A német politikai elit az elmúlt hónapokban egyre gyakrabban emlegeti rettegve az országra váró “népfelkelést”, és úgy tűnik, nem alaptalanul. Erről tanúskodik legalábbis, hogy meglehetősen dühösen fogadták Olaf Scholzot Brandenburgban, ahol elméletben beszédet kellett volna tartania, gyakorlatban viszont inkább karmesterként asszisztált egy füttykoncerthez, ahol szinte egyáltalán nem engedték szóhoz jutni.
Az egész Európát sújtó energiaválság a legsúlyosabb hatást talán Németországra gyakorolja, ahol egyre több politikus attól tart, hogy nemes egyszerűséggel népfelkelésbe torkollik a feszültség.
Ha az energia hiánya miatt a társdalmunk belviszályba kezd, akkor biztosan nem fogjuk tudni teljesíteni a klímavédelmi céljainkat. Akkor biztosan nem fogunk tudni eljutni oda, ahova kéne, ha az energiaválság súlyosan kettészakítja a társadalmat. Biztosítanunk kell, hogy a tél közeledtével az emberek ne maradjanak hidegben, és hogy az iparunk a jelen körülmények között is a lehető legjobban működjön, mivel az egyetlen dolog, ami Putyin malmára hajtja a vizet, az a társadalmunk megosztottsága
– fogalmazott például Frans Timmermans zöld átmenetért felelős uniós biztos. A félelmek pedig a jelek szerint nem alaptalanok: a napokban például egy spontán füttykoncert és kiabálás közepette alig lehetett érteni a német kancellár brandenburgi beszédét, ahol többek között árulónak, hazugnak nevezték Scholzot, és felszólították, hogy “meneküljön” – számolt be róla a Die Welt.
Forrás: Die Welt; Fotó: MTI/AP/Markus Schreiber
Facebook
Twitter
YouTube
RSS