A kommunizmus forrása a jólétében és kiégettségében szellemi csapongásokba süllyedt polgárság volt, kezdeti alakjai mind művelt és olvasott emberek voltak, kivéve talán Sztálint. A polgárságnak pont ezért kell vigyáznia magára, hiszen a jó ötletek végül népirtáshoz vezetnek. Az Öreg vendége Alexa Károly József Attila- és Prima-díjas irodalomtörténész volt.
Alexa Károly író szemléletesen ábrázolta az 1930-as évek Szovjetunióját: Németh Lászlót idézte, aki azt írta, hogy Sztálin volt az, aki szemöldöke magasságába húzta le az égboltot. Bolsevista cár volt, és ez a fajta kegyetlenség Rettegett Ivánnal kezdődött. Sztálin nevéhez a GULAG 30 millió áldozata fűződik, kivégezte a szovjet tisztikar színe-javát, de áldozatul estek magyar kommunisták is, mint Kun Béla vagy Mészáros László.
A kommunizmus áldozatainak igazi arcát Paszternak és Szolzsenyicin írásain keresztül ismerte meg a világ. De a kommunizmus eszméjének borzalmait előre jelezte már Dosztojevszkij is, aki az Ördögök című regényében látnoki képességgel előre jelezte, hogy mi lesz. Az olyan magyar írók, mint Tormay Cécile, Herczeg Ferenc, Kosztolányi Dezső vagy Márai Sándor pedig az 1919-es véres kommünt írták le realisztikusan. Ezeket a könyveket 1945 után a Rákosi-, majd a Kádár-féle kommunista diktatúra indexre tette, nem lehetett hozzájuk férni. Ahhoz a rendszerváltás kellett, hogy ismét a magyar nyilvánosság is tudomást szerezzen a Rákosi- és a Kádár-féle megtorlás időszakáról.
Szó esik arról is, hogy miért elnéző a Nyugat a kommunista diktatúrákkal szemben, annak ellenére, hogy világszerte csaknem 100 millió ember esett áldozatul a kommunista eszmének. Az okokat a francia forradalomban kell keresni, abban a liberális eszmében, aminek első taktusait Voltaire ütötte le, hogy később Marx, Engels és Lenin kidolgozott formában borítsa a világra. A kommunista eszmének – függetlenül az áldozatok számától – mindig jobb volt a PR-ja, mint a fasizmusnak vagy a nácizmusnak. Az is tény – emelte ki az irodalomtörténész –, hogy a bolsevizmus máig él tovább a globalizmus és a genderizmus képében.
Győző
2023-03-02 at 13:53
A kommunista = proli.
Tök mindegy a végzettsége.
Gondollozz
2023-03-02 at 12:18
K.16.22.03.01.Mindig belekerül egy két bakfitty a kommentedben.Maga a kommunizmus ideológiája zárja ki az értelmiséget,a gondolkodó embert.
PropánBtuánPista
2023-03-02 at 09:06
agitprop 2023-!
Na megérkeztél Mosó Masa mosodájából, ahol ráugrottál a azappanos súroló kefére.
A hülye Jobbik/Mihamos, akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. 😂
Netta
2023-03-02 at 09:03
K 2023-03-0!
Pontosan!
Elfeledte A. K. azt a tényt, hogy a francia népirtás elsősorban az arisztokráciát és a polgárságot, más szóval a burzsoáziát sújtotta.
Tehát a kijelentése nagy marhaság.
Kisztolányi, Tormay erről precízen tudósít.
Kommunista értelmiségi sosem volt, nincs nem is lesz. Maga az ideológia kizárja az értelmiségit, a gondolkodó, civilizált embert.
bl
2023-03-01 at 21:43
Igen a globalizmusban az bolsevik internacionalizmus él tovább, a genderideológiában pedig a bolsevik boszorkányüldözés, a hülyeségek mantrázása, majd beillesztése a valóságba, végül kiterjedt boszorkányüldözés a felszínen tartása végett.
túródóra
2023-03-01 at 17:13
A kommunizmus nem a polgárság megtévedése volt ,hanem egy marxista-leninista kommunista zsidó réteg tudatos bűntette volt, amiért máig sem kapták meg az arányos büntetésüket.
K
2023-03-01 at 16:22
A fenti írásban említett Voltaire író, költő és filozófus volt.
Lenin jogi tanulmányokat folytatott és jogászként diplomázott, mielőtt politikus lett.
Karl Marx filozófus, közgazdász, szociológus volt, és Friedrich Engels kereskedő, társadalomtudós, író, filozófus, volt.
A kommunizmus megalkotója Marx és Engels volt.
******
Így a kommunizmus az értelmiség megtévedése volt.
******
Marx Engels és Linin kommunista elvei lehet hogy a polgárság kis részénél sikert aratott, de a kommunizmus legfőképpen a munkásság soraiban aratott sikert, így a kommunizmus nemnagyon hozható összefüggésbe a polgársággal.
PG
2023-03-01 at 16:03
Na ez most olyan, mint a szerecsen mosdatás. Egyébként a kommunizmus is nyugatról származik. Voltaire-től kezdve, minden szellemi vezérük nyugati volt. Marx és Engels is nyugati volt, továbbá Lenin is Németországban kapta a kiképzését. A népirtást már elkezdték a Francia forradalom után, de átvette Lenin és Sztálin is. A nácizmus is egyfajta kommunizmus. (Nemzeti szocializmus) semmi nem választja el. A koncentrációs táborok és a Gulágok szinte pontosan megegyeznek.
Igazából a globalista hatalom elérése a cél bizonyos uralkodó osztálynak, a többi csak porhintés. A rendszerváltás sem hozott igazságot, csak részletekben változott a kép. Most a világ legnagyobb rabló hatalma a katonai szövetségesünk!
lacibá
2023-03-01 at 14:11
Ugyan mar!….Ezt Te sem hiszed.