Ahogy arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, a Büntető Törvénykönyv módosítását kezdeményezte a Fidesz, hogy kényük-kedvük szerint ne kriminalizálhassák a nyilvánosságtól rettegők a munkájukat végző újságírókat és becsületsértési perek tömkelegével a hatóságokat és a bíróságokat se lehessen tovább terhelni. A Kocsis Máté frakcióvezető és Halász János helyettes által beterjesztett módosítási javaslat véget vetne az újságírók megregulázására alkalmazott gyakorlatnak: jelents fel minden egyes cikkért kellemetlenkedő újságírókat, hogy a folyamatos bíróságra járkálás közben elmenjen a kedvük a szaglászástól, vagy ha mégse, hát ne legyen idejük róluk írogatni”. Mi gondolnak, vajon ki akadt ki elsőként és nem is kicsit az oknyomozó újságírást ellehetetlenítő trükkjeik negligálását célzó törvénymódosítási javaslat miatt? Hát persze, hogy az a Czeglédy Csaba, aki mesterire fejlesztette a módszert az évek óta húzódó büntetőeljárása alatt, ami bőven ad munkát a sajtómunkásoknak. “Szokásos fideszes trükközés”, “ócska hazugság” – ilyen kifejezésekkel illette a fentieket közösségi oldalán Czeglédy Csaba, és azt is kijelentette, hogy nem adja fel, továbbra is harcolni fog, tudják az olyan hazudozó propagandisták ellen, mint mi vagyunk.
Meg sem tudnánk számolni, hány büntető feljelentést tett a PestiSrácok.hu azon újságírói ellen Gyurcsány szombathelyi csatlósa, akik a 6 és félmilliárdos, vád szerint bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalási ügyeinek részleteiről lerántották a leplet. Ugyan csak egy-kettő végződött számára kedvezően, azok sem véletlenül – többek közt olyan tanúknak hála, aki a bíróság előtt is megmásította korábbi beismerő és Czeglédyre nézve terhelő vallomásait – Czeglédy mégis azzal kürtölte tele a ballib sajtót és a közösségi médiát, hogy mi vagyunk a hazudozó elítélt bűnözők.
És az, hogy bűnözőnek titulálhatott bennünket valaki, akit köztörvényes bűncselekmények miatt ítéltek el korábban jogerősen és most is 20 év börtönbüntetéssel fenyegetett bűncselekmények vádjával áll bíróság előtt a barátaival egyetemben még nem a legkellemetlenebb, amit újságíróknak át kellett élnie az elmúlt években, amiért a munkájukat végezték.
Körözés, rendőrségi előállítási kísérletek és heti rendszerességgel érkező bírsági levelek, idézések, meghallgatások és kihallgatások – mindezt kellett vállalnunk például csak a Czeglédy-ügyben közölt oknyomozó riportjaink következményeként. Ráadásul nemcsak az újságírók, médiamunkások nem tudtak dolgozni, érdemi munkát végezni a notórius feljelentgetések miatt, hanem a rendőrség és a bíróságok sem. Fontos perek, eljárások húzódnak sokszor indokolatlanul évekig, mert a leterheltség miatt nem tudnak megfelelő ütemben tárgyalni, miközben a Czeglédyk még a nyilvánosságon keresztül is követelték mielőbbi bíróság elé citálásunkat.
Czeglédy Csabát éppen egy nagy móresre tanítás közepette érte a törvénymódosítási javaslat híre. Utánunk most éppen a TV2-re koncentrálta energiáit, a csatorna vezetését, hírolvasókat bíróságra rángatva, nyomozók, igazságügyi szakértők dolgoznak azon, hogy Czeglédy óhaja szerint kinyomozzák, kik és milyen mértékben vehetnek részt egy-egy riport elkészítésében. Erre pedig azért van szükség, hogy egy esetleges eredményes nyomozó munkát követően Czeglédy tudjon kit pellengérre állítani, tudjon kiket céltáblára tűzni feltüzelt közönsége számára. Nekünk is volt már részünk ilyenben, gyermekeinket fenyegető üzenetek lett a hadjárat vége…
A szombathelyi Gyurcsány fióka szerint egyenesen azért akarják most módosítani a törvényt, hogy a TV2 segítségére siessenek. Ha a módosítási javaslatot az Országgyűlés elfogadja, büntetőeljárás alá nem lesznek vonhatók azok, akik a közügyek szabad megvitatásakor, sajtótermékben vagy médiaszolgáltatás útján közlik a sérelmezett információkat. Tehát ettől még a valótlan tényközlésért, tévedésért épp úgy adott a felelősségre vonási lehetőség, személyiségi jogi perben, avagy sajtóhelyreigazítási perben.
De Czeglédynek ez persze nem elég. Mivel guillotine általi kivégzésre nem vagyunk ítélhetők, beérné a jelenleg hatályos BTK szerinti 2 vagy 3 év letöltendő börtönbüntetéssel – a bírósági gyakorlat szerint felfüggesztettel vagy tetemes pénzbüntetésekkel, a foglalkozástól való örökre eltiltás terhe mellett. De, hogy ezután ez sem lehetséges, az szerinte vérlázító.
A büntetőeljárásokat többen végső eszközként vettük igénybe abban bízva, hogy ez majd talán visszatartja az elkövetőket
-írja a közösségi oldalán Czeglédy.
Hozzátette, bárhogyan is lesz, nem adja fel, s küzd tovább ellenünk.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS