A megrögzötten Orbán-gyűlölő Amerikai Népszava bolond embernek nevezi a baloldalon messiásként felemelt Márki-Zay Pétert, amiért folyamatosan mindent kikotyog a magyarországi ellenzék külföldi pénzzel kitöméséről. A választási kampányban a pénzelést végrehajtó, és ezzel a magyar választásba külföldről beavatkozó Action for Democracy ügynökszervezetről ugyanakkor sietve leszögezi a szélsőséges globalista lap, hogy nem követett el semmi törvénytelenséget. Gazdagon elhalmozza Márki-Zayt becsmérlő jelzőkkel a cikk, ugyanakkor a szerecsenmosdatás végül a törvénykerülő baloldal kínos beismerő vallomásába fordul át. A PestiSrácok.hu már 2019-ben felhívta a figyelmet arra, hogy komoly nemzetbiztonsági kockázatot rejt az ellenzéki pártok külföldi finanszírozása.
A baloldal elbukott miniszterelnök-jelöltjének „nagy keresztény” mivoltán gúnyolódik az Amerikai Népszava cikke, híven a saját, gyűlöletben fogant alaphangneméhez. Óriási kármentés zajlik a globalista politikai oldalon, hiszen azt olvassák Márki-Zay fejére, hogy választási kampányra használta fel az Action for Democracy által a Mindenki Magyarországa Mozgalom civil szervezetnek juttatott pénzt.
Márki-Zay »mozgalma« (…) a választási kampányban konkrétan és tipikusan olyan tevékenységet folytatott, amit törvényesen csak pártok tehetnek meg
– olvasható a cikkben az undorítóan képmutató elterelő manőver. A Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) formailag hiába civil szervezet, négy évvel ezelőtti megalapításától fogva mindenki tudja róla, hogy politikai céllal, Orbán Viktor leváltása végett hozta létre Márki-Zay Péter (vagy az, aki a Márki-Zay Péter nevű politikai terméket is létrehozta).
Márki-Zay Péterről és mozgalmáról 2018 óta folyamatosan közlünk tényfeltáró írásokat.
Az Amerikai Népszava pedig most azt próbálja elhitetni remegő szempillákkal, hogy az Action for Democracyt mélységes meglepetésként érte, hogy választási kampánycélokra költötték el azt a kétmilliárd forintot, amit választási kampány idején adott a köztudottan politikai célú, álcivil MMM-nek, illetve ezáltal a baloldali pártok összefogásának.
Úgy tűnik, hogy a nemrégiben alapított Action for Democracy civilnek álcázott pénzelosztó és ügynökszervezet igazán fontos idegdúc lehet a Soros-hálózatban, ha ennyire elszántan kell védeni, és kimagyarázni a kimagyarázhatatlan konspirációt. A globalista erők és a bukásával számukra haszontalanná, sőt, a csacsogásával kártékonnyá vált emberük, a sértődötten vagdalkozó Márki-Zay csörtéje derűs epizódokat jelenthet még a háború és az energiaválság komor hírei közepette.
Korányi Dávid és az Action for Democracy: a hálózat fontos idegdúca
Fontosabb azonban, hogy mit próbál nevetséges erőlködéssel tisztára mosni az Amerikai Népszava. Az Action for Democracy alapítója és első ügyvezetője az a Korányi Dávid, akit legutóbb Karácsony Gergely New Yorkból távúton dolgozó városdiplomáciai főtanácsadójaként láthattunk, de ha végignézünk az eddigi pályafutásán, akkor olyan egységes képet kapunk, amelyből az is kiviláglik, miért pont mostanában lett fontos ember.
Korányiról a PestiSrácok.hu 2015-ben már részletes cikket közölt.
Pályája kezdetén, frissdiplomásként Tabajdi Csaba szocialista EP-képviselő kabinetfőnöke volt, majd mindössze 29 évesen Bajnai Gordon kormányában kül- és biztonságpolitikai szakállamtitkár. A 2010-es kormányváltás után az USA-ba ment – vagy vitték –, és ebből az is kiderül, hogy Korányi igazi tehetség, mert lenyűgözően érzett rá a közeljövőben világpolitikai jelentőségűvé váló témára. A washingtoni Atlantic Council eurázsiai energiaügyekért felelős igazgatója, valamint a Johns Hopkins Egyetem SAIS Transzatlanti Kapcsolatok Központjának kutatója lett; szakterülete az eurázsiai régió energiapolitikája, a palagázban rejlő fejlődési lehetőségek, illetve az EU és Oroszország energiakapcsolatai voltak.
Nagy levegő után menjünk tovább! A baloldal 2019-es budapesti önkormányzati sikere után lett az alkalmazottja Karácsony Gergely Karácsony Gergely alkalmazottja, majd következett a magyarországi baloldali összefogás alapos megfinanszírozása az Action for Democracyn keresztül. Ez utóbbi az az ügy, amelyről az Amerikai Népszava most kétségbeesetten bizonygatja, hogy az Action for Democracy teljesen ártatlan, Márki-Zay Péter pedig magányos elkövető, és ő egymaga felelős a mágikus támogatás eltérítéséért.
Aki pedig mást gondol, mint amit a Warren-jelentés az Amerikai Népszava megállapított, az természetesen csak az Orbán-rezsim aljas propagandáját fújja, miszerint az MMM-nek adott támogatással maga „Amerika” avatkozott be a magyar választásba, a magyarországi ellenzékre rávetülő hazaárulási gyanút is beleértve.
Márki-Zay a tanárok és a diákok teljesen független és indifferens tiltakozását is sikeresen sározta be az amerikai pénzzel, felkínálva a magas labdát, hogy a tanárok jogos és morálisan kikezdhetetlen tüntetéseit is Amerikából és amerikai pénzből finanszírozott akciónak állítsák be
– olvasható a rendíthetetlen önfelmentés az Amerikai Népszavában. Az „ostoba, vadbarom ember” mulattató szereplési körútját elmondhatatlan pusztításként jellemzi a lap, amely szerint a „féleszű” Márki-Zay megpuccsolta az ellenzéki előválasztást.
Baloldali értékrend: nem kell tisztességesnek lenni, elég annak látszani
A jóhiszemű, ártatlan Action for Democracyról és az amerikai beavatkozás bagatellizálásáról szóló meséjét aztán maga a lap húzza keresztbe:
Az amerikai Action for Democracy alapítvány nyilvánvalóan komoly magyar ellenzéki érzelmű emberek sugallatára és közreműködésével jött létre, amely nagy hibát követett el, hogy megkerülte az ellenzéki összefogást és Márki-Zay-nak adta a pénzt.
Tehát ezek szerint az Action for Democracy mégiscsak a baloldali összefogás pártjainak, azaz kormányváltó politikára szánta ezt a végtelenül civil pénzt?
Márki-Zaynak viszont nem volt annyi esze, hogyan kell törvényesen felhasználni egy ilyen pénzt, elválasztani a mozgalmát és a civil társadalom támogatására küldött kétmilliárd forintot egy pártok által folytatott választási kampánytól.
Tehát Márki-Zay elsődleges bűne, hogy hülye volt. Pitty-pitty-pitty! Főnök, lebukott egy ügynökünk Budapesten. Kár érte, kiváló ügynök volt.
Mindez nem elég, hanem utána még el is pofázta, hogy mit csinált. Ezek után pedig nem fogta be azt az ostoba fecsegő hülye száját, hanem minden nyilatkozatával egyre nagyobb bajba keverte nemcsak önmagát, hanem az egész ellenzéket és az amerikai alapítványt is.
Nem arról van tehát szó, hogy az Action for Democracy tisztességes és jóhiszemű lett volna, nem arról van szó, hogy nem volt amerikai beavatkozás a magyar választásba, hanem arról van szó, hogy Márki-Zay miatt lebuktak, amit a baloldal messiása még tetéz is a locsogásával. Ráadásul még a diáktüntetést is lebuktatta:
Ha nem lehet tudni, hogy melyik bankó honnan érkezett, és volt az amerikai pénzen kívül akkora összeg még a számlán, ami a tanároknak ment összeget fedezi, akkor miért ismerte el ez az ökör, hogy amerikai pénz is lehetett benne?
Miért ismerte be? Miért nem sunyizott? Miért nem hazudott valamit? – ezt nem értik az elvtársak.
Nem kell tisztességesnek lenni, elég annak látszani – vallja teljes hittel az évszázados baloldali meggyőződést az Amerikai Népszava is. Derék munka volt ez a beismerő vallomás!
A PestiSrácok.hu 2019 óta figyelmeztet a nemzetbiztonsági kockázatra
A vallomástól függetlenül azonban eddig sem volt titok sem a baloldal értékrendje, sem a külföldi érdekekre rákötöttsége, ügynöktevékenysége. Valami igazság mégiscsak van az Amerikai Népszava dühöngésében, mert a baloldal elbukott miniszterelnök-jelöltje korábban sem tudott lakatot tenni a szájára. A PestiSrácok.hu már 2019-ben megírta, hogy Márki-Zay kikotyogta, hogy pénzt kap a Soros-hálózattal elnöki ciklusokon átívelően összefonódott amerikai külügytől. Azt is megírtuk már három éve, hogy a pénzügyi elszámolásban nem túl erős baloldali ellenzéki pártok külföldi pénzelése nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet. A téma azonban csak az idei országgyűlési választások után lett széles körben a közbeszéd tárgya, miután a baloldal ismét ugyanilyen nyomokat hagyott maga után.
Vezető kép: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS