
Washingtonban tárgyal szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a globális minimumadó bevezetésének veszélyeiről, amelynek keretében tíz fontos amerikai vállalat vezetőjével, két republikánus szenátorral és öt képviselővel is egyeztet a nap folyamán.
A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető emellett részt vesz az Amerikaiak az adóreformért (ATR) konzervatív érdekképviseleti szervezet üzleti találkozóján, ahol előadást tart a magyar gazdaságpolitikáról és a globális minimumadó veszélyeiről.
A külügyminiszter aláhúzta: a minimális kulcs bevezetése rendkívül káros és veszélyes lenne Magyarország számára, hiszen a társasági adó hazánkban a legalacsonyabb Európában és világszinten is a harmadik legalacsonyabb, így az intézkedés nyomán a vállalatok effektív társaságiadó-terhelése gyakorlatilag a duplájára növekedne, ami munkahelyek százezreit sodorná veszélybe.
A globális minimumadó bevezetése a társasági adó terén totális visszatérést jelentene a 2010-es állapotokhoz, amikor Magyarországon egymillióval kevesebb munkahely volt, mint jelenleg
– fogalmazott.
Mi nem akarjuk kockáztatni a magyar emberek munkahelyeit, ezért nem járultunk hozzá a globális minimumadó európai bevezetéséhez
– jelentette ki.
Majd hozzátette: a döntésnek jelentős visszhangja volt az Egyesült Államokban is, különösen miután az őszi félidős választásokon a kongresszusi többséget jó eséllyel megszerző republikánusok is ellenzik a lépést a versenyképesség romlása és a munkahelyek elvesztése miatt.
Adóügyi tárgyalás is folyik
A miniszter elmondta, hogy a nap folyamán találkozni fog tíz fontos amerikai vállalat vezetőjével, akiket biztosít majd arról, hogy Magyarországon nem emelkednek a termelő vállalatok adóterhei. Emellett komoly adóügyi és szakmai együttműködés zajlik a Republikánus párttal, így két szenátorral és öt képviselővel is sor kerül tárgyalásokra, köztük az alsóház pénzügyi bizottságának rangidős republikánus tagjával, valamint az adópolitikával foglalkozó bizottság republikánus vezetőivel. Az egyeztetések során áttekintik a világgazdasági helyzetet, s azon belül is a magyar-amerikai gazdasági és adóügyi együttműködés jövőbeli folytatásának irányait, az adópolitikai kérdéseket.
Forrás: MTI, fotó: Facebook
Onshore
2022-07-20 at 23:15
Mi értelme van a globális minimumadónak, amikor a nemzetközi cégek szinte bármit el tudnak költségelni a beszállítók és leányvállalatok, anyavállalat, jogdíj-tulajdonos, alapítványok stb. felé. Ezen tranzakciók végállomása sokszor valamilyen offshore cég vagy alapítvány. Vagy az offshore lehetőségeket biztosító országokra és alapítványokra is kiterjed a minimumadó hatálya?
Orientál
2022-07-20 at 16:09
Közbe meg ilyen mint Soros évek óta nem is fizet adót a bevételei után. Nem kölömböznek tőle az ilyen cégek mint a You Tube Microsoft Google ….
Nézzük_magát_a_dolgot
2022-07-20 at 16:02
Azért isnek annyi a tudása a dologról, mint amennyi igazi hazafiság van a jobbikban és a mihamban. Miért merészel Szíjjártó úr az általunk már kereken elutasított minimumadóról? Éppen azért, mert ez a dolga: szövetségeseket keresni a republikánusoknál és nagyiparosoknál, akiknek ebben az ügyben ugyanaz az érdekük, mint nekünk. Mihamos lendülettel képzelheti valaki, hogy a mi tiltakozásunk többet nyom latban a nagy Amerikában, mint az ottani republikánus politikusokénál és nagyiparosokénál. Igen, mihamos lendület: adjatok egy kardot, hadd kaszaboljam le az ellenséges hadtest lovasrohamát. Illetve módosítok, a tetthelyen már az Ő hozzáállásuk: adjatok egy kardot, nagy hangon ordítok, hogy kaszaboljátok le a lovasrohamot, majd elsunnyogok.
G. Anette
2022-07-20 at 14:05
“a globális minimumadó bevezetésének veszélyeiről, ”
.
Pontosan az a célja, amit a veszélye magában hordoz:
TÖNKRETENNI, LEIGÁZNI, KIÜRÍTENI EURÓPÁT!
.
NINCS KIVÉTEL!
A nyugat-európai országok vezetőinek EZ A FELADATUK!
Nemik nincs identitásuk!
Csak idiotizmusuk!
.
NÉZD MEG, MI FOLYIK A KIRÁLYI HÁZAKBAN!
Elkorcsosulás, züllés, pedofilia, prostitúció!
.
Harryre ráakasztották ezt a vérproli, fekete, Hollywood-i libancot. A feladata, hogy szétverje a családot.
Le fogják bontani az angol királyi házat is.
Semmiféle tradíció nem marad.
Csak a rakás liberálposvány.
Ungarn über alles !
2022-07-20 at 13:41
mit van tárgyalgatni való erről a globális zsidószarról ??
már korábban meggmondtuk eccerően : NEM !
miért kellene nekünk, vagy bármely más népnek “adót” fizetnie, bármiféle jogalap nélkül, ismeretlen célból, ismeretleneknek – de tuggyuk kiknek ?
szóval mennyetek a…
(köpök, de nem hergelem magam tovább, mert annak az lenne a vége hogy minden kipásra köpnék)
x
2022-07-20 at 13:37
Nem lehetne, hogy békén hagyjon minket mindenki?
Se a német, sez amerikai, se az orosz birodalom részei nem akarunk lenni.
Ghandi
2022-07-20 at 12:54
Balfék!
Szerintem Te nem vagy őszinte ember. Nem is vagy balfék! 🙂
Ghandi
2022-07-20 at 12:40
Gyakori, hogy a hitünket és a meggyőződéseinket igazságként éljük át. Lennie kell igazságnak, de mélyen bennünk illúzióvá töpörödik, mert soha nem élhetjük meg, csak amit róla hiszünk és gondolunk. Az objektív valóságot is csak szubjektíven mérlegelhetjük, csak mert van személyes nézőpontunk.
Szokott mindannyiunknak eszébe jutni, hogy nem tudunk eleget az ítéletalkotáshoz? Vékony szalmaszál, amikor azt hisszük, valaki ugyan a kékről beszélt, de bizonyosak vagyunk benne, hogy a sárgára gondolt.
A lelkén belül mindenki hatalmas bűvész, és képes megtéveszteni a hitét. Tudjuk-e amit tudni vélünk?
Hesslerezredes
2022-07-20 at 11:50
Az amerikaiak részéről tiszta hülyeség ennek az erőltetése, noha elvileg nem nélkülöz némely alapokat.
Ugyanis.
Ugyanis a nálunk befektető amerikai cégek nálunk ugyan kevesebb társasági adót fognak leadózni – elég baj ez nekünk -, viszont a repatriált nyereség meg az amerikai anyacég eredményét javítja, tehát az meg ott adózik náluk. Társasági adóként és osztalékadóként is.
Úgyhogy csak arról van szó – persze ez sem teljesen elhanyagolható -, hogy az amerikai cég nálunk fektet be és nem Amerikában.
Azért mi az összes amerikai eredetű külföldi befektetésből borzalmasan parányi szeletet teszünk ki.
Jobb lenne, ha az amerikai adminisztráció a “nagyoknál” “kereskedne”: Kína, India, Dél-Korea, Japán nem sorolom.