Pesti Srácok

Pentitó beszélt 28 év után - megoldódott Molnár Péter felrobbantásának ügye

Pentitó beszélt 28 év után - megoldódott Molnár Péter felrobbantásának ügye

Pentitó vallomás robbantotta fel a 28 éves csendet: elfoghatták Molnár Péter gyilkosait. 28 év után hozott sikert az alvilág egyik leggyanúsabb robbantásának nyomozása – Veszprémi Jimmy és ajkai bűntársa, valamint a pentitó is a gyanúsítottak között


Pentitó vallomás robbantotta fel a 28 éves csendet: elfoghatták Molnár Péter gyilkosait. 28 év után hozott sikert a maffialeszámolások egyik leggyanúsabb robbantásának nyomozása – Veszprémi Jimmy és ajkai bűntársa, valamint a pentitó is a gyanúsítottak között.

pentitó árulta el, ki ölte meg Molnár Péter
Bűnbánó pentitó szólalhatott meg, ezzel segítve Molnár Péter 1997-es felrobbantásának a nyomozását (Fotó: MTI)

Balatonalmádi, 1997. augusztus 13. - a pentitó beszélt

A Balatonalmádi–Szentkirályszabadja közötti szerpentinen, alig pár kilométerre a Balatontól egy Nissan Patrol terepjáró az égre repült. A halálos robbantásban Molnár Péter (†33) elvérzett, miután a lábait leszakította a detonáció. Utasát, N. Krisztiánt a robbanás kihajította az autóból; életveszélyes sérülésekkel ugyan, de túlélte a merényletet. A férfi hiába próbált segíteni a nyomozóknak – fogalma sem volt, ki akarhatta a barátja életét.

„Visszaköszön a múlt”

A rendőrség már tavasszal jelezte, amikor 2025 áprilisában Veszprémi Jimmyként ismert Gy. Lászlót uzsorázás miatt fogták el, hogy visszaköszön a múlt. 

A police.hu akkor közzétett videóját „Visszaköszön a múlt” címmel töltötték fel, és a közleményben külön kiemelték: a gyanúsított neve „a 90-es évek legsúlyosabb robbantásos és életellenes bűncselekményeivel is összefüggésbe hozható”.

A pentitó, aki most beszélni kezdett 

A Telex szerint a fordulópont B. Ferenc vallomása volt. A kilencvenes években Jimmy közvetlen embere, ma már védett tanúként számontartott férfi részletesen feltárta: 

1997-ben ő és B. Roland helyezte el a bombát Molnár Péter autójában, a sofőr ülés alá – Veszprémi Jimmy és az ajkai T. Tibor megbízásából.

Két elfogás egy napon 

2025. november 19-én a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egyszerre csapott le: Ajkán őrizetbe vették T. Tibort, Balatonalmádiban pedig B. Rolandot. Mindkettőjüket Molnár Péter előre kitervelt, robbantással elkövetett emberölésével gyanúsítják.

Miért most, 28 év után? 

A nyomozás új lendületét a védett tanúk és a pentitók vallomásai adták. A hatóságok évek óta dolgoztak azon, hogy a régi alvilági leszámolások elkövetői és felbujtói végre bíróság elé álljanak. A Molnár-gyilkosság mellett egy másik, több mint 20 éves alvilági merénylet részleteit is bejelentik november 26-án, szerdán.

Veszprémi alvilág: a banda, amelyik rettegésben tartotta a régiót 

A kilencvenes években Gy. László (Veszprémi Jimmy) és köre gyakorlatilag ellenőrzés alatt tartotta Veszprém megye éjszakai életét és uzsorapiacát. A rendőség szerint az olajszőkítésből, védelmi pénzekből és erőszakból élő csoport több robbantást és lövöldözést is a számlájára írt – eddig büntetlenül.

Holnap jön a hivatalos bejelentés 

A Nemzeti Nyomozó Iroda november 26-án tart sajtótájékoztatót Budapesten. A meghívó szerint 

ismertetik a Molnár Péter elleni 1997-es merénylet nyomozásának eredményeit, és bejelentést tesznek egy másik, szintén több évtizedes alvilági gyilkossági ügyben is.