Orbán Viktor keményen bírálta a hazánk ellen indított uniós eljárásokat és a gyermekvédelmi törvény miatti támadásokat a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy csak az egészségügyi dolgozók számára teszik kötelezővé a koronavírus elleni vakcina beadatását, a harmadik oltásra pedig lehetőséget biztosít a kormány. Szavai szerint jogi randalírozás, amit az Európai Unió csinál. Úgy fogalmazott: Brüsszel visszaél a hatalmával, a gyerekeinket akarják. Orbán Viktor a hazánk ellen indított kötelezettségszegési eljárásokkal kapcsolatban pedig arról beszélt: elfogadhatatlannak tartja, hogy bármilyen jogvitát összekössenek az uniós pénzek kifizetésével, a helyreállítási alap minden magyar embernek jár. A miniszterelnök arra is kitért, hogy a kormány döntése értelmében akkor is megindítják a tervezett programokat, ha Brüsszel nem adta oda a pénzt időben.
Csak az egészségügyben dolgozók számára teszik kötelezővé a koronavírus elleni védőoltást – minderről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című reggeli rádióműsorában, pénteken.
Számos döntést hoztunk a harmadik oltás tekintetében, a magyar kormány úgy gondolja, hogy olyan véleményt nem ismerünk, ami szerint az káros lenne. Ez alapján azt mondjuk: lehetővé tesszük a harmadik oltást, a második oltást követő négy hónapnak el kell telnie
– közölte Orbán Viktor. Hozzátette: erre augusztus elsejétől lesz lehetősége az embereknek. Kérdésre válaszolva kifejtette:
nem vagyunk a kényszerítés hívei, egyedül az egészségügyi dolgozók számára kötelező az oltás.
A miniszterelnök a koronavírus delta variánsáról és a 12–16 év közöttiek beoltottságáról is beszélt, majd a nyaralásból hazatérők intézkedésével kapcsolatban úgy fogalmazott:
a kormány azt javasolja, csak azok utazzanak külföldre, akik mindkét oltásukat megkapták.
A kínai vakcina körüli vitáról is kérdezték. A miniszterelnök erre válaszolva azt mondta:
minden olyan vélemény, ami bizonytalanságot kelt, abból baj lehet. A legnagyobb veszélyt nem az az eszement orvos, álorvos jelenti, akik itt-ott feltűnnek az interneten. Az igazi baj az, ha a politikusok hirtelen átnyergelnek járványügyi szakemberré, ami azért veszélyes, mert emberéletekről van szó, és ebből politikai tőkét kovácsolnak.
A magyar kormány nem engedi, hogy ránk kényszerítsék, miként neveljük a gyerekeinket
Mind a család, valamint az oktatásjog a magyar kormány hatásköre. A brüsszeli döntéssel szemben a mi álláspontunk az, hogy a gyerek neveléséről a szülő dönt – erről európai dokumentumok is tanúskodnak
– mondta Orbán Viktor. Véleménye szerint nem megengedhető, ami mára szinte általánossá vált a nyugati országokban, hogy az LMBTQ-érzékenyítés jelen legyen az óvodákban, iskolákban. Bár ezzel a jelenség még nem gyűrűzött be hazánkba teljesen, de már érzékelhető módon indult el ez a folyamat, és kezdett megnövekedni az ilyen esetek száma. Magyarázata szerint ezért is kellett még időben, a megfelelő módon szabályozni a gyermekvédelmi törvényt. Az uniós kötelezettségszegési eljárásról szólva Orbán Viktor álláspontja egyértelmű:
Jogi randalírozás, amit az Európai Unió csinál, a gyerekeinket akarják.
Kérdésre válaszolva, hogy miért nem ment el a gyermekvédelmi törvény miatt összehívott EP-s ülésre, a miniszterelnök közölte:
Azért nem mentem el a vitára, mert nem hívtak meg.
Kifejtette: a pénzzel való összekötése bármilyen jogvitának elfogadhatatlan, a helyreállítási alap minden magyar embernek jár. Szavai szerint
a helyreállítás nem várhat, annak gyorsan meg kell történnie. Azokat a programokat akkor is megindítjuk, ha Brüsszel nem adta oda a pénzt időben.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a magyar emberek számára a gyermek szent dolog. A miniszterelnök ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: meggyőződésük, hogy a szülő felelős a gyermeke neveléséért, így ő dönt arról. Hozzátette: természetesen arra is lehetőség van, hogy aki szivárványos érzékenyítésben kívánja részesíteni a kiskorú gyermekét, akkor azt megteheti, azonban azok a szülők, akik ezt nem szeretnék, sőt, határozottan elutasítják, joguk van ahhoz, hogy erről dönthessenek. A nemváltó műtéteket kiskorúak számára határozottan tiltja a kormányrendelet, mivel ilyen felelős döntést 18 év alatti személy nem hozhat meg – fogalmazott a miniszterelnök.
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS