetői gyakorlatot igazoló dokumentumokat készít, és közölte, hogy bármekkora összeget hajlandó fizetni azért, hogy soron kívül visszakapja a jogosítványát – áll az ügyészség vádiratában, amely azt is megemlíti, hogy
az M. által megkeresett férfi ezután közvetítőként fellépve találkozott egy barátjával, aki – valótlanul – vezető beosztású rendőrre és a vizsgaközpontban dolgozó ismerősére hivatkozva 600.000 forintért segítséget ígért. M. Richárd a közvetítőn keresztül 300.000 forintot adott azért, hogy a meg nem nevezett személyek a hivatali kötelességük és a jogszabályi rendelkezések megszegésével járjanak el az érdekében úgy, hogy az előírt kötelezettségeket ne kelljen teljesítenie és a jogosítványát visszaszerezze. A közvetítő 2017 januárjában megjelent a vizsgaközpontban és bejelentette a vádlottat – a tőle korábban elkért személyazonosító igazolvánnyal és lakcímkártyával – a programot lezáró vizsgára. Ezen a vádlott nem jelent meg, mivel a közvetítővel azt hitték, hogy az szükségtelen. A közvetítő ezután a vádlott helyett többször megpróbált levizsgázni, ez azonban különböző okokból nem sikerült. M. Richárd 2017. május 15-én érvényes vezetői engedély nélkül, a megengedett maximális sebességet lényegesen túllépve Budapest XIII. kerületében két halálos áldozattal járó közúti balesetet okozott. Ezt követően a barát a közvetítőn keresztül azt ajánlotta a vádlottnak, hogy a rendőr ismerőse (a nyomozást vezető rendőr – PS) újabb 600.000 forintért kedvezően befolyásolja a baleset miatt indult büntetőeljárást, amelyet a vádlott elfogadott – azzal, hogy a vezetői engedélyének visszaszerzését is kérte – és a pénzt átadta.
2017 júliusában ismét elrendelték M. vezetési jogosultságának szüneteltetését. Az előírt utánképzést 2017 augusztusában helyette a közvetítő teljesítette, aki a vádlott irataival jelent meg a vizsgán. A vádlott a sikeres vizsga – és az erről tanúskodó valótlan tartalmú igazolás – ellenére jogosítványát nem kapta vissza, mert 2017 szeptemberében újra bevonták a vezetői engedélyét. A főügyész szerint a közvetítő barátja valójában nem állt kapcsolatban hivatalos személlyel, az átvett 900 000 forintot saját céljaira fordította. Az ügyészség vádiratában arra tett indítványt, hogy a bíróság az előkészítő ülésen történő beismerése esetén M. Richárdot három és fél év, a közvetítőt két év – öt év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre, míg a hivatali kapcsolataira valótlanul hivatkozó elkövetőt – egymillió forint pénzbüntetés és 900 000 forint vagyonelkobzás mellett – négy év börtönbüntetésre ítélje.
M. Richárdot a Dózsa György úti halálos baleset miatt egyébként négy év fogházra ítélte a bíróság, amely akkor még nem rendelte el a letartóztatását. Később arról lehetett olvasni, hogy a férfi egy olyan újpesti konditeremben edzett, ami a koronavírus miatt hozott intézkedések értelmében nem lehetett volna nyitva. A jogellenesen nyitva tartó konditeremben tavaly december 2-án tartottak razziát és M. Richárddal és további hat fővel szemben a védelmi intézkedések megszegése miatt szabálysértési feljelentést tettek. M. Richárdról aztán az is kiderült, hogy a saját éttermében, szilveszterkor több társával együtt drogot fogyasztott, így a rendőrök előállították és kábítószer-birtoklás vétségével meggyanúsították. A Fővárosi Főügyészség erre hivatkozva ismét kérte M. letartóztatását, a törvényszék pedig az ügyészséggel értett egyet, így M. rács mögé került.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS