Az Európai Unió a kezdetek óta furcsa kapcsolatot ápol Ukrajnával. Már a 2010-es években is azzal hitegették őket, hogy tagok lehetnek, ha leválnak az akkor még éltető orosz csecsekről. Ezzel szemben nemcsak az EU-s tagság ugrott, de az orosz csecs helyett is valami egészen mást kaptak be. Most pedig a mi feladatunk lenne megmenteni őket saját maguktól (?). A Plebejus Polbeat legújabb adásában pont erről beszélgetett Varga Ádám Kővári László és Takács Áron (Kurtz ezredes) társaságában.
Mondhatnánk, hogy Ukrajna helyzete bizonytalan, de sajnos nem lehetünk ennyire optimisták: stabilan halad a csőd felé. A baloldali megmondóemberektől csak azt hallhatjuk, hogy kötelességünk segíteni nekik, de eddig még egyikőjük sem jött rá, hogy ennek mi a módja. Az EU számos gazdasági szankciót foganatosított már Oroszországgal szemben, ezzel kockáztatva a saját gazdaságát is, de az orosz medve szemmel láthatóan csak tör előre.
Az önjelölt és egyben idealista történészekben él egy kép, miszerint Ukrajna 2014-ben ismét elnyerte függetlenségét, mert megszűnt függni Oroszországtól, de ez csak részben igaz. A rögvalóság ezzel szemben az, hogy Ukrajna sohasem volt független. Sem a rendszerváltás után, sem 2014-ben, és félő, hogy ez így is marad.
És hogy ennek mi az oka?
Ehhez ismerni kell az ukrán állam felépítését. A legjobban talán úgy lehetne elképzelni, mint egy olyan országot, amit 30 éve a magyarországi ellenzék vezet és körülbelül minden igaz rá, amit a független-objektív sajtó Magyarországról állít. Persze ez még így is ködös, viszont a Plebejus Polbeat legújabb adásában pont erről beszélgettünk Kővári László és Kurtz ezredes (Takács Áron) társaságában. Nézzék meg a teljes beszélgetést!
Jöjjön, kérdezzen Ön is! Felvétel minden csütörtök este 19 órától az Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőben, a Bem rakpart 53-ban (a Margit híd budai oldalán).
Köszönjük, hogy olvassa az írásainkat!
Segítsd munkánkat és oszd meg a cikkünket másokkal is!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS