Immáron második alkalommal rendeztek olasz-magyar ún. “think-thank” találkozót, ahol több intézet is partnerségi megállapodást írt alá. Szánthó Miklós az Alapjogokért Központ főigazgatója szerint az egyik, ha nem a legjobb partnerek az olasz intézetek, amelyek segítségével vissza lehet vezetni Európát a helyes útra. Az igazgató kiemelte, a nyugati világ kulturális támadás alatt áll amelyet a woke-ideológia képviselői próbálnak megszervezni. Hangsúlyozta, megvan a képességünk, hogy az Európai Uniót visszavezessük a helyes útra, ugyanis fontos, hogy legyen egy erős EU, amelyet azonban erős nemzetállamok kell alkossanak.
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója megnyitóbeszédében úgy fogalmazott,
a világ erőegyensúlya megbomlott, az izraeli terrortámadások megmutatták, hogy mekkora érték manapság a béke. A blokkosodás veszélye fenyeget, most van itt az idő a stratégiai összekapcsolódásra.
A főigazgató hangsúlyozta, a kulturális szuverenitásunk átfogó támadás alatt áll. Hozzátette, a woke-kultúra nevében meg akarják szüntetni gyökereinket, miközben a tolerancia nevében engedik, hogy a Hamász által elkövetett terrorcselekményeket ünnepeljék Európában. Szánthó Miklós úgy fogalmazott,
Európa vezetői lakosságcserén dolgoznak. Azt látjuk, hogy miközben a jólléttől megbénult Európa, a politikusok azon dolgoznak, hogy a kontinens migránsok átjáróháza legyen. Ez egy civilizációs zsákutca. Mi, az olasz és magyar jobboldal, nem tudunk azonosulni ezzel az ideológiával. A kulturális szuverenitásunk nem lehet a vita tárgya. Ma kell megvédjük a holnapi napot.
Francesco Giubilei, a Nazione Futura elnöke az eseményen hangsúlyozta, hogy nagyon fontos kollaborációt folytatni a magyar intézetekkel. Úgy fogalmazott,
a szervezetek közötti közös munka rendkívül fontos. Ugyanis nemcsak gazdasági, hanem politikai, kulturális és metapolitikai kapcsolat is ki kell épüljön.
Hozzátette, szeretnének további eseményeket, konferenciákat szervezni.
A Nazione Futura elnöke szerint olasz szempontból vizsgálva az migránsok újraelosztása nem jelenthet megoldást. Osztják a magyar álláspontot, miszerint meg kell állítani az illegális migrációt.
Valamint az eszetlen zöldpolitika és a cancel culture ellen ellen is szeretnénk fellépni
-fogalmazott Francesco Giubilei. Az eseményen Törcsi Péter, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elnöke emlékeztetett, hogy a közösen aláírt nyilatkozatnak azért kellett megszületni, mert kihívásokkal teli időket élünk. Úgy fogalmazott,
a jövőnket nagy mértékben befolyásolhatja az illegális migráció is. Az EU parlamenti választásokkal szintén kiemelten kell foglalkoznunk. Szeretnénk az illegális migrációnak véget vetni, valamint megvédeni a családok alapvető intézményeit is.
Az aláírást követő panelbeszélgetésen Nacsa Lőrinc, országgyűlési képviselő, a Magyarország-Olaszország Baráti Kör elnöke kiemelte, hogy a magyar-olasz barátság hosszú időre nyúlik vissza. Hozzátette,
most, mikor olaszoknak konzervatív kormánya van, sok területen együtt tudunk működni, például gazdasági kérdésekben, a migráció, a család, energiaegyüttműködések terén is.
A képviselő szerint a közös munka csak most kezdődött el, mostantól szorosabban tudnak együttműködni, ugyanis ezek az kooperációk nem voltak meg a múltban a szocialista olasz kormányok elején. Nacsa Lőrinc úgy fogalmazott,
egyfajta újrakezdést láthatunk most, ez a mai alkalom azt mutatja, hogy nagyon sok közös van bennünk, és egyre szorosabban tudunk majd együttműködni. Az ilyen alkalmak kiválóak a kapcsolataink az elmélyítésére.
Simone Billi, az olasz parlament tagja a panelbeszélgetésen kifejtette, hogy a magyar-olasz kapcsolatoknak folytatódni kell és erősebbé kell válnia. Elmondása szerint nagyon fontos a jövő júniusi EP választás. A képviselő úgy fogalmazott,
dolgozni kell azért, hogy megváltoztassuk a jelenlegi pártállást az Európai Parlamentben.
Simone Billi szerint az egyik kiemelt téma a zöld gazdasághoz kapcsolódik, amit a szocialista pártok kezdeményeztek az EP-ben.
A szén-dioxid kibocsátás Európában, a globális emisszió mintegy 6%-a, Kínának, Indiának és az USA-nak ennél lényegesen magasabb a CO2 kibocsátása. A másik pedig az elektromos autók kérdése, illetve, hogy ez milyen problémákat vet fel. 2018-ban az olasz áramfogyasztás megközelítőleg 300 terawattóra volt. Ha az összes gépjármű elektromos lett volna, akkor 3500 terawattóra fogyasztottak volna. A következő EP-kampányban erről a témáról is sokat kell beszélnünk, számítunk az önök támogatására is.
-húzta alá a képviselő.
Győri Enikő, a FIDESZ európai parlamenti képviselője a panelbeszélgetésen kiemelte, hogy folyamatos és erős az együttműködés az olasz közép- és jobboldali pártokkal, Ezekkel azonos nézetet képviselnek a családügy, a demográfiai vagy a szabadság kérdésében is.
Fontosnak nevezte, hogy a jobboldali, konzervatív erők “növeljék láthatóságukat” az európai parlamenti választásokig hátra lévő hónapokban, illetve mutassák meg az embereknek, hogy világos elképzeléseik vannak Európa jövőjét illetően. Győri Enikő a migrációs válság kapcsán hangsúlyozta,
Magyarország álláspontja szerint nem a problémát kell idehozni, hanem a segítséget kell helybe vinni, oda, ahol arra szükség van.
Massimiliano Ferrari politikai szakértő a lengyel választásokkal kapcsolatban arról beszélt, hogy ha Lengyelországba baloldali kormány kerül hatalomra, akkor még fontosabb, hogy Magyarország és Olaszország erősebben összefogjanak. A szakértő ezután enyhe kritikát fogalmazott meg a jelenlegi olasz kormánnyal kapcsolatban.
Az olasz emberek bizalmat szavaztak a mostani kormánynak, de eddig nem sok változás történt. Én keményebb harcra számítottam a migrációval szemben. Olaszország most egy dzsungel, és sajnos egyre több az erőszak. Azt hittük, hogy a tengeri blokád elég lesz az illegális migrációval szemben, de nem így történt
-fogalmazott a szakértő. Hozzátette, Magyarországnak meg kell tartani azt az utat amin jár. Olaszországnak pedig le kell másolnia azt, amit Orbán csinál.
Leváltak az orosz gázról, de mi az ára?
Massimiliano Ferrari az energiapolitikával kapcsolatban arról beszélt, hogy most az oroszok helyett Algériától Tunéziától és más országoktól vált függővé Olaszország. Hozzátette,
ezek az országok sok pénzt és mást is kérnek, pl, hogy tartsuk nyitva a kikötőket, különben nem szállítunk nektek. Az észak-afrikai országok egyre inkább, egyre nagyobb problémákkal szembesülnek.
A szakértő továbbá hangsúlyozta, hogy a konfliktus Izraelben is bonyolítja a dolgokat. Továbbá aggasztónak nevezte, hogy az Egyesült Királyságban 100 ezer ember tüntethetett a Hamász mellett, és Olaszországban is hasonló irányba tartanak a dolgok. Ferrari kiemelte,
Magyarország Európa legfontosabb bástyája. Továbbá be kell látnunk, hogy a baloldaliak, a liberálisok soha nem fognak velünk együttműködni és nem fogják elismerni az értékeinket.
Kiemelt kép: Facebook/Szánthó Miklós
Facebook
Twitter
YouTube
RSS