A Mi kérdezünk mai adásában Márkus Richárd cserkész segédtiszt volt a vendégünk, akivel arról beszélgettem, hogy mi is a cserkészet titka. Jelenleg a világ több mint 200 országában vannak jelen, és létszámuk több tízmillió főt számlál. Magyarországon a tagok száma meghaladja a tizenháromezret. Küldetésük, hogy olyan fiatalokat neveljenek ki, akik elkötelezettek Isten, országuk, önmaguk identitásuk mellett, és ezáltal egy egészséges társadalom tagjai legyenek. De szó esett arról is, hogyan lehetséges az, hogy egy olyan ifjúságnevelő mozgalom, mely a kommunista rendszerek elviselhetetlen szervezetei voltak, a mai napig működnek, annak ellenére, hogy több évtizedig csak a berkek alatt létezhettek.
Nagyon sok olyan bátor pap, cserkészpap, vezető volt, akik ennek a nyomásnak ellenálltak, és a komoly börtönbüntetést ne adj Isten halálbüntetést is vállalva azt mondták, hogy ők tovább is ezek az elvek szerint fogják nevelni a fiatalokat
– mesélte Richárd, majd folytatta:
Az egyik ilyen, talán legkiemelkedőbb ilyen kezdeményezés az indián mozgalom volt, aminek Cseh Tamás is tagja volt. Keresztényi alapokon a cserkészmódszertannak megfelelő pedagógiával rendelkezett.
Itt igazából mindent átfordítottak Indiánosra: a Jóisten az a nagy szellem volt. Az őrsök, a törzsek voltak. Szóval, így mindent lefordítottak.
Arra a kérdésre, hogy mennyi cserkész áldozatról tudhatunk, a cserkész segédtiszt ezt válaszolta:
Rengetegről. Sajnos ők kevésbé kapnak hangot. Célom, hogy őnekik is ugyanúgy, ahogy az ’56-os hőseinknek, ők is kellő figyelmet kapjanak
– zárta gondolatait Márkus Richárd.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS