Tóth Gabinak és Pápai Jocinak egyaránt fontosak a hagyományok, az autentikus zene. Jó ideje ezt az irányt követik a dalaikban, ez az, ami önazonos számukra. A Tavaszi szél című népdal, ami visszaköszön a Meg volt írva című duettjükben, hosszú ideje foglalkoztatta őket, érezték, hogy dolguk van vele. Ez az összmagyarság számára határon innen és túl egy olyan kultikus népdal, amely része a közös tudásnak, a nemzeti identitásunknak, mindenki ismeri, az ötévestől a kilencvenévesig. Érlelték, gondolkodtak rajta, ízlelték és végül megszületett ez a duett, amely ugyan újragondolva, modernizálva, de mégis méltó módon feldolgozva próbálja közelebb hozni a népi hagyományokat, kultúránkat mindenkihez, aki kíváncsi rá és értő, befogadó módon áll hozzá. Az alkotók fontos célja volt a fiatalok megszólítása.
Itt a tavasz, a két éve velünk lévő koronavírus-járvány leszálló ágban van, ébred a természet, nyílik a világ, és talán mi is. Ez adott új lendületet nekik, és Pápai Joci napok alatt elkészült a zenével, a dal szövegével. Hosszú volt az eddig vezető út, könnyekkel, mélységekkel kikövezve. Egymás vállára borulva énekelték föl a stúdióban, sírtak és örültek, mert ami megszületett, a lelkükből, számukra egy csoda.
A több, mint két hónapja tartó háború, ami a szomszédunkban kezdődött, még inkább aktuálissá teszi ezt a dalt. A videoklip, ahogyan a dal is, egyszerre modern és hagyományőrző. A tánc nyelvén mesél emlékekről, múltról, titkokról. A népies és a kortárs elemek csodálatos ötvözete ragad minket magával és a gyermekkortól a felnőtté válásig kíséri el a szereplőket. Megy a film, peregnek a kockák, szól a dal és mi, nézők igazából egy lelki utazás részesei lehetünk. Az üzenet egyértelmű: a szeretet, az érintés gyógyító erővel bír és elhozza békét, amire mindannyian vágyunk.
A dal és a videoklip a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával valósult meg.
Forrás: Youtube
Facebook
Twitter
YouTube
RSS